A Paks őrületes hibákkal tarkított meccsen verte meg a DVTK-t

2017.09.16. 17:48
Csatajelenet a paksi kapu előtt (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Paks egy őrült hibákkal tarkított mérkőzésen 4–2-re megverte a Diósgyőrt Debrecenben.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Diósgyőr–Paks 2–4 (Ugrai 7., Joannidisz 50., ill. Bartha 13., Bertus 40., Daru 72., Kulcsár D. 93.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1092 néző. V: Solymosi Péter

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

„Belefáradtak az emberek az állandó utazgatásba, meg aztán nem is olcsó mulatság minden hazai meccsre átruccanni Miskolcról Debrecenbe – mondta még jó fél órával a kezdés előtt a diósgyőriek sajtófőnöke, Demkó Norbert. – Jövő héten megyünk az Üllői útra, aztán a Videotont fogadjuk itt, a Nagyerdei Stadionban, és vannak, akik erre tartalékolnak, úgy tűnik, most nem lesznek sokan.”

Pedig a debreceni bevezető úton nagyon sok autó ablakában tűnt fel piros-fehér sál vagy zászló, de egy ekkora arénában elvész 1092 ember, merthogy ennyi volt a DVTK–Paks bajnoki mérkőzés hivatalos nézőszáma.

Ebben a szezonban negyedszer lépett pályára ideiglenes otthonában a Diósgyőr – igaz, ebből egyszer vendégként, a DVSC ellen –, s csak a Mezőkövesdet tudta legyőzni itt, azaz eddig nem hozott szerencsét a debreceni albérlet. Úgy tűnt, a Paks ellen javíthat a statisztikán a DVTK, hiszen a hetedik percben Zachán Péter volt nagyon határozatlan, a görög Nikolaosz Joannidisz lelopta a lábáról a labdát, és beadását Ugrai Roland váltotta gólra. A paksiakat azonban nem roggyantotta meg a kapott gól, sőt!

Elkezdett bátran futballozni a tolnai együttes, s a húsztagú vendégtábor legnagyobb örömére nem sokkal később Bartha László góljával ki is egyenlített. Ettől pedig még jobban felbátorodtak Csertői Aurél tanítványai, s egy védelmi megingást kihasználva Bertus Lajos a vezetést is megszerezte.

Bódog Tamás átszervezte csapatát a második félidőre, három védővel folytatta a DVTK, s ettől veszélyesebb is lett a támadójátéka. A piros-fehérek egyenlítéséhez azonban újra hiba kellett. Verpecz István a kelleténél tovább dajkálta a hazaadott labdát, Ugrai szemfüles volt, s szerelte a vendégek kapusát, a gólt pedig Joannidisz szerezte.

Valószínűleg sokáig beszédtéma lesz a 65. perc eseménye, hiszen a csereként beálló Makrai Gábor szabályos gólt lőtt, Solymosi Péter azonban asszisztense intésére les miatt nem adta meg. A hiba súlyát tovább növelte, hogy a szintén csereként pályára küldött Daru Bence első labdaérintéséből betalált, majd a hosszabbításban Kulcsár Dávid bevitte a kegyelemdöfést, 2–4 lett a vége. A lefújást követően a DVTK labdarúgói hosszan vitatkoztak a valóban sorsdöntő szituációban hibázó játékvezetővel, ez azonban a lényegen nem változtatott.

A vendégek előbb megérezték a lehetőséget, majd lecsaptak rá, így tudták megverni a nagyerdei albérletében továbbra is szenvedő Diósgyőrt.