A szünet után felébredt, és fontos győzelmet aratott a Haladás

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2017.09.16. 17:47
A Haladás fontos győzelmet aratott az Újpest ellen (Fotó: Unger Tamás)
Álmos első félidőt követően felpörgette a fordulatszámot a Haladás, és 1–0-ra nyert ideiglenes hazai pályáján, Sopronban az Újpest ellen. A megérdemelt győzelmet jelentő találatot David Williams szerezte az 53. percben.

Örök igazság, hogy görcsösen nem lehet futballozni.

Márpedig szombaton a Haladás és az Újpest tagjai is rendkívül feszült hangulatban léptek pályára. Érthető, elvégre mindkét együttest győzelmi kényszer nyomasztotta, és éppen ez a kényszer tette felettébb görcsössé, óvatossá a játékosokat, akiknek kizárólag az járhatott a fejükben, nehogy gólt kapjanak.

Ennek fényében cseppet sem meglepő, hogy az első félidőben egyetlen kapura tartó lövést sem tudtunk feljegyezni. A hazai háló előtt Király Gábor, a vendégekénél pedig Filip Pajovics is nyugodtan munkanélküli segélyért folyamodhatott volna, hiszen néhány beadáson és pár hazaadáson kívül más dolga egyiküknek sem akadt.

El lehet képzelni, milyen eseménytelen, illetve unalmas első negyvenöt percet láthattak a szurkolók. Egészen bizonyos: ha volt olyan néző a lelátón, aki először látott élőben futballmérkőzést, erősen meggondolja, hogy a következő alkalommal is belépőt váltson-e.

Ráadásul a futball árnyoldala is megmutatkozott, Jancsó András ugyanis megsérült. A szombathelyiek védekező középpályása egy szerencsétlen mozdulat következtében került a gyepre, s nem tudta folytatni a játékot. Mint kiderült, a talpcsontja sérült, azt azonban csak a későbbi vizsgálatok során állapítják meg, hogy eltörött-e, vagy „csak" elrepedt.

A 27. percben tehát Pacsi Bálint, a Haladás vezetőedzője kénytelen volt átszervezni együttesét. Igaz, a 4–3–3-as hadrenden nem változtatott, annyit tett, hogy a jobb oldalról a középpályára rendelte vissza a kezdőként sérülése után először lehetőséget kapó Németh Máriót, a helyére pedig Kiss Tamást állította.

„Gyorsabban, gyorsabban!" – harsogta Király Gábor a kapuból, ám a társakhoz nem értek el a szavak. A komótos, unalmas, lassú futball csaknem álomba ringatta a lelátó népét.

Nem tudni, mi történhetett az öltözőkben a szünetben, ám az biztos, hogy a 48. percben megszületett ez első várva várt lövés. Az újpestiek próbálkoztak, ám kevés sikerrel tették. Ettől azonban megjött a Haladás játékosainak is a lövőkedvük. Egy perccel később ugyanis Kiss Tamás emberes próbálkozását tornászta ki az újpestiek kapusa.

Ekkor már látszott, nem csak bátrabban, de magasabb sebességgel is futballoznak a csapatok. Az Újpest ment előre, a Haladás pedig kontrázott, s tette ezt sikerrel, ugyanis az 53. percben megszerezte a vezetést: Bosnjak Predrag remekül adott be balról, David Williams pedig szezonbeli negyedik gólját szerezte meg.

Ám ahelyett, hogy a hazai csapat gólra gólt rúgott volna, inkább újra visszavett a tempóból, óvatosan játszott, pedig a 65. percben akár el is dönthette volna a meccset, ám a lélektani előny helyett maradt a soványka egygólos vezetése. Az Újpest mindent egy lapra feltéve támadott, ám átütőerő nem volt az akciókban.

Összességében Pacsi Bálint, a hazaiak edzője lehet sokkal elégedettebb, hiszen a Mészöly Géza helyére kinevezett vezetőedző győztes meccsen mutatkozhatott be pályaválasztóként. Ugyanakkor tovább tart az újpestiek vesszőfutása. A vendégszurkolók hangos szóval fejezték ki nemtetszésüket a gyenge futball, valamint az eredménytelenség miatt – és Nebojsa Vignjevics távozását követelték.