NB I: a Fradi többet lőtt, jobban passzolt, több párharcot nyert

2013.11.11. 13:39
Böde Dánielék hiába támadtak többet, a Guzmics, Devecseri fémjelezte védelem lenullázta őket (Fotó: Török Attila)
A csapatstatisztikák nem mindig tükrözik vissza egy labdarúgó-mérkőzés valós képét. Erre jó példa a tegnapi Ferencváros–Haladás (0–3) összecsapás.

Az mlsz.hu-n megjelentek az InStat Football statisztikai adatai a tegnapi, 3–0-s vendéggyőzelemmel végződő Ferencváros–Haladás mérkőzésről.

Az adatok alapján a Ferencváros többet birtokolta a labdát (29:23 perc, ill. 20:19) a Haladásnál, többet lőtt (14, ill. 8), de kevesebbszer talált (3, ill. 5). Többet passzoltak a fővárosiak és pontosabban (388, ill. 299 pontos passz) is. Ráadásul több párharcot is nyertek Böde Dánielék (110, ill. 108).

Hogy mégis miért nyert, akkor 3–0-ra a Haladás? Azért mert öt kaput eltaláló lövésükből három gólt szereztek a szombathelyiek (a Fradi háromból egyet sem), azért mert a ferencvárosi védelem ismét nagyobbnál-nagyobb hibákat követett el (az elsőnél Mateos, a másodiknál mások mellett Gerson, a harmadiknál Muhamed Besic), amelyeket a vendégek kegyetlenül gólokra váltottak. Azért, mert a Haladás védekezésben nem sok teret hagyott a hazaiaknak, és a labdaszerzések után többször is végig tudta vinni a támadásait. Azért, mert a szombathelyiek tökéletesen érvényesítették taktikájukat, sokkal jobban futballoztak a Fradinál.

Forrás: mlsz.hu)