Böde a 89. percben egyenlített Kaposváron, ikszelt a Fradi

2013.10.20. 18:20
Balázs Benjámin (balra) és a kaposváriak nagyon felkészültek a Fradiból (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 11. fordulójának záró mérkőzésén a Kaposvár a Ferencvárost fogadta. Az alacsony színvonalú találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést Adrian Markus révén, de a 89. percben Böde Dániel egyenlíteni tudott.

Kevés pozitívumba kapaszkodhatott a Ferencváros elleni mérkőzés előtt Prukner László, a Rákóczi mestere, de a statisztikákat böngészve azért találhatott biztató jeleket, a fővárosi zöld-fehérek ugyanis legutóbb 1977 márciusában győztek Kaposváron, Nyilasi Tibor és Pogány László góljával. Kollégája, Ricardo Moniz sem csak Akeem Adams állapota miatt aggódhatott a bajnoki előtt, ugyanis az előző három tétmérkőzését elveszítette csapata.

HÁRMAN AZ EXEK
Marko Ranilovic és Oláh Lóránt játékosként, Prukner edzőként szolgálta korábban a kaposváriak közül a Ferencvárost.

Több mint 1000 szurkoló kísérte el a Fradit (ezúttal a hazaiak játszottak zöld-fehérben), és a vendégek kezdtek bátrabban, Józsi György egy szép lövéssel jelentkezett. A másik kapu előtt az egy szem támadó, Adrian Markus lőtt a 16-os elől centiméterekkel a léc fölé, majd lassan kiviláglott, hogy a hazaiak agresszív középpályás letámadása nem ízlik az erősen tartalékos fővárosiaknak – a kérdés csak az volt, hogy meddig bírják ezt erővel a Prukner-fiúk?

A második negyedóra csak egy-egy veszélyes támadást tartogatott, azaz egyáltalán nem kényeztettek el bennünket a csapatok. A szünet előtt cserélnie kellett Pruknernek: Bojan Pavlovics váltotta a lesérült Lucast – az utolsó tíz perc összesen ennyi érdekességet tartogatott...

A második játékrész sem indult éppen frenetikusan, egy gyengécske kapura gurítás vagy épkézláb passz valóságos felüdülést jelentett. A szundikálásból végül a hazaiak román légiósa, Adrian Markus riasztotta fel a nézőket: az 57. percben szépen lőtt a 16-osra belépve a léc alá. 1–0!

Kettőszáznegyvenhat perc után szerzett újra gólt odahaza a Kaposvár, de még jobb lett volna a Rákóczi-drukkerek kedve, ha nem sokkal később Bőle Lukács két ötös előtti kísérletéből legalább egyszer túl tud járni Jova Levente eszén, a vendégek kapusa kétszer is kivédte a középpályás ziccerét.

A hajrára teljesen visszaállt a házigazda, igyekezett tördelni a játékot és várta az elkeseredett Fradi-rohamokat – nos, jelentjük, ezek elmaradtak, teltek-múltak a percek, vendéghelyzet nélkül. Moniz Arsenio Valpoort után beküldte Ulysse Diallót is, az utolsó percekben tehát három csatárral támadott a Fradi.

Nem is hiába, mert a 89. percben Böde Dániel – az egykori Ferencváros-kapus Marko Ranilovic segítségével – egyenlíteni tudott. 1–1!

A végén Ranilovic némileg jóvátette hibáját egy bravúrral: maradt a döntetlen, amelynek egyáltalán nem örülhetnek a csapatok.

A szurkolók is tüntettek a lefújás után: ők természetesen a rendkívül alacsony színvonal miatt.

Moniz a támadójáték miatt szomorú

MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK
„Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen nem dolgoztunk ki elég helyzetet. A tizenhatos előteréig rendre eljutottunk, de ott az utolsó passzok nem sikerültek, rossz megoldásokat választottunk, lövéseinket blokkolni tudták. Az pozitívum, hogy hátrányból tudtunk egyenlíteni egy olyan csapat ellen, amely teljesen visszaáll a saját térfelére. Sajnos a széleken nem tudtunk mögéjük kerülni, az átlövéseink sem úgy sikerültek. Böde Dani egész héten betegséggel küszködött, dicséretes a gólja” – nyilatkozta a Ferencváros szakvezetője, Ricardo Moniz a Sport Televíziónak.
„Úgy gondolom, hogy a mutatott játék és az akarás alapján megérdemeltük volna a győzelmet. Ilyen szériában vagyunk, amikor vagy az elején, vagy a végén sikerül összehoznunk valamit. Úgy gondolom, mind a helyzetekben, mind a küzdelemben jól teljesítettünk, habár a második félidő végén már beszorított minket a Fradi, de összességében szerintem megérdemeltük volna a győzelmet. Amit az előzetesben mondtam, ha nem kapunk gólt a mérkőzés elején, bárkivel fel tudjuk venni a versenyt, ez most is így volt” – értékelte a mérkőzést a Kaposvár vezetőedzője, Prukner László.