Felkészülés: újabb békéscsabai vereség Belekben

2016.02.01. 16:22
A Békéscsaba 2–0-s vereséget szenvedett a török másodosztályú Yeni Malatyasportól a beleki edzőtáborban. A viharsarkiak a harmadik törökországi edzőmeccsüket is elveszítették, csütörtökön a bolgár Vereja Sztara Zagora ellen javíthatnak.

A Békéscsaba kezdőcsapatában kapott lehetőséget a Szlovákiából szerződtetett Matús Paukner, míg a kispadon új arc tűnt fel: az őszi idényt a Puskás Akadémiánál töltő Hudák Martin a 65. percben állt be.

Ekkor már kialakult a végeredmény, a 18 csapatos török másodosztály (1. Lig) 13. helyén álló Yeni az első félidőben előbb szöglet utáni fejesből szerzett vezetést, majd úgy növelte előnyét, hogy az egyik lövésnél a labda elcsúszott Mursits Roland keze alatt, és a gólvonalon túlra csorgott. A török csapat mindkét gólját a nigériai Izu Bobo Azuka szerezte.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Yeni Malatyaspor (török)–Békéscsaba 2–0 (2–0)
Belek
BÉKÉSCSABA: Mursits – Vadász, Fehér Zs., Damjanovics, Juhász Gy. – Borbély, Svedjuk (Oláh L., 70.), Birtalan (Hudák, 65.), Paukner (Pilán, 58.) – Szalai D. (Konyecsni, 65.), Laczkó. Vezetőedző: Zoran Szpisljak

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A BÉKÉSCSABÁNÁL
Érkezők:
Matús Paukner (szlovák, FC Nitra – Szlovákia), Vukasin Polekszics (montenegrói, Szutjeszka Niksics – Montenegró), Takács Péter (Mezőkövesd – szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Nathan Eccleston (angol, próbajáték, szabadon igazolható, legutóbb: Kilmarnock FC – Skócia), Hudák Martin (Puskás AFC), Máté János (Mezőkövesd), Tóth Dániel (Kozármisleny – próbajáték)
Távozók: Lubos Ilizi (szlovák), Polonio-Guerreiro Joao, Szántó Mihály, Szilágyi Péter (Soroksár)
Kölcsönbe távozók: Bagi István (Kisvárda)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Kertész Tamás (DVSC)
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Juhász György (Balmazújváros)

A BÉKÉSCSABA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 26. – február 5.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.: Dabas–Békéscsaba 1–0
Január 20.:Békéscsaba–Soimii Pancota (Pankota; román II.) 3–1 (Oláh L., Punosevac, Szalai D.)
Január 23.: Békéscsaba–Szpartak Szubotica (Szabadka; szerb) 1–0 (Punosevac)
Január 28., Belek: Botosani (román)–Békéscsaba 2–1 (Laczkó Zs.)
Január 30., Belek: Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Békéscsaba 2–0
Február 1., Belek: Yeni Malatyaspor (török II.)–Békéscsaba 2–0
Február 4., Törökország: Vereja Sztara Zagora (bolgár II.)–Békéscsaba