Felkészülés: a Dunaújváros hármat kapott a BL-csapattól

2015.01.20. 17:58
A Dunaújváros 3–1-re kikapott a Bajnokok Ligája őszi csoportkörében a Chelsea-vel, a Schalkéval és a Sportinggal is ikszelő szlovén Maribortól felkészülési mérkőzésen.

A Lendván játszott mérkőzésen a BL-csoportját három ponttal a negyedik helyen záró, a szlovén bajnokságban a második helyen álló Maribor első gólját az exdebreceni Dalibor Volas szerezte (a szlovén csatár a Zalaegerszeg elleni felkészülési mérkőzésen is betalált).az exdebreceni Dalibor Volas szerezte (a szlovén csatár a Zalaegerszeg elleni felkészülési mérkőzésen is betalált).

2–0-s első félidő után a második harmadik percében növelte előnyét a Maribor, a Dunaújváros a Csehi Tamással szemben megítélt büntetőt értékesítő Papp Máté révén szépített a 78. percben.

A nyáron a Maribortól 5–0-s vereséget szenvedő újvárosiaknál próbajátékon szerepelt a legutóbb Kaposváron játszó kapus, Safet Jahic, illetve a Krím-félszigetről érkezett Volodimir Fedoriv, a Szevasztopol 29 éves ukrán játékosa.

A PASE a következő felkészülési mérkőzését szombaton játssza a Szigetszentmiklóssal.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Maribor (szlovén)–Dunaújváros 3–1
(2–0)
Lendva, 100 néző. V: Bukovec (szlovén)
DUNAÚJVÁROS: Jahic – Fedoriv (Villám), Sárközi (Hajdók), Farkas V. (Szekeres), Csehi – Papp M., Petneházi (Lázár), Nikházi (Godslove), Thiago (Jakab) – Orosz M. (Sóron), Tóth T.
G:
Volas (31.), Bohar (37.), Mendy (48.), ill. Papp M. (78. – 11-esből)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DUNAÚJVÁROSNÁL

Érkezők: Goran Marics (szerb, szabadon igazolható, legutóbb Lombard Pápa), Vaskó Tamás (szabadon igazolható, legutóbb PAFC)
Kölcsönbe érkezők: Papp Máté (Videoton, legutóbb PAFC, kölcsönben)
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek:

Kiszemeltek: Álvaro Brachi (spanyol, Videoton), Volodimir Fedoriv (ukrán, Szevasztopol), Hajdók Gábor (legutóbb Bölcske, kölcsönben), Holczer Ádám (Soroksár), Safet Jahic (szlovén, szabadon igazolható), Szellák Soma (szabadon igazolható), Tóth Tibor (legutóbb Bölcske, kölcsönben)
Távozók: Timotej Dodlek (szlovén, szabadon igazolható), Józsi György (szabadon igazolható), Rowen Muscat (máltai, szabadon igazolható), Szalai Tamás (Csákvár)
Kölcsönbe távozók:Milinte Árpád (Csákvár)
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz: Hangya Szilveszter
(MTK), Milan Perics (szerb, Videoton, onnan Donji Szrem – Szerbia), Zsótér Donát (Videoton, onnan PAFC kölcsönbe)
A DUNAÚJVÁROS PASE TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8.
Edzőtábor: szervezés alatt
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 17.: Dunaújváros–Bölcske (NB III) 6–1 (Tóth T. 2, Godslove, Böőr, Sóron, Nikházi)
Január 20.: NK Maribor (szlovén)–Dunaújváros 3–1 (Papp M.)
Január 24., szombat: Dunaújváros–SZTK-Erima
Január 28., szerda: Dunaújváros–Szolnok
Január 31., szombat (Kapronca): Slaven Koprivnica (horvát)–Dunaújváros
Február 4., szerda: Dunaújváros–Baník Ostrava (cseh)
Február 6., péntek: Dunaújváros–Korona Kielce (lengyel)
Február 8., vasárnap: Dunaújváros–LASK Linz (osztrák II.)
Február 14., szombat: Dunaújváros–Ajka 11.00