Felkészülés: ismét kikapott a Paks; Bajner újra pályára lépett

2016.07.05. 19:47
A labdarúgó NB I-ben szereplő Paks 3–1-es vereséget szenvedett a skót Ross Countytól Telkiben. A tolnaiaknál ismét pályára lépett az elvágyódó Bajner Bálint.

A 15. percben került előnybe a Ross County, egy rosszul hazapasszolt labdát követően kerültek előnybe a vendégek. Fél óra elteltével már kétgólos volt a skótok előnye, Székely György ezúttal is tehetetlen volt.

A 41. percben szépített a Paks, Kovács Gábor kényszerítőzött Balázs Zsolttal, a visszakapott labdát pedig elgurította a kifutó kapus lába mellett. Az 56. percben többet is cserélt Csertői Aurél, Kemenes Szabolcs ezúttal nem kapott szerepet, Székely végigvédte a találkozót, de végül még egy kapott góllal fejezte be azt, mivel a Ross County értékesített még egy büntetőt a 79. percben, beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

FELKÉSZÜLÉS
Telki
Paks–Ross County 1–3
Paks:
Székely – Kővári, Szekszárdi, Kovács G., Báló – Kecskés – Bor, Szakály D., Bertus, Balázs Zs. – Bajner.
Az 56.perctől: Székely – Szalai A., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Hahn, Koltai, Bartha, Haraszti – Jelena. Vezetőedző: Csertői Aurél
G:
Kovács G. (41.)

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 8.
Edzőtábor: Bükfürdő, június 20–26.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 11.: Kajdacs–Paks 0–16 (Bartha 3, Bajner 2, Bertus 2, Haraszti 2, Kulcsár 2, Balázs Zs., Kecskés, Nagy R., Kővári, Szekszárdi)
Június 18., Kapronca: Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)–Paks 4–0
Június 23., Laa an der Thaya (Ausztria): Maccabi Tel Aviv (izraeli)–Paks 1–0
Június 25., Dietersdorf (Ausztria): Sturm Graz (osztrák)–Paks 1–2 (Bartha, Báló)
Június 29., Ercsi: Kisvárda–Paks 2–1 (Koltai)
Július 2.: Bp. Honvéd–Paks 2–0
Július 5., Telki: Paks–Ross County (skót) 1–3 (Kovács G.)
Július 9., 16.00, Telki: Paks–Luton Town (angol IV.)