nemzetisport.hu 2013.06.29 19:26 Frissítve: 2015.03.17 01:10

Felkészülés: az ETO egy góllal megnyerte a 120 perces csatát

A Győri ETO labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 3–2-re legyőzte az ETO-parkban az osztrák másodosztályú Parndorfot. Az összecsapás különlegességét az adta, hogy a mérkőzés játékideje 2x60 perc volt.

Kevin Vinetot játékára is kíváncsi volt Pintér Attila (Fotó: Grnák László)

Két nagy különbségű győzelem (Velky Meder 6–0, Tekenye 21–0) után szombaton már igazi erőfelmérő várt a Győri ETO-ra az osztrák másodosztályú Parndorf révén. Az első félidő jó iramot és több ETO-helyzetet hozott, az első gólt a 46. percben mégis a vendégek szerezték, Matthias Lindner gólra váltott egy lepattanó labdát. A győriek azonban nem sokkal később egyenlítettek: Koltai Tamás elfutott a jobb szélen, beadását az egyik nyári szerzemény, Leandro Martínez mellel továbbította a kapuba. Néhány perccel később Rok Kronaveter találta el a kapufát, a szünetig így maradt az 1–1.

A második félidőre gyakorlatilag sort cserélt Pintér Attila, ám az ETO helyzetekben megmutatkozó fölénye eltűnt, sőt Lazar Sztanisics szabálytalansága után az osztrákok a 102. percben büntetőt lőhettek, és Richard Stern előnyhöz juttatta a vendégeket. A Parndorf a következő percekben akár a meccset is eldönthette volna, ám három nagy helyzetet is kihagyott, a Pintér-csapat pedig büntetett.

A 114. percben Marko Dinjar vette be a kaput szabadrúgásból, a 120. percben pedig Mihai Nicorec beadása után Kalmár Zsolt elé került a labda, és a fiatal támadó higgadtan a kapuba helyezett. A győriek küzdelmes meccsen 3–2-re nyertek a burgenlandi Pándorfalu együttese ellen.

A mérkőzés összefoglalója

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Győri ETO–Parndorf (osztrák II. o.) 3–2
(1–1)
GYŐRI ETO. 1. félidő: Kamenár – Svec, Lipták, Wolfe, Völgyi – Kamber, Kiss M., Koronaveter – Varga R., Martinez, Koltai. 2. félidő: Nagy G. – Tokody, Takács Á., Vinetot (Djordjevics, 104.), Dinjar – Windecker, Pilibaitis, Kalmár – Varga R. (Nicorec, 67.) , Kink, Lázok. Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Martínez (49.), Dinjar (114.), Kalmár (120.), ill. Lindner (46.), Stern (102. – 11-esből)*

DVSC-Teva–DVTK2–1

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.

2018.02.17 00:18:27

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Ereje teljében lévő jó külföldi játékos nem szerződik hozzánk.

2018.02.15 08:37:15

Labdarúgó NB I BORSI GERGELY

„Mi is beszéltünk már róla, hogy jó úton járunk, s ha így folytatjuk, meglesz az eredménye.”