Felkészülés: a Honvéd 1-0-s vereséggel „próbált” az El-re

2013.06.29. 18:53
Hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Bp. Honvéd labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen a szintén Európa-ligára készülő lengyel Piast Gliwicétől.

A jövő héten már Európa-liga-mérkőzést vívó Bp. Honvéd főpróbát tartott a Bozsik-stadionban, a szintén európai kupaszereplő lengyel Piast Gliwice ellen. A Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovics, Lovric, Baráth – Zsivanovics, Hidi, D. Diarra – Délczeg, Diaby, López kezdőcsapattal felálló kispestiek első igazi lehetőségét Zsivanovics kihagyta, ezt a 30. percben góllal kontrázták meg a a vendégek. Bal oldali szabadrúgást követően Damian Zbozien csúsztatott Kemenes hálójába (0–1).Damian Zbozien csúsztatott Kemenes hálójába (0–1).

A második félidőre a Honvéd kezdőjéből csak négyen – Kemenes, Lovric, Ikenne-King, Diaby – maradtak, igaz, utóbbi csak hat percet kapott, mert jött Bobál Gergely. Az utolsó fél órára teljesen „sort cserélő" Honvéd nem tudta feltörni a rendkívül szervezetten védekező lengyel csapat hátsó alakzatát, ráadásul Raffaele Alcibiade a 89. percben második sárga lapját is megkapta. A kispestiek emberhátrányban nem tudtak egyenlíteni, így egygólos vereséget szenvedtek – folytatás már Montenegróban, a Cselik Niksics ellen, remélhetőleg győzelemmel.

BP. HONVÉD–PIAST GLIWICE (lengyel) 0–1 (0–1)
Bp. Honvéd:
Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovics, Lovric, Baráth – Zsivanovics, Hidi, D. Diarra – Délczeg, Diaby, López. 2. félidő: Kemenes – Ikenne-King (Botka, 58.), Lovric (Bobál D., 58.), Tandia, Alcibiade – Nagy G., Mancini, Vécsei – Holender, Diaby (Bobál G., 51.), Mensah
Gólszerző: Zbozien (30.)