Felkészülés: borult a Vidi-kispad, a vihar elsöpörte a meccset

2015.07.08. 17:06
Az országon több hullámban végigsöprő viharok miatt elmaradt a Videoton–Dunaújváros felkészülési mérkőzés. Szintén elmaradt a Honvéd Senec elleni találkozója, a Vasas 4–1-es vereséget szenvedett a szerb bajnok Partizan Beogradtól.

A vihar pusztítása a Sóstói Stadionban (Fotó: vidi.hu)

VIDEOTON–DUNAÚJVÁROS PASE – ELMARADT

TOVÁBBI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Tatabánya (NB III)–Csákvár (NB II) 2–5 (0–5)
Nyíregyháza Spartacus (NB III)–Kisvárda (NB II) 1–5 (0–3)
A Hatvan–Szolnok mérkőzés a heves esőzés a villámlás miatt 10 perc után félbeszakadt, a találkozót csütörtökön délelőtt 10 órakor játsszák le.

Az eredetileg 16 órára kiírt találkozó kezdését egy óránát halogatták a székesfehérváriak a jégesővel kísért vihar miatt, majd 17 órakor bejelentették, hogy elmarad a találkozó.

Az erős széllel és jégesővel kísért viharban az öltözőfolyosótól nem lehetett ellátni a szemközti lelátóig, a szélvihar felborította a kispadokat.

Mivel több hullámban érkezik a vihar, nem volt értelme a meccs további halogatásának. A Dunaújváros PASE elleni mérkőzés lett volna a Videoton „főpróbája” a walesi TNS elleni BL-selejtező előtt.

A vidi.hu videója a viharról

A VIDEOTON NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdete: június 15.
Edzőtábor: Ausztria, június 21–30.
TERVEZETT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 24., Dietersdorf: Wolfsberger AC (osztrák)–Videoton 2–1 (Feczesin)
Június 27., Radenci (Szlovénia): Videoton–Astra Giurgiu (román) 3–0 (Feczesin, Oliveira, Kovács I.)
Június 30., Radenci (Szlovénia):Videoton–Zorja Luhanszk (ukrán) 2–1 (Ivanovszki, Kovács I.)
*Július 5., Szuperkupa: Videoton–Ferencváros 0–3
Július 8.: Videoton–Dunaújváros PASE – vihar miatt elmaradt
*Július 14., 20.00, Oswestry, BL-selejtező, 2. forduló: The New Saints (walesi)–Videoton
*Július 22., 20.30, BL-selejtező, 2. forduló: Videoton–The New Saints (walesi)
A tétmérkőzéseket *-gal jelöltük.

PARTIZAN BEOGRAD–VASAS

A szlovéniai Barkócon rendezett Partizan–Vasas mérkőzés vihar miatt az eredetileg kiírtnál később kezdődött el. A rendkívül erős szerb bajnok Partizan sorozatban negyedik felkészülési mérkőzését nyerte meg, a Vasas egymás után második nagy különbségű vereségét szenvedte el, július hatodikán az orosz Amkartól 5–0-ra kaptak ki az angyalföldiek.

A Vasas az első félidő 20. percében hátrányba került, majd a szünet után a Partizan megszerezte második találatát is. Novák Csanád a 65. percben szépített, ám az utolsó tíz percben a szerbek újabb két gólt szerezve fölényessé tették győzelmüket a hét sárga lappal színesített mérkőzésen.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Partizan Beograd (szerb)–Vasas 4–1 (1–0)
Barkóc, Bakovci Stadion, 100 néző.
Vasas: Nagy – Hangya (Görgényi, 62.), Pajevic, Grúz, Osváth (Bori, 68.) – Vida, Berecz (Gál, 80.) – Czvitkovics – Vass P. (Ádám, 62.), Novák Cs. (Murka, 78.), Lázok
Gólszerző:Osztojics (20.), Abubakar (58.), Trujics (83.), Kojics (86.), ill. Novák Cs. (65.)

A VASAS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Ausztria (Söchau),július 4–12.
Június 20., Telki: Vasas–Apollon Limassol (ciprusi) 0–2
Június 27.: Vasas–NK Osijek (Eszék; horvát) 2–0 (Remili, Czvitkovics)

Július 4., Szombathely, Király-kupa (2x30 perces meccsek)
Vasas–NK Osijek (Eszék; horvát) 1–1 (Murka)
Haladás–Vasas 0–1 (Novák)

Július 6., Dietersdorf: Vasas–Amkar Perm (orosz) 0–5
Július 8., Barkóc (Bakovci): Vasas–Partizan Beograd (szerb) 1–4 (Novák)
Július 9., 18.00, Söchau (?): Vasas–Karpati Lviv (ukrán)
Július 10., 18.00, Dietersdorf: Vasas–Sloboda Tuzla (bosnyák)
Július 11., 18.00, Heiligenkreuz: Vasas–Slavija Sarajevo (bosnyák)

BP. HONVÉD–SENEC – ELMARADT

A Bp. Honvéd ugyancsak hivatalos oldalán tudatta, hogy a vihar miatt elmaradt a szlovák második ligás Szenc (SK Senec) elleni felkészülési mérkőzése.