Zuglóban is nyerni tudott az Ajka, amely immár 10 mérkőzés óta nem talált legyőzőre

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.07. 15:52
Bacsa Patrikék (kék-sárgában) hiába dolgoztak ki rengeteg helyzetet az Ajka ellen (Fotó: Szűcs Attila)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában BVSC-Zugló hazai pályán fogadta az Ajkát. Az első fél órában eldönthette volna a találkozót a rengeteg helyzetet kihagyó házigazda, amely a második félidőben 11-esből sem tudott kapuba találni. Az Ajka ellenben kihasználta adódó lehetőségeit és 2–0-s győzelmet aratott a fővárosban.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–FC AJKA 0–2 (0–1)
Budapest, Szőnyi út, 232 néző. Vezette: Móri Tamás (Márkus Péter, Tőkés Róbert)
BVSC Csenterics – Benkő-Bíró, Poór, Vinícius, Király Á. – Mitrovics (Nwachukwu, 68.), Rabatin – Ihrig-Farkas (Tóth M., 68.), Tóth K. (Szilágyi M., 75.), Kelemen P. – Bacsa P. (Horváth R., 75.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Tajthy T. (Görgényi D., 60.), Sejben (Kenderes Z., 82.) – Babos B., Csizmadia Z. (Horváth P., 73.), Nagy K. (Pantovics, 73.) – Szarka Á. (Borsos F., 60.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Csizmadia Z. (36.), Babos B. (65.)
Szekeres Tamás: – Jól kezdtünk, ám az ajkai gól megzavarta a fiúkat. Fordulópont volt a kihagyott büntető, hiába voltak helyzeteink, nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel.
Schindler Szabolcs: – Megérdemelten nyertünk, a kapu előtti határozottságunkkal ennyivel jobbak voltunk.

A két csapat eddigi egyetlen egymás elleni tétmérkőzése zuglói győzelemmel zárult 2023 októberében. A mai találkozóra úgy érkeztek a felek, hogy 2024-ben a BVSC hazai pályán még nem kapott ki, az Ajka pedig egyáltalán nem szenvedett még vereséget idén.

Nagyon bekezdett a mérkőzés elején a házigazda. Tóth Keve már a 2. percben nagy helyzetet rontott el, majd ezt követően sorjáztak a BVSC-lehetőségek. Kelemen a 8. percben a kapu fölé emelt, a 11. percben pedig Szabados kezei közé lőtt. A 20. percben jegyezhettük fel az Ajka első helyzetét, de Csemer 16 méterről leadott lövését magabiztosan fogta Csenterics. A 25. percben Bacsa ígéretes lövése egy védő lábáról szögletre vágódott, majd a szögletet követően Vinícius közeli fejesét védte bravúrral Szabados. Ezt követően Ihrig-Farkas volt a főszereplő, de két ígéretes lövése sem talált utat az Ajka kapujába. Ahogy az ilyenkor lenni szokott a rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát. A 36. percben jobb oldalról végzett el szögletet az Ajka, a beívelés után Csizmadia senkitől sem zavartatva fejelt a kapu bal oldalába.

A második félidő ajkai lehetőséggel indult, majd Kelemen szólója után egyenlíthettek volna a hazaiak, de egyik alkalommal sem került a labda a kapuba. A 61. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, miután Poórt rántották le a 16-oson belül. Mitrovics állt a labda mögé, de a bal alsóba tartó kísérletét Szabados kivédte. Szinte rögtön érkezett is a válasz a vendégek részéről. A 65. percben Nagy Krisztián centerezett az ötösön belülre, Babos pedig higgadtan gurított a kapu közepébe. A folytatásban küzdött a szépítő találatért a zuglói csapat, de úgy tűnt, hogy ha reggelig játszanak felek, akkor sem kerül be a labda az ajkai kapuba. 0–2

Csizmadia (19) fejesével szerezte meg a vezetést a fehérben játszó Ajka (Fotó: Szűcs Attila)