Középkezdésből és szögletből is lőtt gólt a Nyíregyháza Mosonmagyaróváron

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.03.30. 15:55
Baki Ákosék Mosonmagyaróváron győzni tudtak, így véget ért a Nyíregyháza három meccsen át tartó nyeretlenségi sorozata (Fotó: Török Attila, archív)
A labdarúgó NB II 26. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a Mosonmagyaróvár az éllovas Nyíregyháza Spartacus FC-t fogadta. Esélye sem volt a sereghajtónak a listavezető ellen, melyben Nagy Dominik egyik gólját középkezdésből lőtte, Kovácsréti Márk pedig szögletből talált be (0–3).

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–3 (0–3)
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 300 néző. Vezette: Molnár Attila (Máyer Gábor, Vad Anita)
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita (Végső, a szünetben), Papp Sz. (Csóka D., a szünetben), Czingráber, Deák I., Horváth K. – Szabó B. (Illés D., a szünetben), Radics, Vukaszovics – Puhtyejev (Szendeff, 81.), Máris (Mayer M., 81.). Vezetőedző: Nagy Ádám
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Gengeliczki, Temesvári – Farkas B., Kovácsréti (Oláh B., 71.), Nagy D. (Géresi, 60.), Kesztyűs B. (Sigér Á., 87.), Nagy B. – Novák Cs. (Beke P., 71.), Gresó (Vass P., 60.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Nagy D. (1., 31.), Kovácsréti (36.)
Nagy Ádám: – Az első félidőben burleszkfilmbe illő gólokat kaptunk, ezután a második már vállalhatóbb volt, bár a két csapat közti tudásbeli különbség kijött.
Tímár Krisztián: – Fontos volt, hogy három nyeretlen mérkőzés után visszataláljunk a győztes útra. Volt az elején egy extra gólunk, ez megalapozta a mérkőzést, és magabiztosan nyertünk.

Csütörtökön kupameccset játszik a Kecskemét ellen a Nyíregyháza, ezért kérte, hogy szombaton játszhassa le a Mosonmagyaróvár elleni bajnokiját.

Az várható volt, hogy Tímár Krisztián csapata szeretné minél gyorsabban megszerezni a vezetést, de arra talán a legvérmesebb nyíregyházi drukkerek sem gondolhattak, hogy erre csupán négy másodpercet kell várni. Nagy Dominik ugyanis a kezdő sípszót követő kezdőrúgás után egyből Auerbach kapujába ívelt. Az első félidő utolsó harmadában még két gólt szerzett a Nyíregyháza. Előbb Nagy Dominik egy hatalmas góllal növelte csapata előnyét, aztán Kovácsréti Márk szöglete hullott érintés nélkül a hazai kapufára, és onnan a gólvonal mögé.

A második félidőre három cserével rendezte kissé a védelmét Nagy Ádám vezetőedző. A hazai támadójáték azonban továbbra sem működött. Az utolsó percekben még nagyot kellett védenie Auerbachnak Géresi fejese után, így maradt a háromgólos nyíregyházi győzelem.

A Mosonmagyaróvár pocsék sorozata folytatódott: idén kizárólag a Gyirmót ellen tudtak pontot szerezni a Lajta-partiak. A Nyíregyháza pedig három nyeretlenül megvívott meccs után ismét győzött. 0–3

A TELJES MÉRKŐZÉS FELVÉTELE (GÓLOK: 04:40, 35:00, 39:50)