A BVSC sem jelentett akadályt a Vasasnak

PATAI GERGELYPATAI GERGELY
2024.03.31. 16:55
Kétszer is ünnepelhettek az angyalföldiek (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Vasas folytatta jó sorozatát, Berecz Zsombor góljával és Király Ákos öngóljával 2–0-ra győzött a BVSC-Zugló ellen.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
VASAS FC–BVSC-ZUGLÓ 2–0 (1–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1496 néző. Vezette: Antal Péter (Szilágyi Norbert, Nagy Viktor)
VASAS: Jova – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Hidi M. S. – Bakti B. (Girsik A., 70.), Berecz Zs. (Vida M., 83.), Urblík J., Doktorics (Deutsch L., 77.) – Radó (Holender, 70.), Tóth Milán (Zimonyi, 82.). Vezetőedző: Gera Zoltán
BVSC-ZUGLÓ: Csenterics – Nagy J. (Benkő-Bíró, 52.), Vinícius (Hesz, a szünetben), Deutsch B., Király Á. – Tóth K., Hidi P. (Nwachukwu, 52.) – Ihrig-Farkas (Tóth Milán, 77.), Mitrovics (Májer, 77.), Kelemen P. – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Berecz Zs. (17.), Király Á. (46. – öngól)
Kiállítva: Deutsch B. (72.)
Gera Zoltán: – Az első félidőben kontrolláltuk a mérkőzést, helyzeteket is kialakítottunk, de nem tetszett, hogy sok labdát adtunk el, és az ellenfél ezekből kontrázhatott. A második játékrészben növelni akartuk előnyünket, ez gyorsan sikerült is, és onnantól kezdve a BVSC bátrabbá vált, területeket hagyott nekünk, így pedig volt még gólszerzési lehetőségünk. A kiállítás végül eldöntötte a meccset, viszont ezután passzívvá váltunk, pedig a hajrában még jó lett volna további helyzeteket kialakítani. Tudunk ennél jobban is játszani – az a cél, hogy ezt megmutassuk.
Szekeres Tamás: – Az első félidei játékkal nagyon elégedetlen voltam, mert a fiúk nem tartották be, amit megbeszéltünk, és a rossz kezdés előrevetítette a vereséget. Ennek ellenére a Vasasnak nem volt sok helyzete, egy nagy egyéni hiba után szerzett vezetést. A kapott gól után nem akartunk kinyílni, de a szünet után rögtön jött a második hazai találat, amely után változtattunk, feljebb mentünk,
próbáltunk labdát szerezni, de két lehetőségünkből egyet sem tudtuk kihasználni.

Ebben a naptári évben még nem talált legyőzőre tétmérkőzésen a feljutásért küzdő Vasas, amely a BVSC ellen igyekezett folytatni jó sorozatát. A bennmaradásért harcoló zuglóiak is elkapták a fonalat márciusban, úgy érkeztek Angyalföldre, hogy az előző három mérkőzésükön hét pontot gyűjtöttek. Ezúttal viszont alárendelt szerepet játszottak, az első félidő végén kerültek először helyzetbe Nikola Mitrovics révén, addigra viszont már Berecz Zsombor jó helyzetfelismerésének köszönhetően előnyben volt a Vasas (1–0).

Ragyogóan kezdte a második játékrészt a házigazda, Doktorics Áron szólója után a menteni igyekvő Király Ákos lábáról saját kapujába pattant a labda. Kétgólos hátrányban ritmust váltott, és átvette a kezdeményezést a BVSC, a cserék új lendületet hoztak a vendégek játékába, míg Gera Zoltán együttese elsősorban az egész mérkőzésen kitűnően játszó Tóth Milán gyorsaságára építve vezetett kontrákat. Újabb gól viszont már nem született, a Vasas megérdemelten tartotta otthon a három pontot. 2–0

(Fotó: Földi Imre)