Újabb bravúr, két góllal nyert a Kozármisleny a Haladás ellen

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.08.13. 18:50
Hazai pályán 2–0-ra nyert a Kozármisleny a Haladás ellen (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában négy perc alatt kétszer volt eredményes a Kozármisleny. Vajda gólja után Kozics értékesített egy büntetőt, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. 2–0-ra nyert a hazai csapat a Haladás ellen, amely így három kör után is pont nélkül áll.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0 (0–0)
Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi, Hegedűs M. (Sági, 82.) – Nagy E. (Nagy K., 69.), Kozics – Vajda R. (Schuszter, 69.), Rácz Balázs (Molnár Á., 54.), Kirchner (Tóth Z., 54.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Csató, 62.), Jagodics M., Csonka B., Doktorics – Szakály A. (Jancsó, 73.), Zvekanov (Katona I., 79.) – Horváth R. (Csernik, 62.), Rácz Barnabás, Szvoboda (Mohos, 62.) – Kelemen M. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Vajda R. (59.), Kozics (62. – 11-esből)
Aczél Zoltán:
– Az első húsz-huszonöt perc nem tetszett, szükség volt Lékai Soma bravúrjára. A második félidő azonban kifogástalan volt, esélyt sem adtunk a Szombathelynek.
Alekszandar Jovics:
– Az első félidőben jól játszott a csapat, de a második játékrészt nem értettem, két perc alatt eldőlt a mérkőzés. Miután három meccsből három vereséggel állunk, valamin változtatni kell...

Az első félidőben nem forogtak nagy veszélyben a kapuk. A Kozármisleny egy-két szélen vezetett támadást tudott felmutatni, míg a Haladás egy labdaszerzés után alakított ki egy helyzetet. A második játékrészt jól kezdte a hazai csapat, aktívabb volt, és négy perc alatt tudott két gólt szerezni.

Az 59. percben Vajda Rolandszerzett vezetést, majd nem sokra rá aBeke Péterbuktatásáért megítélt büntetőtKozics Barnabásértékesítette magabiztosan, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A Kozármisleny a múlt heti kispesti siker után első hazai mérkőzését is megnyerte. A Haladás három forduló alatt sem tudott pontot szerezni. 2–0

18. Mosonmagyaróvár331–9–80

90+4. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

4 perc lesz a hosszabbítás.

82. perc: Hegedűs helyére jön Sági.

79. perc: Zvekanov helyén Katona folytatja.

76. perc: Tóth Z. lőtt éles szögből oldalhálót.

75. perc: Beke újabb veszélyes beadása jött jobbról, Csonka fejelte ki az érkező Tóth Z. elől a labdát.

73. perc: Cserél a Haladás, érkezik Szakály A. helyére Jancsó.

69. perc: Lement a pályáról a gólszerző Vajda, és helyére érkezett Schuszter, Nagy E. helyére pedig Nagy Krisztián érkezett.

62. perc: Három helyen változtat a vendégcsapat, Horváth R., Nyíri és Szvoboda ment le, és érkezett Csernik, Csató és Mohos.

Kirchnerék előnye kettőre nőtt (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

62. perc: GÓÓÓL!!! Kozics a kapu jobb oldalába rúgta labdát,Verpecz a másik irányba vetődött. 2–0!

61. perc: Vajda lövését fogta Verpecz, a kipattanó után maradt a labda a Haladás kapujánál, majd Bekét buktatták a büntetőterületen belül, tizenegyes!

Vajda találatával szerzett vezetést a Kozármisleny (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

59. perc: GÓÓÓL!!! Beke kapott nagyszerű keresztlabdát a jobb oldalon, és ment el a szélen, jó beadása a tisztán érkező Vajdát találta meg, aki a kapuba vágta a labdát. 1–0

54. perc: Kettős hazai csere, Rácz Balázs és Kirchner ment le a pályáról, és érkezett Molnár Á. és Tóth Z.

52. perc: Kirchner passzolt Rácz Balázs elé, aki már csak Verpeczel állt szemben, de éles szögből lőtt, és a kapus menteni tudott.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Az első játékrészben nem született találat egyik oldalon sem (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

1 perc hosszabbítás következik.

43. perc: Nagy E. lőtt be a védők mögé egy labdát, Kirchner vette le, és éles szögből kapu fölé lőtt.

41. perc: Csonka próbálkozott távolról, nem jelentett veszélyt kapura a lövés.

36. perc: Beke cselezett, és lőtte középre a labdát, ami veszélyesen érkezett, kapujából kivetődve szerezte meg a labdát Verpecz.

Kirchnerék mindent megtettek a vezető gólért (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

35. perc: Kirchner
és Turi vitte el a labdát a bal szélen, utóbbi rúgta középre, az érkező Vajda elől tudta kirúgni a labdát Doktorics.

33. perc: Kirchner beadását Doktorics rúgta ki a kapu előteréből.

30. perc: Nagy E. kapott sárga lapot.

28. perc: Eladott labda után Horváth R. két jó csel után Lékaival állt szembe, de a hazai kapus jól zárta a szöget, és hárított.

24, perc: Turi távoli lövését fogta Verpecz.

23. perc: Vajda passzolt vissza egy labdát az alapvonalról,Kozics érkezett jól, és lőtt 18 méterről kapu fölé.

22. perc: Szakály A. kapott sárgát lerántásért.

18. perc: Turi bal oldali beadását húzta le Verpecz az érkező Rácz Balázs elől.

12. perc: Kelemen kapott sárga lapot Turi buktatásáért.

2. perc: Horváth R. lőtt távolról kapu mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Honvéd idegenbeli legyőzésével az előző forduló legnagyobb meglepetését szállító HR-Rent Kozármisleny a még pont nélkül álló Szombathelyi Haladás ellen.