Sokáig vezetett az MTK, de végül a Diósgyőr elhozott egy pontot a Hungária körútról

2024.04.14. 15:57
Folytatódik a DVTK rossz sorozata (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában nem szakadt meg sem az MTK veretlenségi, sem a Diósgyőr nyeretlenségi sorozata. Az 1–1-es döntetlen megfelelt a játék képének, mert az első félidőben inkább a hazaiak, a másodikban a vendégek akarata érvényesült.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
MTK Budapest–Diósgyőri VTK 1–1 (1–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Vezette: Vad II
Gólszerző: Bognár I. (31.), ill. Pernambuco (86.)

A mérkőzés online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

Hajmeresztő megmozdulás volt. Demjén Patrik hazaadott labdát követően teketóriázott, s mire előrelőtte volna a labdát, Szabó Levente ott termett, s a hórihorgas támadóban elakadt – szerencséjére nem a kapuba, hanem a bal oldali kapufa mellett pattogott el a labda. Pár perccel később az MTK 26 éves kapusa bizonyította, nem véletlenül volt válogatott kerettag többször is a 2023-as esztendőben, leért Rudi Pozeg Vancas bal sarok felé tartó, nagy erővel megfejelt labdájára, amely nem pattant róla ki.

Azt gondolhattuk, a DVTK lesz a kezdeményezőbb fél, csakhogy a szünetre kiderült, ezzel a két lehetőséggel (amelyből csak az egyik volt tudatosan kidolgozott akció) minden puskaporát ellőtte az első játékrészben. A vendégek többnyire hátulról próbáltak építkezni, ám a házigazda jól megszervezett védekezésével nem tudott mit kezdeni, a feltolt védelem és az ellenfél kapujától akár huszonöt-harminc méterre megkezdett letámadás sok labdavesztéshez és technikai hibához vezetett a diósgyőriek részéről, akik a jobb oldalon szinte alig járatták a labdát, szinte csak a bal szélen próbáltak támadást vezetni – hiába. Az MTK türelmesen és összeszedettebben futballozott, a támadóharmadba felérve pedig az elöl játszók kreativitására, leleményességére hagyatkozva többször is szép, egy-, illetve kétérintős gurigázás révén jutott a tizenhatoson belülre. Egy ilyen figura nyomán a vezetést is megszerezte fél óra elteltével, Bognár István csapata első kapura lövéséből gólt szerzett – ez volt a kilencedik találata a bajnokságban.

Ezután a hazaiak valamelyest átadták a kezdeményezés lehetőségét, de a DVTK szinte semennyi veszélyt sem jelentett ellenfele kapujára. Ezt alighanem Vladimir Radenkovics vezetőedző is így gondolta, a szünetben ugyanis két cserével igyekezett stabilitást adni együttesének, ám Vlagyiszlav Klimovics és Francisco Feuillassier beálltával sem lett számottevően gördülékenyebb az előrejáték, Szabó Levente szinte alig találkozott a labdával – egy óra után le is cserélték. Ezután áttevődött a játék a hazaiak térfelére, az MTK ellentámadásokra rendezkedett be, és a 75. percben centik híján megduplázta előnyét, Németh Krisztián szólóját követően a lécet találta el. Az utolsó negyedórában egyre terebélyesedett a vendégek nyomása, sorra jöttek be oldalról a labdák, és a hajrában két cserejátékosa főszereplésével egyenlítettek – meglepő volt a szereposztás, hiszen a középcsatár Bright Edomwonyi bal oldalról érkező beadása után bólintott a szélsőként szerepeltetett Pernambuco a kapuba. Megélénkült a találkozó, lüktető lett a játék, de az újabb gól elmaradt – a pontosztozkodás igazságosnak mondható, hiszen az első félidőben az MTK, a másodikban pedig a DVTK volt jobb. 1–1