Felkészülés: kikapott szaúdi ellenfelétől az Újpest

2023.07.21. 16:53
Az Újpest egygólos vereséggel zárta a felkészülési programját (Fotó: Facebook/Újpest)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen az Újpest 1–0-ra kikapott a szaúdi Al-Fateh SC ellen az ausztriai edzőtáboruk utolsó mérkőzésén.

Az Újpest az ezt megelőző öt felkészülési mérkőzéséből négyet megnyert, míg egyszer kikapott. Ausztriai edzőtáborának utolsó megméretése a szaúdi Al-Fateh SC ellen volt, amely már az első félidőben vezetést szerzett az Újpest ellen. Szofian Bendebka érkezett jól a balról középre tett labdára és tíz méterről a kapu bal oldalába helyezte a labdát.

A vezető szaúdi találatra nem érkezett válasz, így az Újpest elvesztette utolsó nyári felkészülési mérkőzését.

Utolsó két felkészülési mérkőzésén egyaránt négy góllal nyert a Kecskeméti TE. Előbb a másodosztályban szereplő Ajkát győzték le 5–1-re, majd a harmadosztályú Hódmezővásárhely ellen diadalmaskodtak 4–0-ra. A KTE így egy kivételével mindegyik felkészülési mérkőzését megnyerte. A Lóczi Istvánnal kiegészült szakmai stáb tehát biztató előjelekkel várja a lett Riga elleni Európa-konferencialiga párharcot.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Al-Fateh SC (szaúdi I.)–Újpest 1–0 (Bendebka 25.)
Újpest:  D. Nikolic – L. Kastrati (Pauljevic), Andzulasz, Hall, Fehér Cs. – Mack (Varga B.), Onovo – Kiss T. (Radosevics), Ljujics (Jevtoszki), Mucsányi (Simon K.) – Ambrose (Mörschel)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Július 1.: Újpest–Budafoki MTE (NB II) 2–0(Varga Balázs, Ljujics)
Július 5.: Újpest–Vasas FC (NB II) 2–3 (Fehér Csanád, Ljujics)

Július 8.: BVSC (NB II)–Újpest 1–2 (Pauljevics, Radosevics)
Július 12.:SKN St. Pölten (osztrák II.)–Újpest 1–4 (Ambrose, Mörschel, Kiss T., Mucsányi)
Július 15.: Újpest–SK Dynamo Ceské Budejovice (cseh I.) 4–1 (Csoboth 11., 43., Ambrose 19., Mörschel 64. – 11-esből, ill. Hais 87.)
Július 21.:Al-Fateh SC (szaúdi I.)–Újpest 1–0 (Bendebka 25.)