Felkészülés: a háromszoros El-győztes döntött a DVSC ellen

2023.07.19. 20:40
Fotó: dvsc.hu
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a szaúdi Al-Sabab Éver Banega góljával 1–0-ra legyőzte a Debrecent.

Az ausztriai edzőtáborban iazán kemény ellenfél várt a DVSC-re, hiszen olyan klasszisok szerepeltek a szaúdi Al-Sabab csapatában, mint a Sevillával háromszoros Európa-liga-győztes argentin Éver Banega vagy a kolumbiai klasszis, Gustavo Cuéllar.

A meccs egyetlen gólját Banega szerezte, az 59. percben a rövid sarokba lőtte a labdát.

A Paks annak ellenére aratott nagy különbségű, 5–2-es győzelmet, hogy a Csíkszereda kétszer is megszerezte a vezetést.

A Kisvárda és a Puskás Akadémia döntetlent játszott.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
DVSC–Al-Sabab (szaúdi) 0–1
Irdning
DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreszkovics, Romancsuk (Loncar, 76.), Ferenczi – Lagator, Manrique – Vajda (Joao Oliveira, 70.), Dzsudzsák (Szécsi, 70.), Bódi – Dorian Babunszki (Domingues, 70.)

Kisvárda–Maccabi Petah-Tikva (izraeli) 1–1
Mönichkirchen

Kisvárda: Petkovics – D. Kovacic, Jovicic, Széles – Cipetic, Lucas, Ötvös (Körmendi, 52.), Vida K. – Czékus, Mesanovic, Camaj. A 61. perctől: Petkovics – Cipetic, Szőr, Lippai T. – Navrátil, R. Stefan, Körmendi, Alic – Szpaszics, Ilievszki, Makowski
G: Lucas

Puskás Akadémia–Al-Fateh (szaúdi) 0–0
Wartberg

Puskás Akadémia: Markek (Tóth B., a szünetben) – Szolnoki, Batik, Stronati, Ormonde-Ottewill – Levi (Posztobányi, 77.), Plsek (Favorov, 62.), Corbu, Slagveer – Gruber (Colley, a szünetben), Puljic (Kern, 86.)

Paks–Csíkszereda (romániai) 5–2
Konjice

Paks: Simon, Papp, Böde, Gregor, Földi, Silye, Balogh, Mezei, Haraszti, Horváth K., Beke.
Cserék: Kinyik, Vas, Pesti, Bőle, Osváth, Hegedűs, Windecker, Papp, Szabó B., Hahn, Könyves, Kovács Krisztián
G: Haraszti, Kelemen (öngól), Könyves, Papp, Hahn

A DEBRECENI VSC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:július 8.–20., Windischgarsten (Ausztria)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Július 1.: DVSC–Kazincbarcika (NB II) 3–0 (Bárány, Bódi, Farkas T.)
Július 6.: DVSC–Kisvárda 1–0 (Szőr – öngól)
Július 11.:Wolfsberger AC (osztrák I.)–DVSC 1–0
Július 14.:
Ried–DVSC 1–4 (Mance 3, Domingues)
Július 14. Linzer ASK (osztrák I.)–DVSC 4–2 (Babunszki, Szécsi)
Július 18.: USK Anif (osztrák III.)–DVSC 1–10 (Bárány 4, Kiziridisz 4, Bévárdi, Oliveira)
Július 19., 18.00, Irdning (Ausztria):
DVSC–Al-Sabab (szaúdi I.) 0–1

A KISVÁRDA MASTER GOOD NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 8.–20., Ausztria
Július 1.: FC Kosice (szlovák I.)–Kisvárda 1–2 (D. Kovacic, Camaj)
Július 6.: Debreceni VSC–Kisvárda 1–0
Július 10.: Galatasaray (török I.)–Kisvárda 2–0
Július 13.: Kisvárda–Topolyai SC (szerb I.) 2–1 (Cipetic 10., Camaj 52.)
Július 16.: Kisvárda–AEK Larnaca (ciprusi) 2–1 (Andreou – öngól, Szpaszics)
Július 19., 17.30: Kisvárda–Maccabi Petah-Tikva (izraeli I.) 1–1 (Lucas)

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉS I PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 15.–22., Zrece (Szlovénia)
Július 1.,
Paks–Vasas FC (NB II) 1–3
(Pesti)
Július 5.: Paks–BFC Siófok (NB II) 5–2 (Polényi – öngól, Papp Kristóf, Hahn – 11-esből, Kovács Krisztián, Horváth Kevin)
Július 8.: Paks–Budafoki MTE (NB II) 1–3 (Kovács Krisztián)
Július 12.: Szeged-Csanád GA (NB II)–Paks 7–3 (Kovács Krisztián, Beke, Kántor)
Július 16.: Paks–Maccabi Petah Tikva (izraeli I.) 3–2 (Könyves 2, Hegedűs)
Július 19.: Paks–Csíkszereda (román II.) 5–2 (Haraszti, Kelemen – öngól, Könyves, Papp, Hahn)
Július 22.: Paks–FC Asdod (izraeli I.)