Öngólok pecsételték meg a Haladás sorsát Diósgyőrben

2014.08.10. 18:27
Hajtós meccset vívott egymással a Diósgyőr és a Haladás (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Diósgyőr a Haladás csapatát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően – ebben a játékrészben egy szombathelyi kapufa volt a legnagyobb lehetőség – a 68. percben Jagodics Márk lábáról pattant saját csapatának kapujába a labda. A 82. percben aztán egy kontra végén Németh Milán is betalált, a 90-ben pedig Fehér Zoltán is a saját kapujába lőtt.

Habár, a szombathelyiek – Artner Tamás vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata alapján – a döntetlennel is elégedettek lettek volna Miskolcon, nem álltak be védekezni a meccs elején, sőt ebben az időszakban ők birtokolták többet a labdát, igaz, valamirevaló helyzet nélkül.

Az első komoly védést így is Rózsa Dániel mutatta be, amikor Nikházi Márk lövése után öklözte ki a labdát, majd utóbbi nem sokkal később nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. A túloldalon Ivan Rados Halmosi Péter szabadrúgásánál védett nagyot, a 31. percben pedig már ő is verve volt, szerencséjére Nagy Olivér lövése után a kapufa hárított helyette.

A félidő utolsó negyedórájában is a szombathelyiek voltak aktívabbak, de megint a diósgyőriek előtt adódott lehetőség, miután Miroszlav Grumics kapott egy remek kiugratást, s a kifutó Rózsa mentett előle az utolsó pillanatban. A szünet után is folytatódott a vendégek mezőnyfölénye, s tíz perc elteltével Halmosi látványos félfordulatos lövését kellett védenie Radosnak.

A fordulatot Gosztonyi András pályára lépése hozta, aki felpörgette a hazaiakat, két lövését is Rózsának kellett védenie, s aztán a 68. percben az ő beadása után ért a labdához olyan szerencsétlenül Jagodics Márk, hogy a lábáról saját kapujába pattant a labda. Öngól (1–0).

A vendégek ezt követően minden energiájukat mozgósították az egyenlítésért – Artner Tamás kettőt is cserélt egyszerre – a fellazult védelmük mellett a 82. percben egy kontra végén növelték előnyüket a hazaiak: Gosztonyi (már megint) lövését még kiütötte Rózsa, ám éppen a csereként beállt Németh Milán elé, aki 10 méterről már nem hibázott (2–0).

A 90. percben aztán következett a kegyelemdöfés: ekkor Senad Husic száguldott el a bal oldalon, s beadását Fehér Zoltán Grumics elől passzolt a saját kapujába (3–0).

SZIVICS: A HALADÁS OLYAN BUNKERT JÁTSZOTT, AMILYET RÉGÓTA NEM LÁTTAM

„Hogy én vagyok-e a mérkőzés hőse? Egyáltalán nem, a csapat érdeme a győzelem – mondta Gosztonyi. – Tettük a dolgunkat mindannyian, a végén pedig kijött a lépés. A 3–0-t nem kell megmagyarázni. Igaz, volt szerencsés gólunk is, de a foci ilyen. A játék képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk. A Haladás mindig is szervezett csapat volt, de több alapemberük is elment. Nekünk is volt két nagyon nehéz mérkőzésünk a Krasznodarral, előtte pedig két kört mentünk az Európa-ligában. Kicsit fáradt volt a csapat, az utazás sokat kivett a játékosokból, de úgy álltunk a meccshez, ahogy kellett, így begyűjtöttük a három pontot, ez volt a célunk.”

„Akkor kaptuk a gólt, amikor már nem volt benne a Diósgyőrben – értékelt Artner Tamás, a Haladás vezetőedzője. – Az első negyedóra volt veszélyes, utána úgy érzem, teljesen rendben volt minden, aztán elkapkodtunk egy kirúgást, sajnos elvesztettük a labdát, beindítottak, szerencsétlen öngól volt. Utána váltottunk, támadóbbá tettük a csapatot, az újabb öngól már nem osztott, nem szorzott.”

„Már a meccs előtt is mondtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, mivel sok meccsünk volt, sokat utaztunk, fáradtak voltunk, ez meg is látszott az első félidőn – így Tomiszlav Szivics, a DVTK vezetőedzője. – A második játékrészben a kettős csere után már sokkal jobban tudtunk ritmust váltani. A Haladás olyan bunkert játszott, amilyet régóta nem láttam… Az első gól után már sokkal könnyebb volt, gratulálok a csapatnak.”

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZOMBATHELYI HALADÁS 3–0 (Jagodics 68. – öngól, Németh 82., Fehér 90. – öngól)

Diósgyőri VTK–Szombathelyi Haladás 3–0 Németh Ádám
A Ferencváros–Dunaújváros PASE mérkőzést a hazai csapat Chelsea elleni, vasárnapi stadionavatója miatt későbbre halasztották, az új időpont még nem ismert.