Videoton-Győr: az nevet, aki a legvégén vezet

2014.08.09. 16:25
A labdarúgó NB I harmadik fordulójának rangadóján hiába vezetett idegenben kétszer is a Győri ETO, mégis a Videotoné lett a három pont (3–2).

NB I
3. FORDULÓ

Videoton FC–Győri ETO FC 3–2 (Wolfe 59. – öngól, Juhász 75., Nikolics N. 83., ill. Pátkai 41., Rudolf 66.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ezúttal valóra váltották a játékosok a mérkőzés előtti fogadkozásokat, és bátran egymásnak estek rögtön a kezdés után, így aztán jól szórakozhatott a kellemes nyári délutánon az ezerfejű. Már csak azért is, mert legalább ötpercenként láthatott az első félidőben helyzetet (eleinte a fehérváriak – Sándor György egy fejese például a lécen csattant –, aztán a győriek voltak veszélyesebbek), amikor meg kissé leült a találkozó, akkor egyesek kórusban szidalmazták a magyar lelátókon megszokottakat.

A „Megkérjük a tisztelt szurkolókat" kezdetű hangosbemondói mantrát nyugodtan felvehették volna előre a rendezők, elég lett volna ezt lejátszani negyedóránként háromszor...

A szünethez közeledve kezdtek kissé belefásulni a bajnokiba a játékosok, a lelátói kórusok is elszórttá váltak, de a pihenő előtt felpezsdült az élet a Sóstói Stadionban: Djordje Kamber jobb oldali megabedobása után a hazai védők nem figyeltek, Pátkai Máté lövése pedig a jobb alsóban kötött ki: 0–1!

Hamar válaszolhatott volna a Vidi Sándor révén, de a karmester az ötös elől jócskán eltévesztette a kaput.

A szünet után véletlenül Lang Ádám kezére pattant a labda az ötösön, és Iványi Zoltán nem úgy ítélte meg, hogy nem ér 11-est az eset, majd gyorsan kiosztott három (jogos) sárga lapot a hazaiaknak, így aztán ő lett a lelátói „kiáltványok" állandó főszereplője – egészen addig, ameddig Rafe Wolfe össze nem hozott egy elképesztő öngólt, a kapuba vágva Gyurcsó Ádám rossz beadását. 1–1!

Nem tartott sokáig a hazai öröm, mert egy gyors kontra végén Varga Roland remekül szolgálta ki Rudolf Gergelyt, aki két méterről nem hibázhatott: 1–2! Ám az ETO vezetése is rövid életűnek bizonyult, mert egy szöglet után Juhász Roland három zöld mezes mellett is a jobb felsőbe fejelt: 2–2!

Mindkét mester csatárt cserélt be a hajrára, azaz a csapatok egyértelműen a három pontért hajtottak, amelyet végül a Vidi zsebelhetett be, köszönhetően annak, hogy Arturo Álvarez szép indítását az ötös jobb sarka elől Nikolics Nemanja a kapuba vágta. 3–2!

Kétszer is előnybe került idegenben a Győr, mégis pont nélkül utazott haza – nem adta fel a Vidi, ez pedig győzelmet ért.

Diósgyőri VTK–Szombathelyi Haladás (Sport2) Németh Ádám
A Ferencváros–Dunaújváros PASE mérkőzést a hazai csapat Chelsea elleni, vasárnapi stadionavatója miatt későbbre halasztották, az új időpont még nem ismert.