Véber György a lelátón, a Pécs ikszelt az Újpesttel

2014.08.09. 18:30
A Pécs otthon ikszelt az Újpesttel (Fotó: Grnák László)<br />
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a PMFC hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el az Újpest ellen. A pécsiek Mohl Dávid büntetőjével szereztek vezetést, majd Simon Krisztián révén egyenlítettek a lila-fehérek. A hazaiaknál Véber Görgy vezetőedzőt, a vendégeknél Pálinkás András kapusedzőt elküldte a kispadtól a játékvezető.

NB I
3. FORDULÓ
PMFC–Újpest 1–1
(Mohl 44. – 11-esből, ill. Simon K. 55.)

Nehezen lendült bele az NB I-ben két forduló után nyeretlen PMFC és a mérkőzésig veretlen Újpest a pécsi melegben. Véber György, a pécsiek nyáron kinevezett vezetőedzője pont az ellen az Újpest ellen szerezhette meg első győzelmét pécsi edzőként, amelyet játékosként két ízben is erősített, és trénerként is dolgozott a Megyeri úton.

Az első félidő java amolyan ismerkedéssel telt el, a hajráig kellett várni az első izgalmakra. Előbb a pécsi kapu előtt Nagy József kis híján összehozott egy tizenegyest, amikor ellökte Dusan Vasziljevicset, Erdős József játékvezető azonban les miatt kifele ítélt szabadot jogosan.

Pillanatokkal később ismét Nagy József alkotott, ezúttal azonban már az újpesti kapu előtt. A pécsi bekk szépen betört, eltolta a labdát Jonathan Heris mellett, aki büntetőt érően akasztotta. A tizenegyest Mohl Dávid higgadtan értékesítette, így a Pécs 1–0-s előnyben mehetett szünetre.

Mohl találata után kisebb vita alakult ki a kispadoknál, aminek vége az lett, hogy a játékvezető Véber Györgyöt és Pálinkás Andrást, az újpestiek kapusedzőjét is felküldte a lelátóra.

A fordulás után hiába kiabált Véber immár a lelátóról, a PMFC nem bírta az egyre több akciót vezető Újpest rohamait. Az 55. percben Asmir Suljic tökéletes ütemben ugratta ki a leshatárról Simon Krisztiánt, aki Gőcze Gergőt kicselezve a kapuba helyezett. 1–1

Hiába kezdhették elölről a csapatok, a hátralévő percekben nem alakultak ki nagy helyzetek. Az Újpest valamivel többet támadott, de a Pécs is rendre próbálkozott.

Véber György tehát továbbra sem nyert még pécsi edzőként, az Újpest viszont harmadik bajnokiján is veretlen maradt a mostani szezonban.

Diósgyőri VTK–Szombathelyi Haladás (Sport2) Németh Ádám
A Ferencváros–Dunaújváros PASE mérkőzést a hazai csapat Chelsea elleni, vasárnapi stadionavatója miatt későbbre halasztották, az új időpont még nem ismert.