Kaposváron is kikapott a Paks

2013.05.25. 13:59
Éger László (balra) csak asszisztálni tudott Waltner Róbert helyzeténél (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Kaposvári Rákóczi az MVM Paksot fogadta. A hazaiak Balázs Benjámin találatával szerezték meg vezetést a 36. percben. Ráadásul a 64. percben Lázok János kiállítása miatt meg is fogyatkoztak a vendégek, így emberhátrányban már nem tudtak egyenlíteni.

Nem túl jó formában lévő két csapat találkozott egymással Kaposváron, hiszen a két gárda egyaránt nem tudott meccset nyerni az elmúlt három fordulóban, mi több, a paksiak ezeken vereséget szenvedtek. Ezúttal viszont ők léptek fel támadólag, s gyors kontrák után az első négy percben előbb Könyves Norbert, majd Eppel Márton dolgoztatta meg Lubos Hajdúch kapust.

Ezt követően viszont fokozatosan átvették a játék irányítását a kaposváriak, s ezt Jammeh Haruna, valamint Kovács Olivér lövése is jelezte, mindkétszer Csernyánszki Norbertnek kellett védenie. A félidő legnagyobb helyzete Waltner Róbert előtt adódott, aki a 31. percben cselezgetett a tizenhatos jobb oldalánál, majd az ötös csücskétől lőtt. Csernyánszki ugyan védeni tudott, de a labda visszapattant a támadóra, akiről megint a kapu felé szállt, de másodszorra a kapus, ha üggyel-bajjal is, de megkaparintotta azt.

A 36. percben azonban már ő is tehetetlen volt, miután játékostársai asszisztáltak a hazaiak vezető góljához. Waltner zavarta meg a bal oldalon a passzolgató védőket, s az egyik így kényszerből saját kapuja elé ívelt. Ott Balázs Benjámin érkezett, aki a fel nem ugró Fiola Attila nyakából, kissé jobbról, 12 méterről fejelt kapura, s a labda Csernyánszki fölött a kapu jobb felső sarkába hullott (1–0).

A második félidő elején nem igazán tűnt úgy, hogy a paksiak megpróbálnának egyenlíteni, továbbra is a hazaiak támadgattak, de aztán az 56. percben egy bal oldali beadás után Bartha László érkezett a hosszú oldalon, az ötös csücskétől, kapásból fél fordulattal lőtt, s Hajdúchnak minden tudására szüksége volt a hárításhoz.

A 64. percben aztán Lázok János tartott rá Sass Pedro lábára, amiért Fábián Mihály játékvezető kiállította a paksi támadót, így aztán meg is fogyatkoztak a vendégek. Balázs három perc alatt kétszer is megszerezhette volna maga és csapata második gólját, de mindkétszer a kapu fölé lőtt.

Viszont mintha a kiállítás éppen a vendégeket paprikázta volna fel, emberhátrányban sokkal támadóbb felfogásban játszottak. A 74. percben Szabó János vette át remekül az előre ívelt labdát a tizenhatoson belül, de a lövés pillanatban Addo levarázsolta azt a lábáról.

EDZŐI VILLÁMÉRTÉKELÉS A DUNA TV KAMERÁJA ELŐTT

PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): – Ahogyan előzetesen is elmondtam, nekünk most az eredmény volt az elsődleges, mert a tavaszt elszúrtuk, nem voltunk eredményesek. Ezért aztán nagyon örülök, hogy nagy küzdelemben, egy szerencsés góllal meglett a győzelem. Más szakmai értékelésbe most nem mennék bele, mert csak belemagyarázás lenne.

TOMISZLAV SZIVICS (Paks): – Négy-öt ziccerünk is volt, egy gólt sem szereztünk. Az első félidőben olyan labdakezelési hibánk is volt, ami általános iskolás szintű, másképp nem lehet mondani. Az nem lehet, hogy egy paksi csapatnak tíz gólhelyzetet kell teremteni egy gólhoz. A gól pedig, amit kaptunk, nem vicc-, hanem rajzfilm-kategória. Most szerencsére lesz idő átgondolni a dolgokat, lesz mit helyrerakni.

Május 26., vasárnap
16.30 Debreceni VSC-Teva–Ferencváros (tv: m1)
Bognár Tamás
18.30 KTE-Phoenix Mecano–Videoton (tv: Sport2)

ÉRDEKESSÉGEK

♦ A Kaposvár győzelmével megelőzheti ellenfelét a tabellán. Ha kikap, akkor viszont biztos, hogy nem végez a 12. helynél előrébb.

♦ Az összes küzdelemsorozatot figyelembe véve a Rákóczi hat meccse veretlen a Pakssal szemben, legutóbb 2010 szeptemberében kapott ki (1–2) ellenfelétől!

♦ A legutóbbi három fordulóban mindkét csapat nyeretlen, sőt a Paks háromszor veszített. A Kaposvár a Siófok, DVTK, Videoton trió ellen nem tudott győzni, míg a paksi zakók „kiosztója" a Ferencváros, az MTK és a DVSC.

♦ A Kaposvár a legutóbbi öt bajnokijából csak egyszer szerezte meg a vezetést.

♦ A Paks öt meccse nem tudott kapott gól nélkül zárni, a Kaposvárnak ez a legutóbbi hat mérkőzésén szintén nem sikerült. Ezek szerint abban elég biztosak lehetünk, hogy nem lesz 0–0...