Két góllal nyert a Győr a Vasas otthonában, és a tabella élére ugrott

2009.07.31. 21:02
A Soproni Liga második fordulójának pénteki nyitó meccsén a Győr kétgólos győzelmet aratott a Vasas ellen. Mindkét játékrészt egy-egy találattal „hozta" Pintér Attila csapata, amely így átvette a vezetést a bajnokságban.
Arsene Copa és a Győr talpon maradt
Fotó: Czagány Balázs

A Vasas enyhén szólva sem kezdte jól ezt a szezont. A Mészöly Géza vezette együttes az új bajnokság nyitó fordulójának legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el Nyíregyházán (5–1), így rögtön a tabella legalján találta magát.

Mészöly ki is fakadt, hogy ilyen-olyan okok miatt az egész keretből mindössze hárman tudták végigcsinálni a teljes felkészülést. Mindazonáltal a tréner optimistán tekintett az újabb meccs elé. „Nem csodacsapat érkezik a Fáy utcába, le kell győznünk, játsszon bárki is piros-kékben. Nekimegyünk a Győrnek.”

A vendégek küzdelmes gól nélküli döntetlennel rajtoltak az Újpest ellen. A csapat háza táján minden rendben, Pintér Attila vezetőedző csupán az idény eleji formára panaszkodott az első kör után. A Vasas ellen egyértelmű esélyesként léptek pályára a zöld-fehérek.

A mérkőzés első félideje javarészt mezőnyjátékkal telt el. A támadások végébe rengeteg hiba csúszott, így kevés gólhelyzet alakult ki. A színvonal ennek megfelelően nem volt túl magas, de a játékosok küzdeni tudására nem lehetett panasz.

A közepes játékot hozó félidő vége felé megszerezte a vezetést az ETO. Balog rosszul ért egy előreívelt labdába, amely így Józsi Györgyhöz került, aki higgadtan a kapuba fejelt. A szünetig már nem változott az eredmény.

Fordulás után nem sokat változott a játék képe. A nagy helyzetek csak nem akartak jönni, a játékosok továbbra is rengetegszer pontatlanul játszották meg a labdát.

Negyedóra elteltével a Vasas magasabb fokozatra kapcsolt. Villám majdnem egyenlíteni tudott, de fejese a vendégek kapufáján landolt.

A kihagyott lehetőség megbosszulta magát, a hátul kinyíló hazai együttes a 72. percben semmit sem tehetett a győriek remek akciója ellen, melynek végén Kink óriási bombájával kettőre növelte az előnyt.

Ezután a Vasas beletörődött a vereségbe, a győriek pedig akár hárommal is nyerhettek volna, ha Kink megszerzi második gólját. De nem tette, így maradt a 0–2.

Győzelmével a Győr (ha csak ideiglenesen is, de) átvette a vezetést a bajnokságban, a hazaiak pedig továbbra is az utolsó helyen állnak.

Gólszerző: Józsi (41.), Kink (69.)
Csere: Szűcs helyett Divics (61.), B Tóth helyett Kincses (61.), Dobrics helyett Bakos (72.) ill. Völgyi helyett Bicak (44.), Fehér helyett Koltai (68.), Kopa helyett Berde (80.)
Sárga lap: Lázok (16.), ill. Djordjevics (16.), Fehér (60.)