A Győrnek aranyat ért nagyszerű hajrája

2012.04.29. 14:50
Bujdosó Nóra (balra) a Győr vezére volt (Fotók: Mirkó István)
Az Uni Seat Győr az utolsó negyedet 18–5-re megnyerve idegenben 61–55-re legyőzte az Uniqa-Euroleasing Sopront a női kosárlabda NB I döntőjének ötödik mérkőzésén, így a párharcot 3–2-re megnyerve megszerezte története első bajnoki címét.

Meggyőző sikerrel kezdte a finálét a Sopron, úgy tetszett, semmi, legkevésbé a Győr állítja meg a címvédőt a söprésben. Ehhez képest a győriek otthon előbb egyenlítettek, majd idegenbeli győzelmükkel elérhető közelségbe hozták magukat az aranyéremhez. A Sopron az életben maradásáért lépett parkettre Győrben, és sikerével életben is maradt, így pályaelőnyét visszaszerezve hazai környezetben dönthetett az aranyéremről.

1. NEGYED

Idegesen kezdenek a felek, 4 percnyi játék után 2–2 áll az eredményjelzőn, Horti Dóra duplájára Bujdosó Nóra büntetőkből válaszolt. A hazai oldalon az első 12 mezőnykísérletből egy volt jó, a vendégek ötből semmivel kezdtek. A győriek rossz sorozatát Bujdosó szakította meg, aki kétszer is betalált rövid időn belül, ezzel először vezet a trónkövetelő. 6–8

A 8. percben Rasheed Rita révén megszületett a találkozó első sikeres hárompontosa. 6–11

A játékrész végén Bujdosó és Horti vív kisebb pontpárbajt, előbbi 9 pontig jut a nyitó negyedben, amelyet a Győr 16–14-es előnnyel zár.

2. NEGYED

Iva Ciglar második kosara után Horti bedobja az ötödik, majd a hatodik büntetőjét is. 16–18

Zavecz Hanna egyenlít, Horti pedig továbbra sem tud hibázni a vonalról. 20–18

A 14. percben Fűzy Ákos időt kért. A négyperces győri gólcsendet Quanitra Hollingsworth töri meg, aki először eredményes a mérkőzésen. Ha az amerikai center nem szedi össze magát, nagyon nehéz dolga lesz csapatának, bár becsületére legyen mondva, a lepattanókat szorgalmasan gyűjti.

A 18. percben 26–22-nél újabb győri időkérés.

Szabó Fanni középtávolijával már hat ponttal vezet a Sopron. Rasheed lopja közelebb az övéit. 28–24

Szara Krnjics első büntetője jó, a második nem, így 29–24-re vezet a Sopron a nagyszünetben.

Jól kezdett a Győr, de a második negyedet 15–8-ra elveszítette. Hollingsworth már 12 lepattanónál jár, de kosárra csak kétszer dobott. A hazaiak eddig elbírják Fegyverneky Zsófia gyengébb teljesítményét, a tavaly még pécsiként ezüstérmet szerző válogatott játékos 4 pontig jutott.

KATTINTSON A KÉPRE!

3. NEGYED

Kurasova-Gorbunova duplája és triplája között Bujdosó is elsüllyesztett egy hármast. 34–27

Kurasova-Gorbunova újabb trojkájával és Fegyverneky kosarával már 12 ponttal vezet a Sopron. 39–27

Fegyverneky büntetőjére Hollingsworth és Ciglar válaszol, így ismét tízen belül a Győr.

A 26. percben 44–33 a hazaiaknak.

Bujdosó második sikeres triplájával már 15 pontnál jár, Czank Tímea kosarával azonban továbbra is megvan a közte tíz. 46–36

Kurasova-Gorbunova eredményes, de Ciglar és Hollingsworth is, előbbi ráadásul a hárompontos vonalon túlról. 48–41

Fegyvernekynek köszönhetően eléri az 50 pontot a Sopron, a 3. negyed utolsó kosara azonban Hollingsworthé, így a Győrnek mínusz hétről kell felállnia az utolsó tíz percben, ha nem akarja beérni az ezüstéremmel. 50–43

4. NEGYED

Krnjics két büntetője jó, és Hollingsworth sem hibázik a vonalról. 52–45

Két perc alatt egyik fél sem talál be, hét perccel a vége előtt továbbra is héttel megy a Sopron. Rasheed öt pontra csökkenti a különbséget, de Krnjics a 34. perc végén visszaállítja hétpontosra. 54–47

Újra Rasheed villan, Krnjics két büntetőjéből pedig csak az egyik megy be. 55–49

Bujdosó hárompontosával egy kosárra az egyenlítéstől a Győr a 37. percben. 55–52

Tovább tart a bénultság hazai oldalon, Hollingsworth és Ciglar duplájával már a Győr vezet! 39. perc: 55–56

Kurasova eladja a labdát, majd faultolja Hollingsworthöt, akinek viszont csak az egyik büntetője jó. 55–57

Ciglar közelről eredményes, Rasheed labdát szerez, és Simon Zsófia valószínűleg eldönti, az utolsó percben 61–55 a Győrnek.

Nincs tovább, 61–55-ös sikerével megszerezte története első bajnoki címét a Győr!

ELFENEKELTEK, DE TALPRA ÁLLTUNK – FŰZY

A győztes győri csapat
NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–UNI SEAT GYŐR 55–61 (14–16, 15–8, 21–19, 5–18)
Sopron, MKB Aréna, 1400 néző. V: Cziffra, Benczur, Hegedűs
SOPRON: Fűrész, Fegyverneky 11, Zavecz 6, KURASOVA-GORBUNOVA 14/6, HORTI 14. Csere: Krnjics 6, Czank 2, Szabó Fanni 2
GYŐR: CIGLAR 13/3, Simon Zs. 2, Laklóth, NAGY-BUJDOSÓ 18/9, HOLLINGSWORTH 13. Csere: Rasheed 15/3, Őri, Semsei
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 8. p.: 6–11. 13. p.: 18–18. 18. p.: 28–22. 20. p.: 29–24. 23. p.: 37–27. 28. p.: 48–41. 30. p.: 50–43. 33. p.: 52–47. 36. p.: 55–52. 38. p.: 55–54.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Győr javára
SZÉKELY NORBERT, a Sopron edzője
Mi volt a vereség oka?
Lelkileg és fizikailag is elfogytunk az utolsó percekre. Nem tudtunk olyan sebességen játszani, mint három és fél negyeden keresztül.
Mivel lehet magyarázni, hogy az utolsó negyedben csak öt pontot dobtak?
Volt egy periódus, amikor nagyon szépen kontrolláltuk a játékot, aztán valahogy kicsúszott a kezünkből az irányítás. Ötvenöt negyvenkilencre vezettünk, amikor a győriek egy triplával akkora lendületet kaptak, hogy átvették a vezetést, s meg sem álltak a győzelemig.
Eddig éppen a Sopron sajátja volt, hogy az utolsó percekben nagyobb sebességi fokozatra kapcsolva ki tudta csikarni a győzelmet, nem?
Mi is beszélgettünk rutinról, meg fontos labdákról. Ezúttal nem a mi javunkra dőlt el a végjáték. Nagyon rossz érzés, hogy nem mi jöttünk ki a csatából győztesen, nagyon kevésen múlt, de el kell fogadnunk, fel kell dolgoznunk. De szeretnék gratulálni a Győrnek – megérdemelten nyerte meg a bajnokságot.
FŰZY ÁKOS, a Győr edzője
Milyen érzések kavarognak most önben?
Csak hétéves a klubunk, s hét év után csúcsra érni abnormális dolog. De amennyit és ahogyan ez a csapat dolgozott a szezonban, az sem mindennapi. Ez az ötödik mérkőzés híven tükrözte az erősségeinket: határtalan akarat, hit és szenvedély.
Minek köszönhetik a sikert?
Én inkább azokról beszélnék, akiknek meg szeretném köszönni ezt az aranyérmet. Három edzőkollégámat és barátomat emelném ki. Elsőként Magyar Andrást, aki a klub szakmai alapjait lerakta, és aki korábban az én edzőm is volt Kaposváron. Másodikként Gálos Lászlót, aki egy szinttel magasabbra emelte a csapat teljesítményét, s jelenleg az utánpótlást neveli nálunk. Harmadikként Tapodi Pétert, akitől a posztot örököltem, és aki a tavalyi kupabronzzal az első érmünket megnyerte.