Nyert a Győr, oda a Sopron bajnoki veretlensége!

2012.04.19. 17:54
Nagy a győri öröm, kiegyenlítették a párharcot (Fotó: Pozsonyi Zita)
A Győr 65–58-ra legyőzte a Sopront a női kosárlabda NB I döntőjének csütörtökön lejátszott második mérkőzésén, a párharc összesített állása ezzel döntetlenre alakult. A Sopron először szenvedett vereséget a 2011–2012-es bajnokságban!

1. NEGYED

A győriek határozottabb, agresszívebb játékot ígértek csütörtök estére, mint amilyennel az első találkozón kirukkoltak. Az első perc kosár nélkül pergett le, majd Iva Ciglar középtávoli dobásával előnyt szereztek a hazaiak, sőt Laklóth Anna triplája is beakadt. 5–0

Fegyverneky Zsófia duplájával megtörte a jeget a Sopron is, és amikor Olekszandra Kurasova-Gorbunova betörés után betalált, már csak egy pont volt a hazaiak előnye. 7–6

Mindkét oldalon nagy hibaszázalékkal dobtak a hölgyek, egy-egy kosár azonban beesett, és a 7. perc végén, Szara Krnjics közeli találata révén először vezetett a Sopron. 9–10

Felváltva – és ritkán – születtek a pontok, mindkét fél jelentős hangsúlyt helyezett a védekezésre. A címvédő talált többször rést a falon, Fegyverneky két büntetője és duplája után az eddigi legnagyobb vendégelőny alakult ki (13–17). Mindazonáltal Quanitra Hollingsworth faulttal megspékelt duplája után a negyed végén minimális volt a különbség. 16–17

2. NEGYED

Szabó Fanni középtávolija beszédült, az első kosár tehát a Soproné volt, de gyorsan jött a válasz, majd Laklóth második sikeres triplájával újra döntetlenre alakult az állás. 21–21

Kapaszkodott a Győr, de eközben védekezése szitásodott: Zavecz Hanna valósággal körbemotorozta a győri körtét, és senkitől sem zavartatva betalált, a következő betöréséből értékesített egy büntetőt, majd újra befutott – és bedobta. 23–28

Fűzy Ákos finoman fogalmazva energikus időkérése után Hollingsworth lepattanót szedett, odaát azonban dobást rontott közelről. Rasheed Rita középtávolijával a Győr mégis megkezdte a felzárkózást, majd Ciglar labdaszerzésből indulva betört, betalált. 27–28

Hollingsworth akcióban (Fotó: Pozsonyi Zita)

Hollingsworth nem zavartatta magát a soproni időkéréstől, közeli dobását sikeres büntetővel toldotta meg, sőt jó védekezést követően Bujdosó Nóra közelről nem hibázott – a 19. percben, hosszú idő után újra vezetett a Győr. 32–30

Újabb elkapkodott soproni akciót láthattunk, a védekezésben feljavuló hazaiak előbb a saját, majd a túlsó palánk alatt szereztek labdát, Bujdosó egy büntetőt bedobott. Krnjics faragott a hátrányon – a mezőnyben ő volt az első, aki átlendült a tízpontos határon –, és bár az utolsó hazai akció támadólepattanói kárba vesztek, a Győr ment minimális előnnyel szünetre. 33–32

3. NEGYED

Nyilvánvalóan növelte a győriek harci kedvét, hogy a döntő folyamán először – hatodik próbálkozásra – negyedet nyertek. Mindenesetre Hollingsworth révén az első pont az övék volt (az egyik büntetője kimaradt), sőt az amerikai center egy középtávoli dobással megválaszolta Zavecz újabb közeli találatát is. 36–34

Hollingsworth is „két számjegyűvé” lépett elő, ezt Krnjics sem hagyhatta annyiban. S mivel a soproni középjátékos hamarosan szedett egy védőlepattanót is, amelyre Fűrész Diana jóvoltából pontos akció épült, a Sopron visszavette a vezetést. 36–38

Kemény harc ment minden labdáért a palánkok alatt, az egyik csetepaté során Hollingsworth kiosztotta a meccs első sapkáját is – az orbitális blokkot Kurasova kapta –, a gyűrűket mintha bedeszkázták volna. Zavecz egy büntetővel felemelte a fedőt, majd Kurasova bosszút állt a blokkért, kissé elhúzott a Sopron. 39–43

Fűzy Ákos időkérése eredményesnek bizonyult, Ciglar középtávolija, majd Rasheed két büntetője is célba talált, egyenlített a Győr. Kurasova duplájára Laklóth kézbesítette a választ a támadóidő lejárta előtti pillanatban, majd az utolsó győri akció végén a nagyon belelendülő Ciglar látványos, „majdnem dudaszós” triplát hajított – győri előnnyel zárult a játékrész. 48–45

4. NEGYED

Bekezd a Győr: Hollingsworth közelije, majd büntetője is bement, korábban nem tapasztalt hazai előny alakult ki. 51–45

Fűrész elrontott ziccere után Krnjics támadólepattanót szedett, közeli duplájával életet lehelt a soproniakba, majd az itt is, ott is füstbe menő akciók után megint Krnjics következett. 51–49

Beindult a triplagyár: a soproniak részéről Fűrész, odaát Ciglar vert be egy-egy hármast. Soproni időkérés után újra Ciglar küldött a helyére egy duplát, hízott az előny. 58–52

A győriek uralkodtak a palánkok alatt, előnyüket azonban nem tudták növelni, így amikor Fegyverneky végül is a gyűrűig nyargalt labdaszerzését követően, Fűzy Ákos elérkezettnek látta az időt az újabb időkérésre. 58–54

Simon Zsófia betörést követően visszaállította a hatpontos különbséget, erre Székely Norbert nyúlt bele a játékba, és egész pályára küldte tanítványait: kard ki kard! Fegyverneky két büntetőből csak egyet értékesített, a Győr áthámozta magát az előretolt soproni állásokon, mindezt Hollingsworth megint 2+1-gyel koronázta meg – itt a vége? 63–55

Hollingsworth két büntető elpuskázásával felkínálta az esélyt a felzárkózásra, csakhogy odaát is hiányzik már a precizitás, Nagy-Bujdosó Nóra leszedte kilencedik pattanóját is – az utolsó hazai pont is az övé, nyert a Győr! 65–58

A Sopron 27 mérkőzésen át veretlen volt a bajnokságban – ez az első veresége a 2011–2012-es kiírásban!

A párharc következő mérkőzését vasárnap játsszák.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
UNI SEAT GYŐR–UNIQA-EUROLEASING SOPRON
65–58 (16–17, 17–15, 15–13, 17–13)
Győr, 1052 néző. V: Cziffra, Benczur, Hegedűs
GYŐR: CIGLAR 18/6, Simon Zs. 5, Laklóth 8/6, NAGY-BUJDOSÓ 9, HOLLINGSWORTH 17. Cs: Őri, Vincze V., Rasheed 6, Semsei 2. Vezetőedző: Fűzy Ákos
SOPRON: Fűrész 5/3, Fegyverneky 9, ZAVECZ 12, Kurasova-Gorbunova 9/3, Horti 2. Cs: KRNJICS 17, Szabó Fanni 2, Czank 2. Vezetőedző: Székely Norbert
Mezőnybeli dobószázalék: 39 (23/59), ill. 45 (25/55
Büntetők dobószázaléka: 68 (15/22), ill. 55 (6/11)
Lepattanók: 39, ill. 32. Legtöbb lepattanó: Hollingsworth 13, ill. Horti 8
Legtöbb gólpassz: Ciglar 6, ill. Fegyverneky, Kurasova-Gorbunova 4-4
Kipontozódott: Zavecz (40. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 8. p.: 11–13. 10. p.: 13–17. 12. p.: 21–21. 15. p.: 23–28. 19. p.: 32–30. 23. p.: 36–36. 27. p.: 39–43. 33. p.: 51–45. 38. p.: 58–52. 40. p.: 65–55
FŰZY ÁKOS: – Hatalmasat küzdöttünk, és ezzel a sikerrel tulajdonképpen bejelentkeztünk a döntőbe. Lehet sanszunk, ha a most látott hit és erő továbbra is jellemzi majd a csapatot.
SZÉKELY NORBERT: – Gratulálok a Győrnek, jobban játszott nálunk, és megérdemelten nyert.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc összesített állása: 1–1