A trónkövetelőnek nem volt esélye Sopronban

2012.04.16. 17:58
A címvédő Sopron hazai pályán 79–60-ra nyert a Győr ellen a női kosárlabda NB I döntőjének első mérkőzésén.

A finálét beharangozó cikkünket ide kattintva olvashatja el. A finálét beharangozó cikkünket ide kattintva olvashatja el.

1. NEGYED

Fegyverneky Zsófia (jobbra) szinte hiba nélkül játszott
(Fotó: Korponai Tamás)
Fegyverneky Zsófia (jobbra) szinte hiba nélkül játszott (Fotó: Korponai Tamás)

Az első két győri támadásból nem született kosár, a hazaiak Horti Dóra révén második próbálkozásra sikerrel jártak. A vendégek első pontjait Iva Ciglar szerezte betörés után. 3. perc: 2–2

Rasheed Rita szemébe a támadásuknál saját csapattársa, Quanitra Hollingsworth nyúlt bele, Fegyverneky Zsófia ezzel nem törődve labdát szerzett, végigrobogott a pályán, és értékesítette a ziccert. Ciglar erre is válaszolt, Fegyverneky újabb duplájával, valamint egy hárompontos akciójával viszont 9–4-re megugrott a Sopron.

Közben Rasheed szemcseppet kapott, a visszatérésére azonban még várni kell. Jobb hír a vendégszurkolók számára, hogy Laklóth Anna és Simon Zsófia pontjaival csapatuk 11–10-re felzárkózott a 7. percben.

Szara Krnjics két gyors találata után ismét kissé megugrottak a hazaiak, a vendégek büntetőkkel tartják valamelyest a lépést. A játékrész végén Fűrész Diána a vonalról kettőből csak egyszer „büntet”, de csapata így is 22–15-ös előnnyel térhet a rövid pihenőre.

2. NEGYED

A kisebb talpsérüléssel pályára lépő Fegyverneky remek passza után Horti nem hibázik, a másik oldalon Hollingsworth repül be a palánk alá, és megszerzi első mezőnykosarát. A találkozó első tripláját Szabó Fanni jegyző oldalról, több mint tízzel vezet a Sopron. 13. perc: 29–18

Kisebb gödörbe kerültek a győriek, ebből végül Laklóth lendítette ki őket egy duplával, majd egy hárompontossal, az sem zökkentette ki, hogy közben kapott egy blokkot Zavecz Hannától. 16. perc: 33–25

Fegyverneky és Olekszandra Kurasova-Gorbunova hármasa között Simon lopott újabb labdát, Fűzy Ákos 40–29-es hazai előnynél időt kért. Ezt Őri Györgyi triplája, majd Székely Norbert időkérése követte. Fűrész két büntetője jó, a győri támadás nem, így a nagyszünetben 45–32-re vezet a címvédő Sopron.

3. NEGYED

A pályára visszatérő Rasheed egy rossz dobás után feliratkozik a pontszerzők közé, a másik oldalon viszont Fegyverneky hatodik mezőnykísérlete is jó (nem mellesleg ez is hárompontos volt), 48–34.

A Hollingsworth ellen védekező Horti begyűjti harmadik személyi hibáját is, azonnal beáll a helyére Krnjics. Fűrész kosarával eléri az 50 pontot a Sopron, majd Kurasova-Gorbunova hanyatt dőlve is pontosan céloz. Kezd eldőlni? 25. perc: 52–34

Hollingsworth saját dobása után megszerzi a lepattanót, és betalál, erre Fegyverneky bevágja a harmadik tripláját is. Fűrészt nem lehet megállítani. 57–36

Fegyverneky közben letudta első rossz dobását, a 20 pont körüli különbség azonban továbbra is megvan a két fél között.

Az utolsó negyed előtt 65–47 a Sopron javára.

4. NEGYED

A jelek szerint a Győr az utolsó játékrészre teljesen szétesett, négy perc alatt csak hazai kosarak születtek. 71–47

A játék színvonala most a leggyengébb, elrontott támadások egymás után, a soproni közönséget ez azonban nem nagyon zavarja. Hollingsworth a 36. percben megszerzi csapata első pontját a negyedik negyedben. 73–48

A hazaiaknál a hajrában pályára lépett a 17 éves Böröndy Vivien és a 18 éves Doncsecs Kitti is. Székely Norbert semmit sem kockáztatott ezzel, hiszen edzőmeccsé „szelídült” a döntő első felvonása, amelyet a Sopron 79–60-ra nyert meg.

Folytatás csütörtök 18 órától Győrben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–UNI SEAT GYŐR 79–60 (22–15, 23–17, 20–15, 14–13)
Sopron, 800 néző. V: Dr. Vígh, Győrffy, Farkas G.
SOPRON: FŰRÉSZ 16/3, FEGYVERNEKY 20/9, Zavecz 4, Kurasova-Gorbunova 6/3, HORTI 11. Csere: KRNJICS 13, Szabó Fanni 8/6, Czank, Licskai 1, Böröndy, Doncsecs
GYŐR: Ciglar 4, Simon Zs. 9, Rasheed 10, NAGY-BUJDOSÓ 10, Hollingsworth 11. Csere: LAKLÓTH 11/3, Vincze V., Semsei, Öri 3/3, Nagy Dóra 2, Fürtös
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–4. 8. p.: 17–12. 10. p.: 22–15. 15. p.: 33–22. 18. p.: 43–29. 20. p.: 45–32. 26. p.: 57–36. 28. p.: 63–45. 30. p.: 65–47. 36. p.: 73–48.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Sopron javára.
SZÉKELY NORBERT, a Sopron edzője: – Jó felfogásban játszottunk, gyorsan és pontosan, ezzel nyertük meg az első találkozót. Nagyon szoros párharc elé nézünk, meg kell küzdenünk az elsőségért.
FŰZY ÁKOS, a Győr edzője: – Túl nagy falat volt a Sopron az első mérkőzésen, megilletődötten játszottunk, keveset valósítottunk meg az előre eltervezettekből. Célunk, hogy legalább egy mérkőzést megnyerjünk a fináléban.

A DÖNTŐ TOVÁBBI MENETRENDJE
Április 19.: Győr–Sopron, Győr, 18.00
Április 22.: Sopron–Győr, Sopron, 15.45
Április 25.: Győr–Sopron, Győr, 18.15 (ha szükséges)
Április 29.: Sopron–Győr, Sopron, 15.45 (ha szükséges)
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
PÉCS 2010–ZTE NKK 87–78 (29–20, 19–11, 15–16, 24–31)
Pécs, 800 néző, V: Valovics, Kiss L., Király
PÉCS: RAKSÁNYI 14/3, SAROK 19/6, Quigley 14, Horváth L.9, MURPHY 19/3. Cs: Török 4, Laczi, Szamosi 4, Pénzes 4. Edző: Zseljko Djokics
ZTE: Bukovszki 4, ZSOVÁR 15/12, Szélesy 16/6, VIDA 21, Czukor 6. Cs: Varga Zs. 6, Szalay V. 4, Horváth Zs. 6, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–2. 4. p.: 9–12. 5. p.: 16–12. 6. p.: 19–12. 8. p.: 25–17. 12. p.: 35–20. 15. p.: 39–22. 18. p.: 46–28. 22. p.: 49–35. 25. p.: 53–39. 28. p.: 59–41. 33. p.: 70–62. 35. p.: 72–66. 37. p.: 74–70. 38. p.: 78–72
Kipontozódott: Varga Zs. (32. p.), Czukor (36. p.), Bukovszki (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára
Zseljko Djokics: – Mindenki, aki azt gondolta, hogy könnyű lesz, az tévedett. Nem szoktam egy játékost kiemelni, de ma Sarok Nikolett kiemelkedőt teljesített.
Gáll Tamás: – Egy mondatban sajnos nem tudom értékelni a mérkőzést.