Férfi kosár Euroliga: bravúrgyőzelem, idénycsúcs – és itt a 200. Hanga-tripla! – videók

K. Zs.K. Zs.
2024.01.02. 20:51
Hanga Ádám passzlehetőséget keres a Fener elleni meccsen (Fotó: Getty Images)
Kétfordulós játékhéttel kezdi 2024-et a férfi kosárlabda elitliga, az Euroliga, és Hanga Ádám csapata már a keddi nyitányon porondra lépett. Emlékezetes este volt: a Crvena zvezda a török Fenerbahce vendége volt, meglepetésre 85–76-ra győzött, a rutinos magyar irányító 12 pontos egyéni idénycsúcsot ért el, és megszerezte Euroliga-karrierje 200. hárompontosát.

Hanga Ádám a második negyed negyedik percében lépett először pályára, és az ő két duplája fűtötte azt a 7–0-s belgrádi meglódulást, amelynek végén a kilencpontos hátrány kétpontosra olvadt (33–31). A magyar irányító egy büntetőt is bedobott a nagyszünetig, egypontos hazai vezetésnél kezdődött meg a pihenő (35–34).

A harmadik negyedben tíz pont fölé kúszott a Fener előnye, lecseréléséig Hanga két sikeres triplával segítette csapatát versenyben maradni. A játékrész hajrájában kapta el igazán a fonalat a Cz, 57–50-ről tizenegy pontos rohammal fordított, és a folytatásban már nem is engedte ki kezéből a vezetést.

EGY HANGA-KOSÁR A MECCS ELEJÉRŐL

Hanga Ádám a 12 szerzett ponttal (2/3 dupla, 2/3 tripla, 2/4 büntető) új Euroliga-idénycsúcsot ért el (korábban két 11 pontos meccse volt ebben a sérüléssel is nehezített idényben), és mint a bevezetőben jeleztük, megszerezte 2013-ban kezdődött Euroliga-karrierje 199. és 200. hárompontosát.

Négy lepattanó, egy labdaeladás, három kiharcolt és egy elkövetett fault került még a 19:02 percet játszó magyar irányító statisztikai lapjára. Joel Bolomboy 24, Rokas Giedraitis 19 pontot szerzett a Zvezdában, amelyre csütörtök este nem akármilyen Euroliga-csata vár: a kedd este szintén nyerő, a tabellán előrébb álló Partizan elleni belgrádi derbi.

A Fenerbahce négy győzelem után veszített az európai elitligában, a Zvezda összesítésben a hetedik sikerét aratta ebben a kiírásban.

• Keddi mérkőzések

Fenerbahce (török)–Crvena zvezda (szerb) 76–85 (26–18, 9–16, 22–23, 19–28)
Zalgiris Kaunas (litván)–Alba Berlin (német) 77–71 (22–25, 26–16, 13–11, 16–19)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Monaco (francia) 93–83 (22–12, 27–23, 15–19, 29–29)
Olympiakosz (görög)–Milan (olasz) 79–74 (18–19, 22–16, 23–15, 16–24)
Partizan (szerb)–ASVEL Villeurbanne (francia) 90–77 (23–17, 27–14, 19–14, 21–32)
• Szerdai mérkőzések
Pamesa Valencia (spanyol)–Anadolu Efes (török)
Baskonia (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
Virtus Bologna (olasz)–Bayern München (német)
Barcelona (spanyol)–Real Madrid (spanyol)