Férfi kosár NB I: Szolnokon is folytatta győzelmi sorozatát a Falco

2023.12.03. 17:36
Sztefan Pot (balra) 13 ponttal és kilenc assziszttal zárt a Falcóban (Fotó: Földi Imre)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kosar-nb-i-szolnok-falco-69-85-fotok-foldi-imre--7503" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
Sorozatban a hetedik mérkőzését is megnyerte a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben: a címvédő szombathelyiek 85–69-re győztek a Szolnok vendégeként a 10. forduló vasárnapi mérkőzésén.

NEM IDEGEN A FALCÓTÓL, hogy beveszi a Tiszaligeti „oroszlánbarlangot”, legutóbb tavaly januárban nyert 15 ponttal bajnokit a címvédő a megyeszékhelyen, bár a legutóbbi szolnoki meccsen a hazaiak voltak jobbak februárban (80–78). Azóta nem játszott egymással a férfibajnokság 10. fordulójának vasárnapi csúcsrangadóján összecsapó két gárda, amelyre mindkét fél győzelemmel hangolt. A Falco az addig veretlen Albával „mosta fel a parkettet” szerdán és meg is előzte a tabellán az először veszítő fehérváriakat (108–75), míg a piros-feketék Kecskeméten nyertek (83–74) még november 24-én.

Ebből is kikövetkeztethető, hogy az Olaj volt a pihentebb, ami aztán egyáltalán nem érződött a mérkőzésen, mert a kettős terheléshez szokott vendégek – akik ugye a Bajnokok Ligájában is érdekeltek – ehhez a ritmushoz igazították a keretüket.

A vasárnapi összecsapás első meglepetésével Miodrag Rajkovics, a szolnokiak szerb trénere szolgált, mivel a három hete érkezett, eddig két meccset játszó amerikai Emmanuel Little-t a kezdőbe jelölte. A hatodik percben ő szerezte meg az addig csak büntetőből betaláló hazaiak első mezőnykosarát, és összességében eddigi legjobb meccsét játszotta a piros-feketéknél, vagyis az edzői húzás jónak bizonyult.

Más kérdés, hogy az első hat szolnoki dobás célt tévesztett, feszültek voltak a hazai játékosok, akik négy percig nem szereztek pontot. A szerb Sztefan Pot vezetésével 9–2-re ellépett a Falco, de Rudner Gábor révén a 10. percben egyenlített a Szolnok. Amely még attól sem kapott szárnyra, hogy Pongó Máté a félpályáról dobott dudaszós triplát. Testvére, a Falcóban játszó Marcell is bevágott egy hárompontost, igaz, nem a félpályáról, majd kicsit később sportszerűtlen hibát is kapott, amiért testtel fellökte JR Clayt.

Sok személyi hibával játszott a bajnok, a 15. percben már 12 faultot fújtak a szombathelyiekre, de ez is belefért, mert egyre-másra rontották el a büntetőket a fehér mezes szolnokiak. A horvát Antonio Jordano két triplájával aztán meglépett a Falco öt ponttal a 16. percben, s nyolccal mehetett szünetre – megérdemelten.

Perl Zoltán duplájával már 13 pont lett a vendégek előnye, miközben a korábban Szolnokon is megforduló Keller Ákost szidta a hazai közönség, aki erre egy fülére tett tenyérrel reagált és így a szabályok szerint technikai hibát kapott… Ezt a válogatott center nehezen viselte, Milos Konakov, a Falco szerb-magyar mestere bölcsen le is cserélte azonnal.

Közben egyre inkább elbizonytalanodott a Szolnok, hat perc alatt mindössze öt pontot volt képes szerezni a fordulást követően, szétesett a támadójátéka, de hátul sem működött a védekezés, így egyre csak nőtt a különbség.

A 33. percben Little sikeres akcióinak köszönhetően kilencre felzárkózott az Olaj, de a vendégek kézben tartották a mérkőzést, amiben egyáltalán nem volt benne a szoros végjáték. Nem is lett, a hárompontosokat pocsékul dobó hazai csapat megszorítani sem tudta a Falcót, amely öt napon belül két fontos mérkőzést nyert meg, és vezeti a bajnokságot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 69–85 (22–21, 14–23, 14–19, 19–22)
Szolnok, 2100
néző. V: Benczur, Nagy V., Pozsonyi
SZOLNOK: Clay 7, Pallai 5/3, LITTLE 12, D. Thomas 9/3, Wiggins 8. Csere: Lukács N. 9/3, EADS 14, Pongó Máté 3/3, Rudner 2, Révész Á., Arabo. Edző: Miodrag Rajkovics
SZOMBATHELY: POT 13, Tanoh Dez 2, Benke Sz. 7/3, TIBY 14/6, KELLER Á. 10/3. Csere: Barac 4, PERL 15/3, Pongó Marcell 8/6, Krivacsevics 6, Verasztó, Jordano 6/6, Takács Zs. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 8. p.: 14–19. 14. p.: 26–28. 18. p.: 33–37. 24. p.: 41–53. 28. p.: 44–63. 33. p.: 56–67. 37. p.: 67–80. 39. p.: 67–85
Kipontozódott: D. Thomas (31. p.)
Miograd Rajkovics:
– Nem lehetek elégedett az eredménnyel. A Falco bizonyította, hogy miért Magyarország legjobb csapata. Volt egy tervünk a mérkőzésre, sikerült is megakadályozni az ellenfél gyors indításait, de sok, 16 volt az eladott labdánk és a tripláink sem értek célba. Meg kell tanulni az ilyen erős csapatok ellen játszani.
Milos Konakov: – Mindig nehéz Szolnokon játszani, most is az volt, mondom ezt annak ellenére, hogy 16 ponttal nyertünk. Tulajdonképpen a jó védekezés volt a sikerünk kulcsa, hiszen hetven pont alatt tartottuk a hazaiakat. A támadójátékunkkal sem volt különösebb gond, nyolcvan pont fölött dobtunk.