Férfi kosár NB I: egyenlített az ismét túlórában nyerő DEAC

2024.04.22. 21:26
Fotó: ztekosar.hu
Sok hibával tarkított, a múlt keddihez hasonlóan hosszabbításba torkolló meccsen nyert a DEAC a ZTE ellen a férfibajnokság negyeddöntőjének 4. felvonásán, így kiegyenlített az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

EGYETLEN PÁRHARC tart már csak a férfibajnokság negyeddöntőiben, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen a szakértők általánosságban is a negyedik és az ötödik helyezettek csatájában számítanak a legszorosabb ütközetre. Miközben az Alba (2. helyezett) és a Szolnok (3.) már az ellenfél (egymás ellen játszanak majd) figuráit szedi ízekre, az alapszakaszgyőztes Falco még arra várt, hogy a ZTE-re (4.) vagy a DEAC-ra (5.) kell felkészülnie a szombaton rajtoló elődöntőben. Az említett két gárda eddig hozta a hazai meccseit, ám mivel a zalaiak voltak pályaelőnyben, most a nyomás a hajdúságiakon volt, akik már az első debreceni meccsen is csak a túlórában tudták legyőzni riválisukat.

Repülőrajtot vette a vendéglátó, 8–0-ra elhúzott, míg a Zalaegerszeg csak a 4. percben talált be először az ex-DEAC-os Tóth Ádám révén. Továbbra sem találta a ritmust a ZTE, a 12. percben 14 ponttal állt jobban a Debrecen, talán a 480 kilométeres buszozás miatt voltak tompák a vendégek. A16. percben a horvát Lovro Buljevic sapkázta le a szerb Danilo Osztojicsot, majd a kontrából a szintén szerb Djordje Drenovac szerzett duplát. Rengeteg pontatlanság és személyi hiba tarkította és tördelte a játékot, miközben a zalaiak felkapaszkodtak hategységnyire a 19. percben.

A térfélcsere a fordulatot is meghozta, a harmadik negyedben 13 pontot jegyző francia Renathan Embo triplát és duplát szerzett, s először vezetett a ZTE a 27. percben. Drasztikusan leromlott a debreceniek triplaszázaléka, közben 29–13-ra nyerte meg ezt a játékrészt a feljavuló vendégegyüttes. A végjátékban ismét sokat hibáztak a felek, így megint jöhetett a hosszabbítás, ahogy múlt kedden, s ahogy a két gárda korábbi három túlórába nyúló meccsén, most is a Debrecen örülhetett a végén. A sorsdöntő, ötödik meccset szerdán rendezik Zalaegerszegen, azaz a Falcónak még mindig nincs ellenfele az elődöntőben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
DEAC–Zalakerámia ZTE KK 83–79 (19–8, 19–20, 13–29, 21–15, 11–7) – hosszabbítás után
Debrecen, 1250 néző. V: Cziffra, Mészáros, Goda
DEAC: EDWIN 24/3, Neuwirth 5/3, DRENOVAC 26/6, Williamson 8/3, Buljevic 5/3. Csere: GARAMVÖLGYI 8/6, Mócsán 7, T. Tadics, Hőgye. Edző: Andjelko Mandics
ZALAEGERSZEG: Hicks 17/9, PAIGE 17/9, Szalay, Ikpe 2, Tóth Á. 4. Csere: OSZTOJICS 9, ONA EMBO 16/12, Németh Á. 6, Keller I. 8, Csátaljay. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 10. p.: 19–8. 15. p.: 32–20. 20. p.: 34–28. 25. p.: 43–40. 28. p.: 47–48. 32. p.: 51–60. 35. p.: 58–60. 38. p.: 65–62. 40. p.: 70–72. 43. p: 75–77
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Andjelko Mandics: – A fáradtság ellenére nagy energiákkal kezdtük a mérkőzést, ellenben a második félidőben sok olyan hibát követtünk el, amire nem találok magyarázatot. A harmadik etap során az összeomlás szélére sodródtunk, de volt tartása a társaságnak és visszakapaszkodott. A rendes játékidő végén támadhattunk a sikerért, de ezt csak hosszabbításban tudtuk kiharcolni. Hosszúra nyúlik a párharc, már fellelhetők a feszültség jelei mindkét oldalon, ám a harmadik negyedben produkált rövidzárlatokat ki kell küszöbölnünk.
Matthias Zollner: – Nem hiszem, hogy bármit is mondanom kell, mindenki láthatta, mi történt a pályán. A Debrecen hidegvérrel értékesítette a büntetőit, ezt nem lehet elvitatni. Az ötödik mérkőzésen egyik fél sem fogja tudni meglepni a másikat, a legapróbb részletek fognak dönteni.