Férfi kosár Euroliga: Hangáék 100 pont közelébe jutva győzték le a Maccabit – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.12.21. 22:16
Hanga Ádám akcióban, vele szemben a Maccabi egyik amerikai légiósa, Wade Baldwin (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda 98–92-re legyőzte az előző hetekben igen jó formát mutató Maccabi Tel-Avivot a férfi kosárlabda Euroliga 16. fordulójának csütörtöki játéknapján. A pályaválasztó az izraeli csapat volt, de a mérkőzést Belgrádban játszották le. Hanga hat pontot szerzett. A Real Madrid a Partizan hazai legyőzésével erősítette meg pozícióját a tabella élén, míg a Valencia elkapta a második helyen álló Virtus Bolognát, és feljött ötödiknek.

A Zvezda nyáron nagy csinnadrattával szerződtette Shabazz Napier-t, ám az együttműködés nem bizonyult zökkenőmentesnek, az amerikai hátvéd sokat volt sérült – és a közös kaland csütörtökön hivatalosan is véget ért: Napier visszatért a Milanhoz, így ő már nem volt ott a Maccabi elleni mérkőzésen, amelyet az izraeli politikai helyzet miatt (az őszi menetrendnek megfelelően) a belgrádi Alekszandar Nikolics Hallban rendeztek meg.

A szoros első negyedet követően a Zvezda – amely a zárt kapu, az üres lelátók ellenére is jobban otthon érezhette magát, mint ellenfele – meglépett tizenegy ponttal (23–34), de a Maccabi nem hagyta tovább növelni a különbséget, visszajött hat pontra – hogy a nagyszünetre újra kilenc lett közte, az Hanga Ádám első sikeres dobásának, az utolsó pillanatokban behajított triplának volt köszönhető.

HANGA ÁDÁM HÁRMASA AZ ELSŐ FÉLIDŐ LEGVÉGÉN

A második félidő is CZ-hármassal indult, Milos Teodoszics a maga részéről már az ötödiket szórta be ezen az estén, és a 11–2-es roham gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. Állandósult a tíz pont fölötti, sokszor húszhoz közeli különbség, és bár a Maccabi nagyot hajrázott, 10–2-es szakasszal visszajött hat pontra (92–98) az utolsó percben, a fordításra már nem maradt ideje.

Az ezúttal a cseresorból beszálló Hanga Ádám 21:23 percet töltött a pályán, hat pont (0/1 dupla, 2/6 tripla), három-három lepattanó és assziszt, egy labdaszerzés és két labdavesztés került a neve mellé, valamint egy kiharcolt, négy elkövetett fault.

Teodoszics, a veterán klasszis remek napot fogott ki, hat sikeres hármasra építve 27 pontig jutott, Joel Bolomboy 20, Rokas Giedraitis 16 ponttal vette ki részét a győzelemből, a Maccabiban Wade Baldwin 22, Lorenzo Brown 20 pontot szerzett.

EGY TRIPLA A TEODOSZICS-GYŰJTEMÉNYBŐL

A Crvena zvezda a legutóbbi három forduló során két győzelmet aratott, próbál feljebb kapaszkodni, míg a tabellán előrébb helyezkedő Maccabi – amely a megelőző öt Euroliga-mérkőzéséből négyet megnyert – a hetedik vereségét könyvelte el.

(20–20, 22–31, 23–28, 27–19)
Pamesa Valencia (spanyol)–Virtus Bologna (olasz) 79–71 (26–21, 11–26, 23–7, 19–17)
Real Madrid (spanyol)–Partizan (szerb) 91–75 (26–19, 22–17, 28–15, 15–24)

14 1231–13880.125

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2023. október 5.–2024. április 12.) után az első hat helyezett bejut a playoffba, a 7–10. helyezett play-int vív a playoffba kerülésért.

A playoffban négy páros mérkőzést rendeznek az egyik fél harmadik győzelméig – a továbbjutók játszanak majd a berlini final fourban.