Férfi kosár NB I: demoralizáló szombathelyi fölény a rangadón

2023.11.29. 19:49
A sárga mezes Falco kiütéses győzelmet aratott, Perl Zoltán 17 ponttal és 10 assziszttal zárt (Fotó: Van Népe/Unger Tamás)
Az első negyed még szoros volt, a másodikban aztán meglépett a házigazda Falco, és végül magabiztosan, 108–75-re legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I szerda esti rangadóján.

Az idény eddigi legnagyobb érdeklődéssel várt találkozóját játszották szerdán az Arena Savariában. A jelenleg egyértelműen a legerősebb két honi férficsapat, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely és az Arconic-Alba Fehérvár csapott össze – ennek megfelelően magas színvonalú kosárlabdát és nagy küzdelmet láthattunk már az elejétől fogva. A vasiak vették a kezükbe az irányítást, de nem akart lemaradni a látogató sem, Siyani Chambers és Vojvoda Dávid pontjaival tartotta a lépést (26–25 az első negyed után).

A folytatásban Pongó Marcell előbb egy Perl Zoltánnak adott szép gólpasszal, majd sikeres üres triplával szomorította legutóbbi csapatát, amely három és fél percen át nem talált be – akkor Kass Balázs dobott triplát, videózás után viszont elvették a kosarat a játékvezetők, ám ez nem szegte a 21 éves hátvéd kedvét, bő fél perccel később bevágott még egy, immár érvényes hármast.

A találkozót egyértelműen a bajnoki címvédő uralta ekkor, a 17. percre 15 pontos differenciát alakított ki, amely a félidőre 19-re duzzadt. A nagyszünet után meg hamar húsz fölé, sőt másfél perc alatt 25-re; potyogtak a Falco-kosarak, leginkább távolról, Keller Ákos kinti találatával 66–41-re módosította az állást.

Mindenki hozzátette a magáét a sárga-feketéknél, kiütközött a szélesebb rotáció adta fölény – csaknem harminc volt már közte, a drukkerek meg a vasárnapi újabb rangadóra hangolva a szolnoki csapatot szidták.

A Tiszaligetben várhatóan nem lesz ennyire könnyű dolga Milos Konakov alakulatának, bár ez a riválison is múlik. Ezúttal az Alba nem tudott megfelelő ellenállást kifejteni, elszenvedte első vereségét a bajnokságban, ráadásul meg is előzte a száz pont fölé jutó Falco, aminek a Magyar Kupa negyeddöntője szempontjából lehet jelentősége, ha így marad az állás az alapszakasz féltávjánál.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 108–75 (26–25, 29–11, 23–17, 30–22)
Szombathely, 3025
néző. V: Cziffra, Tóth C., Győrffy P.
SZOMBATHELY: POT 11/3, Tanoh Dez 3/3, Benke Sz. 9/9, TIBY 20/6, Keller Á. 6/3. Csere: PERL 17, PONGÓ MARCELL 10/6, Barac 10, Verasztó, KRIVACSEVICS 14, Jordano 8/6, Kovács B. Edző: Milos Konakov
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 14/6, Kass 3/3, BARNETT 16, PHILMORE 12/6, Dickey 4. Csere: Balogh M. 8/3, Vojvoda 14/3, Roberts 4, Takács Milán. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–8. 7. p.: 20–13. 14. p.: 36–25. 17. p.: 45–30. 20. p.: 55–36. 23. p.: 66–41. 27. p.: 72–47. 30. p.: 78–53. 34. p.: 86–61. 37. p.: 95–68
Kipontozódott: Tanoh Dez (32. p.), Dickey (33. p.)
Milos Konakov:
– Ez egy mérkőzés volt az alapszakaszból – persze készültünk rá, tudtuk, hogy fontos meccs, de nem akartam túl nagy nyomást helyezni a csapatomra. Ezért is nagyon örülök, hogy az elejétől a végéig mi diktáltuk a tempót, le a kalappal a srácok előtt, büszke vagyok rájuk! Tudtuk, hogy az Alba jó a gyors támadásvezetésben, előszeretettel támad rendezetlen védelem ellen, ezt sikerült megállítani.
Alejandro Zubillaga: – A mérkőzés a második negyedben dőlt el, amikor sok rossz döntést hoztunk elöl és hátul is. Ez nem fér bele a Falco ellen, ilyen szintű csapat ellen tökéletes játékra lett volna szükségünk. A folytatásban aztán már nem is voltunk meccsben, nem mutattuk meg, hogy milyen karakterünk van. Ez a meccs jó lecke, amiből tanulni kell! És tudjuk jól: nem az számít, hogyan kezded a bajnokságot, hanem az, hogyan fejezed be.