Hiába vezetett a Vasas, nem tudta legyőzni az utolsó előtti helyezettet

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.04.28. 18:53
A Tiszakécske bravúrt ért el, ám az egy ponttal nem sokra megy (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a feljutásra hajtó Vasas vezetett ugyan az utolsó előtti helyezett Tiszakécske ellen, ám a vendégek egy öngóllal egyenlítettek, így ponttal távoztak Angyalföldről (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

VASAS FC–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (1–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1517 néző. Vezette: Rúsz Márton (Horváth Zoltán, Punyi Gyula)
VASAS: Jova – Ódor, Otigba, Pávkovics – Girsik, Berecz Zs. (Zimonyi, 84.), Vida M., Doktorics (Deutsch L., 84.) – Szánthó (Urblík J., 58.), Tóth M. (Holander, 71.), Radó. Vezetőedző: Gera Zoltán
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B., Viczián, Valencsik, Grünvald – Bertus, Szőr (Krivocjuk, 89.), Kocsis D., Lehoczky – Vajda R. (Gyurján B., 78.), Zamostny (Czékus, 66.). Megbízott vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Radó (30.), ill. Otigba (76. – öngól)
Gera Zoltán: – Nagy labdabirtoklási fölényben játszottunk, de kevés helyzetet alakítottunk ki. Passzívak voltunk, nem tudtunk a vendégcsapat védelme mögé kerülni. Csalódást keltő az eredmény…
Balogh Pál: – Óriási fegyvertény a pontszerzés! Bátortalanul kezdtünk, de negyedóra után feljöttünk, kapufát lőttünk, mégis hátrányba kerültünk a szünetig. A Vasas szinte helyzet nélkül játszotta le a meccset.

Nem látszott a kilencven perc során, melyik csapat küzd a feljutásért, és melyik a kiesés elkerüléséért. A Vasas gyenge játékát kihasználva megérdemelten szerzett pontot a Tiszakécske a Fáy utcában.

Miután az ETO FC Győr a múlt hétvégén nem tudta kihasználni a Vasas vereségét, s meglepetésre pont nélkül maradt hazai pályán a Szeged ellen, kedvező helyzetből várhatta a bajnokság harmincadik fordulóját a piros-kék legénység. Gera Zoltán tanítványai annak tudatában léphettek pályára vasárnap, hogy amennyiben a papírformának megfelelően legyőzik a kiesőjelölt Tiszakécskét, biztosan megőrzik hárompontos előnyüket a táblázat második, még feljutást jelentő helyén a győriek és a szegediek előtt.

Miközben az azonos időben kezdődő összecsapáson az ETO már 3–0-ra vezetett Mosonmagyaróváron, az angyalföldiek még egy helyzetet sem tudtak kialakítani. Sőt, a játékrész közepére felbátorodó vendégek Szőr Levente révén közel jártak a vezetés megszerzéséhez is, de közeli lövését a bal kapufa hárította. Mielőtt azonban túlságosan is elhihették volna a kécskeiek, hogy van keresnivalójuk, Radó András a hazaiak első (és egyetlen) helyzetét gólra váltotta. Azért túlzottan boldogok nem lehettek az angyalföldi hívek, hiszen kedvenceik ugyan mindvégig mentek előre, de a szünetig több gólszerzési lehetőséget nem tudtak kidolgozni.

Szünet után feljebb tolta védekezését a Tiszakécske, így már nehezebben jutott át középpályáján a lassan, körülményesen futballozó fővárosi gárda. Egy óra elteltével fokozta a tempót a Vasas, a Tisza-partiak már kevésbé tudtak kijönni a saját térfelükről. Mivel azonban a hazaiak továbbra is veszélytelenek voltak a kapura, benne volt a futball egyik örök igazságának veszélye, miszerint egy gól nem előny...

Viczián Ádám óriási bedobása után aztán jött is a meglepetés, még ha öngól formájában is, mivel Otigba a saját kapujába fejelt. A feljutásra pályázó Vasas a hosszabbításban még összehozott egy ziccert, de Zimonyi Dávid elhibázta a meccslabdát. Nem véletlenül zúgott az angyalföldi lelátóról a lefújás után: k…. gyenge. 1–1

a BAJNOKSÁG állásA

Köszöntjünk kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az előző héten 17 veretlen meccs után alulmaradó, de így is feljutó helyen álló Vasas az életéért küzdő Tiszakécske ellen.