Hiába szerzett vezetést a PMFC, nem tudott nyerni a Hali ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.04.28. 18:50
A kép jellemző, pontokat bukott a Pécs a Hali ellen (Fotó: Kurdi József)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a PMFC nem tudta megtartani pozícióját a kiesőzóna felett, mivel csak 1–1-re végzett a Haladással. Ugyan a Pécs vezetést szerzett egy szép akció után, még a szünet előtt egalizált a szombathelyi csapat, s már nem is változott az eredmény.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–1)
Pécs, PMFC Stadion, 500 néző. Vezette: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Kiss Balázs)
PMFC: Helesfay – Szekszárdi T., Pejovics, Hadaró – Harsányi, Krausz, Terbe (Szeles, a szünetben), Hudák M. (Bachesz, 62.), Majnovics – Tóth-Gábor, Rácz Balázs (Szabó Máté, 62.). Vezetőedző: Mátyus János
HALADÁS: Pálfi – Nyíri, Jagodics M., Ene, Bolla G. – Szakály A., Jancsó (Vanja, 81.) – Horváth R. (Bosnjak, 89.), Rácz Barnabás (Beronja, 89.), Mohos (Csernik, 65.) – Katona I. (Pintér F., 81.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Harsányi (19.), ill. Katona I. (41.)
Mátyus János: – Jól küzdöttünk, de sajnos rosszul sáfárkodtunk a helyzeteinkkel. Hazai pályán azért már megszerezzük a pontokat. Minden erőnkkel harcolunk a bennmaradásért.
Alekszandar Jovics: – A látottak alapján a döntetlent igazságosnak tartom. Fontos mérkőzések várnak még ránk.

Két olyan csapat ütközött meg a Mecsekalján, amelyeknek kiemelten fontos volt a pontok megszerzése, ennek ellenére sokáig nem forogtak veszélybe a kapuk. Az utolsó passzok nem ültek egyik oldalon sem. Ezzel a tendenciával a PMFC szakított egy villámgyors támadással. Helesfay a 18. percben a saját ötösén belülről indított a bal szélen beinduló Majnovicsot, aki a hosszún érkező Harsányi István elé tálalt. A támadó húzott egyet befelé a labdán, majd ballal a bal alsóba lőtt 7-8 méterről.

Nem tartott ki viszont a Pécs előnye a szünetig. Az első félidő második felében megtalálta ritmusát a Szombathely is, s ez a 41. percben érett góllá. Egy jobb oldali beadásba lépett bele reflexből Hadaró, így viszont nem tudta fogni a labdát Helesfay, ami Katona István elé pattant. A csatár habozás nélkül a léc alá bombázott 6-7 méterről.

A fordulást követően tovább próbálkozott mindkét együttes, talán a Pécsnek volt több lehetősége, de Pálfi Donát és védői kiválóan őrizték az állást. Bolla a gólvonalon is blokkolt. Így viszont maradt a mérkőzés végére a pontosztozkodás, amivel a PMFC visszacsúszott a kiesőzónába. 1–1

a BAJNOKSÁG állásA

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az előző 11 meccséből csak egyet megnyerő Pécs az idegenben legutóbb október elején győzedelmeskedő Haladás ellen.

Hiába küzdött a Pécs, nem bírt a Halival (Fotó: Kurdi József)
Ez az iksz a vendégeknek jobb (Fotó: Kurdi József)
Sok párharc jellemezte a meccset (Fotó: Kurdi József)