Férfi kosár Euroliga: száz pont közelében a Maccabi, nyert is Milánóban – videó

2023.11.01. 07:57
Lorenzo Brown 20 ponttal járult hozzá a Maccabi győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A harmadik negyed hajrájáig többnyire hátrányban volt, de az utolsó játékrészben fordított, és 98–90-re győzött a Maccabi Tel-Aviv a Milan vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga kedd késő esti mérkőzésén.

A Maccabiban a kubai erőcsatár, Jasiel Rivero 21 ponttal, négy lepattanóval és két labdaszerzéssel tette emlékezetessé a 30. születésnapját, Lorenzo Brown 20 pontja mellett 12 asszisztot jegyzett, de jócskán tett a közösbe Bonzie Colson (16 pont), Antonius Cleveland (15) és Josh Nebo (14) is.

A Milanban Nikola Mirotic (24 pont) és Shavon Shields (22) is négy triplát küldött a helyére, ám hiába a jó dobószázalék csapatszinten – 64.7 százalék dupla, 40 százalék tripla –, a gyenge védekezés (14 támadólepattanót szedett a Maccabi) lehetetlenné tette a győzelmet; az olasz csapat már négy vereségnél tart.

A tel-aviviak saját pályán kezdték az idényt, de azóta – az Izraelt ért terrortámadás miatt – csak idegenben játszhattak, sorozatban immár negyedszer tették ezt.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Milan (olasz)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 90–98
(32–25, 20–25, 20–25, 18–23)

A 6. FORDULÓ PROGRAMJA
November 2., csütörtök

18.30: Crvena zvezda (szerb)–Bayern München (német)
18.45: Fenerbahce (török)–Olympiakosz (görög)
19.00: Zalgiris Kaunas (litván)–ASVEL Villeurbanne (francia)
20.30: Milan (olasz)–Monaco (francia)
20.30: Pamesa Valencia (spanyol)–Alba Berlin (német)
November 3., péntek
20.30: Barcelona (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
20.30: Baskonia (baszk)–Partizan Beograd (szerb)
20.30: Virtus Bologna (olasz)–Anadolu Efes (török)
A Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Real Madrid (spanyol) mérkőzést későbbi időpontra halasztották.

389–4590.000

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2023. október 5.–2024. április 12.) után az első hat helyezett bejut a playoffba, a 7–10. helyezett play-int vív a playoffba kerülésért.

A playoffban négy páros mérkőzést rendeznek az egyik fél harmadik győzelméig – a továbbjutók játszanak majd a berlini final fourban.