Férfi kosár NB I: egy tripla döntött a végjátékban a Pécs javára

2023.10.13. 21:13
A fehér mezes pécsiek jó utolsó negyeddel fordítottak (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
Az NKA Universitas Pécs győzött a mérkőzés előtt nyeretlen csapatok meccsén: a pécsiek jó utolsó negyedüknek köszönhetően 82–80-ra verték meg az Atomerőműt a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójának péntek esti mérkőzésén. Milan Luzaic 16 másodperccel a vége előtt dobta a győzelmet érő triplát.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ – pénteki mérkőzés
NKA UNIVERSITAS PÉCS–ATOMERŐMŰ SE 82–80 (23–20, 17–21, 20–22, 22–17)
Pécs, 500
néző. V: Cziffra, Györfy, Jakab
PÉCS: Kerpel-Fronius G. 2, MANJGAFIC 22/9, LUZAIC 14/3, DURMO 17/3, Herger. Csere: Kovács P. 2, MELEG G. 16/3, Scherer 3/3, Lados 6/6, Lukácsi. Edző: Goran Tadics
PAKS: GOVENS 25/15, WHITE 16/3, Sövegjártó, Wright 11/3, WOODS 10. Csere: Pajor, Kovács I Ákos 4, Dorogi 6/6, Radics 2, Gulyás 6/6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 12–4. 13. p.: 23–22. 17. p.: 32–34. 23. p.: 44–47. 26. p.: 51–56. 33. p.: 64–69. 37. p.: 75–74
Kipontozódott: Radics (34. p.)
Goran Tadics:
– Keményen védekező Pakssal találkoztunk, végletekig kiélezett mérkőzést sikerült megnyerni. Ezt a győzelmet az élete harcát vívó Ivica Mavrenszkinek ajánljuk, és minden találkozón érte lépünk pályára.
Csirke Ferenc: – A második negyedben sérülés miatt elveszítettünk egy újabb magas embert. Mindkét csapat jól játszott, sajnos a minőségi játékosaink „öregek”, nekik nem kellene ennyit pályán lenniük. A kezünkben volt a mérkőzés, de a kulcspillanatban eladtuk a labdát.