NBA: bár James nagyot játszott, feszültség volt Clevelandben

2017.04.03. 07:08
Stephen Curry (Golden State) kilenc triplára építve 42 ponttal, LeBron James (Cleveland) 41 ponttal járult hozzá csapata győzelméhez az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A legutóbbi két döntős közül a Clevelandnek volt nehezebb dolga, hiszen az Indiana – a 43 pontig, valamint 9-9 lepattanóig és gólpasszig jutó Paul George vezérletével – kétszeri hosszabbításra késztette.Paul George vezérletével – kétszeri hosszabbításra késztette.

A második ráadás végén fontos triplát szóró LeBron James idénye 11. tripla duplájával vette ki a részét a címvédő győzelméből – 41 pontja mellett 15 lepattanót és 11 asszisztot ért el 52 percnyi játékideje alatt.

A siker meglehetősen feszült hangulatban született meg: James összeszólalkozott csapattársával, a rá csúnyán berágó Tristan Thompsonnal a végjáték egyik időkérése során, Tyronn Lue vezetőedző jobbnak látta közbelépni.

Az oklahomai Russell Westbrook elkönyvelte szezonbeli 40. tripla dupláját (40, 13, 10), de csapata hazai pályán vereséget szenvedett.

A mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashat!