Papírforma-győzelem: a Pécs behúzta az elsőt a Szekszárd ellen

2008.04.29. 20:50
Az UNIQA női kosárlabda NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzésén a MiZo Pécs 2010 csapata magabiztos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC-Szekszárd ellen. A pécsi találkozón végül 108–65-ös végeredmény született.
Podrug Emilija
Fotó: Mirkó István (NS-archív)

MECCS IVÁNYI DALMA NÉLKÜL

Nincs Pécs-meccs Iványi Dalma nélkül, a válogatott irányító nem szívesen ücsörög a kispadon. Most mégis ezt tette, ugyanis Sopronban kapott egy ütést a bal vádlijára, és Rátgéber László inkább nem kockáztatott egy súlyosabb sérülést. Nagy rizikója nem volt Iványi pihentetésének, hiszen fölényesen nyert a Pécs.
Már az első negyedben szinte eldőlt a találkozó. A Pécs az első szünetben 32-10-re vezetett, s végül magabiztosan nyert a női bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Coelho de Jesus Graziane kétpontosa indította be a mérkőzés érdemi részét, amire még Varda Daniela révén volt egy egypontos válasza a Szekszárdnak. Ezután azonban csak egy csapat volt a pályán.

A pécsi együttes Fegyverneky Zsófia hárompontosánál már 16-1-re vezetett, a hetedik percben pedig Somogyi Andrea könnyed kétpontosával 17 pontos (22-5) előnyre tett szert.

Somogyi a negyed végén is betalált, a pécsi játékos csapata 31. és 32. pontját szerezte.

A második szakaszban némiképp stabilizálta játékát a vendég együttes, amely ebben a szakaszban majdnem el tudta érni, hogy ne nagyon növekedjen a két csapat közti különbség. A záró kosár ezúttal az Atomerőműé volt, egészen pontosan Maksimovic Mina alakította ki az 58-30-as félidei állást.

A nagyszünet után ismét látszott a két csapat közti szakadéknyi különbség. A meccs végéhez közeledve már csak az volt a kérdés mennyivel nyer az Iványi Dalmát ezúttal nem szerepeltető Pécs.

A mecsekaljaiak végül 108-65-ra győztek.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA, NB I. NEGYEDDÖNTŐ

1. MÉRKŐZÉS
MiZo Pécs 2010–Atomerőmű KSC Szekszárd 108-65 (32–10, 26–20, 27–16, 23–19)
Női kosárlabda bajnoki negyeddöntő, 1. mérkőzés. Pécs, 600 néző. V: dr. Szakáll, Jakab
MiZo Pécs 2010: Fegyverneky 8/6, SOMOGYI 19/3, E. PODRUG 18, VAJDA 26/6, Graziane 10. Cs.: KRIVACSEVICS 16, Richter 4, Mészáros 4, Kováts N. 3. Vezetőedző: Rátgéber László.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Bukovszki 10/3, Tamás 10, Bálint 10/6, MAKSZIMOVICS 20/6, Varda 5/3. Cs.: Bozóki 4, Tamis 5/3, Hajdú, Demeter 1. Edző: Újhelyi Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 11-1. 6. p.: 22-5. 13. p.: 41-19. 17. p.: 49-25. 23. p.: 67-32. 26. p.: 79-42. 33. p.: 91-54. 37. p.: 100-57.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a MiZo Pécs 2010 javára.
Rátgéber László: – Gyorsan át kell vészelni ezeket a mérkőzéseket, hívom szurkolóinkat Szekszárdra, hogy ott is sokan legyünk.
Újhelyi Gábor: – A pozitívumot kell nézni, 65 pontot dobtunk egy olyan csapatnak, amely az alapszakaszban átlagban alig kapott ötvenet.