A Sopron bajnok lehet, a Pécs nem hibázhat a negyedik meccsen

2008.05.28. 16:10
Bravúrra van szüksége a Pécsnek, különben bajnok a Sopron. A női kosárlabda-bajnokság döntőjében Székely Norbert együttese 2–1-re vezet az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban. Ergo: ha nyer hazai pályán, megvédi bajnoki címét.
Az utolsó összecsapás lehet a szerdai
Fotó: Mirkó István

Ez a harc lesz a végső? Ez a kérdés foglalkoztatja a honi női kosárlabda-rajongókat. A bajnoki döntő első meccsén rendkívül szoros csatában a Sopron elvette a Pécs pályaelőnyét, ezt a bravúrt pedig szerda este válthatja arannyá.

Ha úgy tetszik rápihent a meccsre a negyedik összecsapáson pályaelőnyt élvező soproni együttes.

Gorbunováék a biztos – összetettben 2–0-s – előnyük birtokában némiképp feladták a harmadik, pécsi mérkőzést, ám a 69-42-re elveszített találkozó után hazai pályán már nem szabad hibázniuk, különben a mindent eldöntő, ötödik meccsen Pécset kellene helytállniuk. Ami azért nem lenne könnyű feladat – még a bajnoki címvédőnek sem.

Soproni oldalon egyébként hatalmas a készülődés és hatalmas az érdeklődés. A zöld-sárgák vezetői arra törekszenek, hogy minél jobban kihasználják felújított csarnokukban, az MKB Arénában a még fellelhető szabad helyeket, hogy minél kevesebb ember rekedjen kint.

Ez előbbiekből kiderül: könnyen lehet, hogy megdől a nézőcsúcs a leghűségesebb városban.