Női kézilabda: győzött a Debrecen a kiesett Goldberger ellen

2008.05.23. 20:41
A Debrecen csapata 35–25-re legyőzte hazai pályán az Óbudai Goldbergert a női kézilabda-bajnokság utolsó, 22. fordulójában.
Az újonc fővárosi csapat már az előző fordulóban búcsúzott az első osztálytól.A Békéscsaba háromgólos győzelemmel fejezte be a szezont, a szenvedő fél a Vác volt. A Vasas fontos pontot szerzett a Derecske ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I

22. FORDULÓ
DVSC AQUATICUM–GOLDBERGER SE 35–25 (15–11)
Debrecen, 400 néző. V: Medve, Tóth I.
DEBRECEN: TRIFFA – Csáki 1, Latakaité 5 (1), Temes 5, Szabó V. 2, SZŰCS G. 8, Kazai 3. Cs: Kiss É. (kapus), Benyáts, Micsics 2, Hornyák B. 2, NIKOLICS 5, Stuparicová 1, Kovács A. 1. Szakmai igazgató: Skaliczki László
GOLDBERGER: Polgár – GRÁNER 8, Szűcs V. 2 (1), HUSZÁK 4, Korgyuk 1, Rummer 2, Tápai A. 1. Cs: Gridnyeva (kapus), Németh N. 1, Selenka 1, Várkonyi 3, Forgács, Lehel 1, Kuti 1. Edző: Ökrös Csaba.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–0. 19. p.: 8–6. 24. p.: 13–8. 35. p.: 20–14. 50. p.: 31–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1.
Skaliczki László: – Ebben a mérkőzésben benne volt az idei év minden erénye és hibája. Sok sikert kivánok a Lokinak a következő szezonra!
Ökrös Csaba: – Megpróbáltuk tartani magunkat és ez egy ideig sikerült is.
Tudósított: BERECZKY ATTILA

CITY-LINE BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–VÁCI NKSE 31–28 (12–11)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Jancsó, Marczinka
BÉKÉSCSABA: VERESS – Baross, HERR A. 7, TAKÁCS 7 (3), Cifra 1, Szekeres 3, Ancsin 3. Cs: Futaki (kapus), Forczek, GLUSICA 4, Valyuch, Such, TÓTH K. 5, Kelemen 1. Edző: Mátéfi Eszter
VÁC: JUHÁSZ – Orbán 3, FARKAS 2, Ábrahám 2, Schmidt 1, VESZELI 14 (6), Gerstmár. Cs: Nábelek (kapus), Rózsa 1, Szilágyi A. 2, Bagócsi 1, Simon 2. Edző: Kenyeres József
Az eredmény alakulása. 15. p.. 4–4. 20. p.: 7–7. 26. p.: 11–7. 37. p.: 17–13. 47. p.: 21–20. 53.p.: 24–23. 56. p.: 28–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
Mátéfi Eszter: – Remek utolsó négy mérkőzést játszottunk, valamennyit megnyertük. Így minden jó, ha a vége jó. Egyébként mindkét csapat nagyszerűen küzdött.
Kenyeres József: – Én úgy tanultam, hogy búcsúzni csak szépen szabad.

UNIQA-VASAS–TAJTAVILL-DERECSKE KK 29–29 (18–14)
Fáy u., 400 néző. V: Herczeg, Südi
UNIQA-VASAS: Guiu – Sterbik 1, NAGY K. 8, Pollakova 4, Gaál 2, LŐW 6, BALOG P. 7 (3). Cs: Tóth Zs. (kapus), Szeberényi 1, Kolos. Edző: Papp György
TAJTAVILL DERECSKE: Király – Blaskova 1, Szamosi A. 1, Gulyás 1, RÁCZ 5, KUDOR 6 (1), Szabados 2. Cs: Korsovszky, Lajtos (kapusok), Szamosi L. 3, PÁDÁR 4, Kereki 3, Szűcs N. 2, Sütő 1 (1). Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–5. 16. p.: 11–8. 27. p.: 17–12. 36. p.: 20–18. 42. p.: 23–19. 50. p.: 24–26. 58. p.: 28–27
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Papp György: – Két ellentétes félidőt produkáltunk, a végjátékban bármelyik csapat nyerhetett volna.
Köstner Vilmos: – Második félidei védekezésváltással tudtuk az első félidő hibáit kompenzálni. Pontosan, eredményesen zártuk a bajnokságot, köszönjük mindenkinek, aki ebben segített.
Tudósított: IHÁSZ ISTVÁN