nemzetisport.hu 2019.04.07 16:40 Frissítve: 2019.04.07 21:31

Az ETO héttel is vezetett, de csak egy góllal nyert Dániában

A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a címvédő Győri Audi ETO KC hét góllal is vezetett, ám végül csak eggyel, 29–28-ra nyert a dán Odense otthonában.

Görbicz Anitáék végül kiharcolták a győzelmet Dániában (Fotó: Földi Imre, archív)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ODENSE HC (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 28–29 (13–18)
Odense, 2236
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
ODENSE: Wester – ÖSTERGAARD 4, HÖJLUND 3, Offendal 2, Heindahl 1, S. Jörgensen 3 (3), Cohrt 2. Csere: Reinhardt (kapus), K. Larsen, Madsen 1, BAKKERUD 11, Hald 1, Baekhöj. Edző: Jan Pytlick
GYŐR: Leynaud – Bódi 2, V. Kristiansen 1, GROOT 7 (2), BRATTSET 3, E. Amorim 2, Görbicz 3 (1). Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), S. OFTEDAL 8 (2), Anne Hansen 2, Knedlíková 1, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 2–4. 14. p.: 3–7. 18. p.: 5–10. 25. p.: 10–14. 35. p.: 15–20. 39. p.: 17–25. 51. p.: 25–25. 54. p.: 27–26. 58. p.: 27–29
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Danyi Gábor:
– A második félidő első tíz-tizenkét percéig nem volt benne, hogy feléled az Odense. Mi adtunk esélyt a dánoknak a buta hibáinkkal, ők pedig ránk jöttek, megérezték, hogy lehet keresnivalójuk. De a végén szerencsére higgadtak tudtunk maradni, ez a csapat legnagyobb erénye, nem görcsöl, pánikol, csinálja, amit tud. Az is látszik, hogy a dán csapat sohasem adja fel, nem érdekli, mekkora a hátránya.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vipers Kristiansand (norvég) 19–24 (8–10)
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 26–29 (13–14)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Szombat

CSM Bucuresti (román)–Metz (francia) 26–31 (11–14)
Vasárnap

Korábban még sosem találkozott egymással a két csapat a nemzetközi kupaporondon, az azonban egyértelmű volt, hogy nem vár könnyű mérkőzés a címvédő Győri ETO-ra a Bajnokok Ligája-újonc Odense otthonában. Az első tíz percben fej fej mellett haladt a két csapat, majd egy közel nyolcperces hazai gólcsendnek köszönhetően öt góllal elhúzott a magyar alakulat.

A kapusok egyik csapatban sem tudták 20 százalék fölé tornászni a védési hatékonyságot, így mind a két oldalon potyogtak a gólok. A dánok Ingvild Bakkerud átlövésből szerzett találatainak köszönhetően tartották magukat, míg az ETO a hét hat elleni támadásoknál szerzett labdákat vagy gyors középkezdéseket kihasználva, Nycke Groot révén egymás után három gólt is szerzett üres kapura, így a játékosok ötgólos győri vezetéssel vonulhattak pihenőre. 13–18

Hány női csapatunk lesz ott a kézilabda BL négyes döntőjében?

Csak a címvédő Győr.   (6780)
Természetesen kettő.   (6399)
Egy sem.   (263)
Csak a Ferencváros.   (250)
Összes szavazat: 13692
Szavazás kezdete: 2019. 04. 01

A fordulás után Stine Oftedal és Groot vezérletével tovább növelte előnyét a magyar együttes, a 41. perc elején már hét gól volt a vendégek előnye (18–25). Ekkor úgy tűnt, nemcsak a mérkőzést, hanem a továbbjutást is eldöntheti az ETO, ám Jan Pytlick csapata ezt másképp gondolta.

A dánok egy időkérés után sorozatban hét gólt szereztek, míg ez idő alatt (közel 12 percig) gólképtelen maradt az ETO – az 51. percben 25–25-nél új mérkőzés kezdődött. Danyi Gábor hiába cserélgette a kapusait, a végül 11 góllal záró Bakkerud ellen nem találták meg az ellenszert, így az 54. percben a vezetést is átvette a hazai együttes (27–26).

Ezt követően megrázta magát az ETO, a kapuba visszatérő Amandine Leynaud egymás után három lövést is védett, elöl pedig Oftedal remeklésének köszönhetően sikerült fordítani.

A Győri ETO tehát hiába vezetett hét góllal is, végül csak eggyel, 29–28-ra nyert Dániában. a klubrekordját azonban így is beállította: a győriek immár sorozatban 22 veretlenül megvívott BL-meccsnél tartanak.

A visszavágót április 13-án, szombaton 17.30 órától rendezik meg Győrben.

ápr. 13.
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vipers Kristiansand (norvég)
19–24ápr. 13.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Kristiansen passzívnál a blokkba lő, és a dánoké a labda.Offendal előtt nyílik meg a fal, ő pedig ki is használja a ziccert (28–29). Időn túli szabaddobás a Győrnek, de ebből nincs gól, így a Győri ETO végül egy góllal 29–28-ra nyert az Odense otthonában.

59. perc: Jensen ugrik be a jobb szélről, de Leynaud lábában elakad a labda. Jön a harmadik győri időkérés is.

58. perc: Oftedalra lehet számítani, egy az egyben kifelé megveri az ellenfelét, majd átejti a kapust (27–29). Időt kérnek a dánok.

57. perc: Nagyon fontos védés, Kyndboel bal szélről eleresztett lövését hárítja Leynaud.

56. perc: Bakkerud lövését lelassul a sáncon, majd Leynaud is belkap a labdába, így jöhet az ETO. Oftedal egy gyors csel után gólt lő, újra előnyben az ETO. 27–28

55. perc: Bódi kap labdát a jobb szélen, majd a jobb felső sarokba bombáz. 27–27

54. perc: A vezetésért támad az Odense, és meg is van nekik: Bakkerud bejátszása után Heindahl lő gólt beállóból. Legutóbb 1–0-nál vezettek a dánok… 27–26

53. perc: Bakkerud ezúttal ziccerből szerez gólt, ez már a 11. neki a mai napon (26–26). A másik oldalon Oftedal lövi a kapu fölé a labdát.

52. perc: Oftedal lő gólt, de lépés miatt nem adják meg. Passzívnál támadhat tovább az ETO. Brattset egy ügyes bejátszás után megtöri a 11 és fél perces győri gólcsendet. 25–26

51. perc: Puhalák sem tudja mattolni Reinhardot, Jensen pedig a jobb szélről felkanyarodva kiegyenlít. 25–25

50. perc: Lassan tíz perce nincs győri gól, ráadásul Amorimot két percre ki is állítják. Jörgensen lövése kijön a kapufáról, ráadásul Kiss tolta a jobb oldali kapufára a labdát, így ez egy nagyon fontos védés.

49. perc: Oftedal bejátszása nem jó, de visszakapja a labdát az ETO. Amorim lövését sáncolják, és a dánoké a labda, támadhatnak az egyenlítésért.

48. perc: Bakkerud gólja érvénytelen, de a dánoknál marad a labda. Bakkerud elképesztő, ezúttal a bal felső sarkot pókhálózta ki. 24–25

47. perc: Bakkerud ezúttal a jobb alsót lövi ki, ez már a kilencedik gólja (23–25). Sorozatban öt gólnál jár az Odense, időt kér Danyi Gábor. Amorim hát mögötti bejátszása nem jó Brattsetnek.

46. perc: Bakkerud már nyolcnál tart, a szaggatottról köszön be (22–25). Támadásban Görbicz hibázik lövést.

45. perc: Hansen durrant jóval a kapu fölé passzívnál, de a másik oldalon Bakkerud megy bele Grootba. Groot lő nem sokkal a kapu mellé.

44. perc: Bódi hibázik, majd Jörgensen is, a kipattanó után azonban Offendal köszön be (21–25). Az időkérés óta egymás után három gólt lőttek a hazaiak.

43. perc: Kristiansen kis híján labdát szerez, majd Bakkerud jelentkezik egy újabb bombagóllal. 20–25

42. perc: Hansen harcol ki hetest, amelyet Oftedal a lécre lő.

41. perc: Kristiansen védekezik remekül, leüti a passzt, majd Amorim a saját térfeléről a kapuba dobja a labdát (18–25). Időt kérnek a kissé elkeseredett dánok. Jensennek húzzák le a szélről, ő pedig nem is hibázik (19–25).

40. perc: Kyndboel szerez gólt, majd Knedlíková ziccerből eleresztett lövését védi szépen Reinhardt. 18–24

39. perc: Újabb győri labdaszerzés, újabb indítás, amelynek végén Madsenkét percet érően szabyáltalankodik Kirtiansennel szemben. Groot érkezik ismét, és a visszatérő Westernek is bevágja a labdát. 17–24

38. perc: Oftedal harcol ki hetest, majd Groot váltja gólra a büntetőt (17–22). Dán labdavesztés után jön a gyorsindítás, amelynek végén Görbicz szerez gólt. 17–23

37. perc: Jörgensen érkezik a heteshez, Kiss a kapuban, de a dán a harmadik büntetőjét is értékesíti. 17–21

36. perc: Bakkerudöt nem bizonytalanította el az előző Grimsbö-védés, újabb gólt szerez (16–20). Oftedal sem tud leállni, felgyorsul, beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő. 16–21

35. perc: Bakkerud lövését ezúttal védi Grimsbö. Knedlíková még éppen a kiállítás vége előtt gólt szerez. 16–20

34. perc: Hiába az emberelőny, ezzel most nem tud élni az ETO. Jörgensent sikerül blokkolni, de oldalt megy ki a labda. Passzívnál újra a sáncról megy ki a albda, ezúttal a sarokból jöhetnek a dánok.

33. perc: Hansen átlövését védi Reinhardt, majd Kyndboel lő gólt a gyorsindítás végén (15–19). Brattset mezét rángatta meg Madsen, ki is küldik két percre.

32. perc: Nyitott védekezéssel az ETO, Bakkerud azonban két védővel a nyakában is gólt szerez. 14–19

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a győriek támadhatnak. Belülvédekezés miatt hetes a Győrnek, Oftedal lövésébe pedig hiába kap bele Reinhardt, nem tud védeni. 13–19

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Ezúttal Höjlund eredményes (13–16), de az üres kaput újra megbünteti az ETO, Groot szerez újabb gólt (13–17). Még van idő egy támadásra, de a dnáok elrontják, így Groot egymás után harmadszor is beveszi az üresen maradó dán kaput (13–18). Ezzel vége is az első félidőnek, a szünetben öt góllal vezet a Győri ETO.

29. perc: Hét a hat ellen támadnak a dánok, Hansen pedig kap egy sárga lapot. Bakkerud szerez gólt (12–15), de Groot kihasználja, hogy üres a hazaiak kapuja, azonnal gólt szerez. 12–16

28. perc: Knedlíkovára jön ki a figura, de a jobb szélről beugorva védi a lövését Reinhardt. Láb a győrieknél, marad a labda a hazaiaknál.

27. perc: Bakkerud lövése lelassul a sáncon, majd Görbicz gyűjti be a labdát.

26. perc: Hald lő gólt (11–14), majd Hansen veri mege gy az egyben az ellenfelét, ziccerben pedig a jobb felső sarokba küldi a labdát. 11–15

25. perc: Labdát szereznek a dánok, és most nem si rohanják el. Groot kap bele egy passzba, majd a lerohanás végén gólt is lő. A bírók viszont nem adják meg, mivel belépett a hatoson belülre.

24. perc: Megvan Grimsbö első védése, Madsen eszén járt túl. Időt kér Danyi Gábor.

23. perc: Lépéshiba az ETO-nál, majd Kyndboel lő kapufát, de a dánoké a kipattanó.

22. perc: Brattset szerez gólt emberelőnyben (9–14), majd Bakkerud pókhálózza ki a bal felső sarkot. 10–14

21. perc: Haldot küldik ki, emberelőnyben az ETO, ráadásul Oftedal hetest is lőhet – a norvég irányító nem is hibázik (8–13). Grimsbö érkezik a győri kapuba, de Madsent nem tudja meg megakadályozni a gólszerzésben. 9–13

20. perc: Bakkerud lő elementáris erővel a kapuba (8–12), majd mind a két csapat elszórja a labdát.

19. perc: Oftedal góljára (6–11) Bakkerud válaszul (7–11), majd Oftedal egy remek akció végén újabb gólt szerez. 7–12

18. perc: Hansen is megszerzi az első góljár, öt van közte (5–10). Jensen kap labdát a szélen, és be is veszi az ETO kapuját. 6–10

17. perc: Höjlund lövésébe belekap Leynaud, de hárítani nem tud. 5–9

16. perc: Höjlund közel nyolcperces gólcsende tör meg (4–8), de Amorim remek passza után Brattset azonnal góllal válaszol. 4–9

15. perc: Több mint öt perce nincs dán gól, időt is kérnek a hazaiak. Offendal passzát Bódi üti haza, visszakapjákk a labdát a dánok. Jörgensen bejátszása nem jó, Kristiansen lódul meg, majd góllal fejezi be a lerohanást. 3–8

14. perc: Höjlund átlövése után Leynaud véd, támadásban Amorimot Hansen váltja. Groot ráugrik a falra, majd Görbiczhez passzol, ő pedig nem is hibázza el a ziccert. 3–7

13. perc: A dánoké a kipattanó, de a bejátszás rossz. Kapufa a másik oldalon is, Amorim lövése után hiányoztak csak centik a gólhoz.

12. perc: Amorim lövése pontatlan, akárcsak Höjlundé, aki alaposan a kapu mellé durrant. Ez már bent van, Groot kilövi a jobb alsó sarkot (3–6). Höjlund előtt nyílik meg a fal, de ziccerben a kapufára vágja a labdát.

11. perc: Újabb heteshez jut a Győr, Görbicz azonban lövőcsel nélkül tüzel, Westerben pedig elakad a labda. Lépéshiba a hazaiaknál, újra jöhet az ETO.

10. perc: Emberhátrányban Amorim szerez gólt (3–5), majd a másik oldalon Heindahl lövése után a kapufa hárít.

9. perc: Groot szerez remek gólt (2–4), majd védekezésben két percre kiállítják, ráadásul a hazaiak hetest kapnak. Jörgensen érkezik, és Kiss Évának is bevágja a büntetőt. 3–4

8. perc: Egy labdaszerzés után nem sikerült lerohanni a dánokat, majd lépéshiba miatt elvették a győriektől a labdát. A dánok támadása sem jó, Wester indítása után Oftedal üti el a labdát az ellenfél elől, a levegőben úszva.

7. perc: Jörgensen passzívnál lő, de Leynaud véd. A rendezetlen védelemre Oftedal fut rá, elhúz a védője mellett, majd estében a kapuba vágja a labdát. 2–3

6. perc: A másik oldalon Kyndboel ront a bal szélről.

5. perc: Jörgensen lövőcsel nélkül, azonnal a jobb felsőbe vágja a labdát (2–2). Oftedal lövése után a labda lejön a kapufáról, de Görbiczé a kipattanó. Görbiczre jön ki a figura, de a lövését Wester védi.

4. perc: Amorim kap sárga lapot, majd Leynaud mutat be egy védést – hiába, hetest kap az Odense.

3. perc: Jensen lehetetlen szögből hibázik, majd a gyors győri támadás végén Bódi szerez gólt. 1–2

2. perc: Hetest kap az ETO, Görbicz pedig magabiztosan gólra is váltja. 1–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a dánok vezethetik az első támadást. Jensené az első gól, vezetnek a hazaiak. 1–0

A hazaiak narancs-feketében, a vemdégek tiszta fehér szerelésben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Odense–Győri Audi ETO KC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az Odense BL-újoncként jutott el a Győri ETO elleni negyeddöntőig. Danyi Gábor együttese egyedüliként veretlen a mezőnyben, és Dániába is úgy utazott el, hogy ezt megőrizze.

Szeretjük, amikor egy hét áll a rendelkezésünkre a felkészülésre, mert akkor megvan mindenre az idő a konditól kezdve az egyéni képzésig” – mondta az indulás előtt a Győr csapatkapitánya, Görbicz Anita.

A két együttes az első nemzetközi tétmeccsét játssza egymás ellen. Az Odenséből hiányozni fog a sérült Mette Tranborg, valamint az egyaránt szülési szabadságon levő Maja Jakobsen és Jessica Quintino.

Most dől el a sorsunk, kiderül, hogy beérik-e a munka, amit eddig elvégeztünk. Bízom a csapatban, keményen dolgoztunk az egész szezonban. Nem lesz könnyű dolgunk, mert nagyon harcos gárdával találjuk magunkat szemben. De azért megyünk Dániába, hogy nyerjünk” – jelentette ki Crina Pintea, míg Danyi annyit tett hozzá, hogy két találkozóban gondolkodnak, az elsőn még semmi sem fog eldőlni.

A győri klubrekord sorozatban 22 vereség nélküli BL-mérkőzés – ezt az Odense ellen beállíthatja Danyi Gábor alakulata, hiszen jelenleg 21 veretlen meccsnél járnak Görbicz Anitáék (2018. január 26. óta nem találtak legyőzőre a legrangosabb európai kupasorozatban).

Rendhagyó sorsolása lesz a budapesti final fournak. Részletek itt!

2019.12.08 04:10:19

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre), PAPP BÁLINT (Kumamoto)

Hétfőn 10 órától a világ- és Európa-bajnokkal játszunk a vb-13. helyért és az Elnök-kupáért.

2019.12.08 00:38:44

Kézilabda NAGY PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Talán mennybe megy Szegeden. De nem ment. Majd esetleg Veszprémben...

2019.12.07 18:44:59

Kézilabda nemzetisport.hu

Végig fej fej mellett haladtak a csapatok, de a végén a Veszprém otthon tartotta a két pontot.

2019.12.06 21:49:41

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Ha egy csapat hatgólos előnyről kap ki, akkor nem szabad a bírókra fogni.