Az ETO héttel is vezetett, de csak egy góllal nyert Dániában

2019.04.07. 16:40
Görbicz Anitáék végül kiharcolták a győzelmet Dániában (Fotó: Földi Imre, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a címvédő Győri Audi ETO KC hét góllal is vezetett, ám végül csak eggyel, 29–28-ra nyert a dán Odense otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ODENSE HC (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 28–29 (13–18)
Odense, 2236
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
ODENSE: Wester – ÖSTERGAARD 4, HÖJLUND 3, Offendal 2, Heindahl 1, S. Jörgensen 3 (3), Cohrt 2. Csere: Reinhardt (kapus), K. Larsen, Madsen 1, BAKKERUD 11, Hald 1, Baekhöj. Edző: Jan Pytlick
GYŐR: Leynaud – Bódi 2, V. Kristiansen 1, GROOT 7 (2), BRATTSET 3, E. Amorim 2, Görbicz 3 (1). Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), S. OFTEDAL 8 (2), Anne Hansen 2, Knedlíková 1, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 2–4. 14. p.: 3–7. 18. p.: 5–10. 25. p.: 10–14. 35. p.: 15–20. 39. p.: 17–25. 51. p.: 25–25. 54. p.: 27–26. 58. p.: 27–29
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Danyi Gábor:
– A második félidő első tíz-tizenkét percéig nem volt benne, hogy feléled az Odense. Mi adtunk esélyt a dánoknak a buta hibáinkkal, ők pedig ránk jöttek, megérezték, hogy lehet keresnivalójuk. De a végén szerencsére higgadtak tudtunk maradni, ez a csapat legnagyobb erénye, nem görcsöl, pánikol, csinálja, amit tud. Az is látszik, hogy a dán csapat sohasem adja fel, nem érdekli, mekkora a hátránya.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vipers Kristiansand (norvég) 19–24 (8–10)
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 26–29 (13–14)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Szombat

CSM Bucuresti (román)–Metz (francia) 26–31 (11–14)
Vasárnap

Korábban még sosem találkozott egymással a két csapat a nemzetközi kupaporondon, az azonban egyértelmű volt, hogy nem vár könnyű mérkőzés a címvédő Győri ETO-ra a Bajnokok Ligája-újonc Odense otthonában. Az első tíz percben fej fej mellett haladt a két csapat, majd egy közel nyolcperces hazai gólcsendnek köszönhetően öt góllal elhúzott a magyar alakulat.

A kapusok egyik csapatban sem tudták 20 százalék fölé tornászni a védési hatékonyságot, így mind a két oldalon potyogtak a gólok. A dánok Ingvild Bakkerud átlövésből szerzett találatainak köszönhetően tartották magukat, míg az ETO a hét hat elleni támadásoknál szerzett labdákat vagy gyors középkezdéseket kihasználva, Nycke Groot révén egymás után három gólt is szerzett üres kapura, így a játékosok ötgólos győri vezetéssel vonulhattak pihenőre. 13–18

SZAVAZÁS

Hány női csapatunk lesz ott a kézilabda BL négyes döntőjében?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A fordulás után Stine Oftedal és Groot vezérletével tovább növelte előnyét a magyar együttes, a 41. perc elején már hét gól volt a vendégek előnye (18–25). Ekkor úgy tűnt, nemcsak a mérkőzést, hanem a továbbjutást is eldöntheti az ETO, ám Jan Pytlick csapata ezt másképp gondolta.

A dánok egy időkérés után sorozatban hét gólt szereztek, míg ez idő alatt (közel 12 percig) gólképtelen maradt az ETO – az 51. percben 25–25-nél új mérkőzés kezdődött. Danyi Gábor hiába cserélgette a kapusait, a végül 11 góllal záró Bakkerud ellen nem találták meg az ellenszert, így az 54. percben a vezetést is átvette a hazai együttes (27–26).

Ezt követően megrázta magát az ETO, a kapuba visszatérő Amandine Leynaud egymás után három lövést is védett, elöl pedig Oftedal remeklésének köszönhetően sikerült fordítani.

A Győri ETO tehát hiába vezetett hét góllal is, végül csak eggyel, 29–28-ra nyert Dániában. a klubrekordját azonban így is beállította: a győriek immár sorozatban 22 veretlenül megvívott BL-meccsnél tartanak.

A visszavágót április 13-án, szombaton 17.30 órától rendezik meg Győrben.

ápr. 13.
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vipers Kristiansand (norvég)
19–24ápr. 13.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Kristiansen passzívnál a blokkba lő, és a dánoké a labda.Offendal előtt nyílik meg a fal, ő pedig ki is használja a ziccert (28–29). Időn túli szabaddobás a Győrnek, de ebből nincs gól, így a Győri ETO végül egy góllal 29–28-ra nyert az Odense otthonában.

59. perc: Jensen ugrik be a jobb szélről, de Leynaud lábában elakad a labda. Jön a harmadik győri időkérés is.

58. perc: Oftedalra lehet számítani, egy az egyben kifelé megveri az ellenfelét, majd átejti a kapust (27–29). Időt kérnek a dánok.

57. perc: Nagyon fontos védés, Kyndboel bal szélről eleresztett lövését hárítja Leynaud.

56. perc: Bakkerud lövését lelassul a sáncon, majd Leynaud is belkap a labdába, így jöhet az ETO. Oftedal egy gyors csel után gólt lő, újra előnyben az ETO. 27–28

55. perc: Bódi kap labdát a jobb szélen, majd a jobb felső sarokba bombáz. 27–27

54. perc: A vezetésért támad az Odense, és meg is van nekik: Bakkerud bejátszása után Heindahl lő gólt beállóból. Legutóbb 1–0-nál vezettek a dánok… 27–26

53. perc: Bakkerud ezúttal ziccerből szerez gólt, ez már a 11. neki a mai napon (26–26). A másik oldalon Oftedal lövi a kapu fölé a labdát.

52. perc: Oftedal lő gólt, de lépés miatt nem adják meg. Passzívnál támadhat tovább az ETO. Brattset egy ügyes bejátszás után megtöri a 11 és fél perces győri gólcsendet. 25–26

51. perc: Puhalák sem tudja mattolni Reinhardot, Jensen pedig a jobb szélről felkanyarodva kiegyenlít. 25–25

50. perc: Lassan tíz perce nincs győri gól, ráadásul Amorimot két percre ki is állítják. Jörgensen lövése kijön a kapufáról, ráadásul Kiss tolta a jobb oldali kapufára a labdát, így ez egy nagyon fontos védés.

49. perc: Oftedal bejátszása nem jó, de visszakapja a labdát az ETO. Amorim lövését sáncolják, és a dánoké a labda, támadhatnak az egyenlítésért.

48. perc: Bakkerud gólja érvénytelen, de a dánoknál marad a labda. Bakkerud elképesztő, ezúttal a bal felső sarkot pókhálózta ki. 24–25

47. perc: Bakkerud ezúttal a jobb alsót lövi ki, ez már a kilencedik gólja (23–25). Sorozatban öt gólnál jár az Odense, időt kér Danyi Gábor. Amorim hát mögötti bejátszása nem jó Brattsetnek.

46. perc: Bakkerud már nyolcnál tart, a szaggatottról köszön be (22–25). Támadásban Görbicz hibázik lövést.

45. perc: Hansen durrant jóval a kapu fölé passzívnál, de a másik oldalon Bakkerud megy bele Grootba. Groot lő nem sokkal a kapu mellé.

44. perc: Bódi hibázik, majd Jörgensen is, a kipattanó után azonban Offendal köszön be (21–25). Az időkérés óta egymás után három gólt lőttek a hazaiak.

43. perc: Kristiansen kis híján labdát szerez, majd Bakkerud jelentkezik egy újabb bombagóllal. 20–25

42. perc: Hansen harcol ki hetest, amelyet Oftedal a lécre lő.

41. perc: Kristiansen védekezik remekül, leüti a passzt, majd Amorim a saját térfeléről a kapuba dobja a labdát (18–25). Időt kérnek a kissé elkeseredett dánok. Jensennek húzzák le a szélről, ő pedig nem is hibázik (19–25).

40. perc: Kyndboel szerez gólt, majd Knedlíková ziccerből eleresztett lövését védi szépen Reinhardt. 18–24

39. perc: Újabb győri labdaszerzés, újabb indítás, amelynek végén Madsenkét percet érően szabyáltalankodik Kirtiansennel szemben. Groot érkezik ismét, és a visszatérő Westernek is bevágja a labdát. 17–24

38. perc: Oftedal harcol ki hetest, majd Groot váltja gólra a büntetőt (17–22). Dán labdavesztés után jön a gyorsindítás, amelynek végén Görbicz szerez gólt. 17–23

37. perc: Jörgensen érkezik a heteshez, Kiss a kapuban, de a dán a harmadik büntetőjét is értékesíti. 17–21

36. perc: Bakkerudöt nem bizonytalanította el az előző Grimsbö-védés, újabb gólt szerez (16–20). Oftedal sem tud leállni, felgyorsul, beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő. 16–21

35. perc: Bakkerud lövését ezúttal védi Grimsbö. Knedlíková még éppen a kiállítás vége előtt gólt szerez. 16–20

34. perc: Hiába az emberelőny, ezzel most nem tud élni az ETO. Jörgensent sikerül blokkolni, de oldalt megy ki a labda. Passzívnál újra a sáncról megy ki a albda, ezúttal a sarokból jöhetnek a dánok.

33. perc: Hansen átlövését védi Reinhardt, majd Kyndboel lő gólt a gyorsindítás végén (15–19). Brattset mezét rángatta meg Madsen, ki is küldik két percre.

32. perc: Nyitott védekezéssel az ETO, Bakkerud azonban két védővel a nyakában is gólt szerez. 14–19

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a győriek támadhatnak. Belülvédekezés miatt hetes a Győrnek, Oftedal lövésébe pedig hiába kap bele Reinhardt, nem tud védeni. 13–19

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Ezúttal Höjlund eredményes (13–16), de az üres kaput újra megbünteti az ETO, Groot szerez újabb gólt (13–17). Még van idő egy támadásra, de a dnáok elrontják, így Groot egymás után harmadszor is beveszi az üresen maradó dán kaput (13–18). Ezzel vége is az első félidőnek, a szünetben öt góllal vezet a Győri ETO.

29. perc: Hét a hat ellen támadnak a dánok, Hansen pedig kap egy sárga lapot. Bakkerud szerez gólt (12–15), de Groot kihasználja, hogy üres a hazaiak kapuja, azonnal gólt szerez. 12–16

28. perc: Knedlíkovára jön ki a figura, de a jobb szélről beugorva védi a lövését Reinhardt. Láb a győrieknél, marad a labda a hazaiaknál.

27. perc: Bakkerud lövése lelassul a sáncon, majd Görbicz gyűjti be a labdát.

26. perc: Hald lő gólt (11–14), majd Hansen veri mege gy az egyben az ellenfelét, ziccerben pedig a jobb felső sarokba küldi a labdát. 11–15

25. perc: Labdát szereznek a dánok, és most nem si rohanják el. Groot kap bele egy passzba, majd a lerohanás végén gólt is lő. A bírók viszont nem adják meg, mivel belépett a hatoson belülre.

24. perc: Megvan Grimsbö első védése, Madsen eszén járt túl. Időt kér Danyi Gábor.

23. perc: Lépéshiba az ETO-nál, majd Kyndboel lő kapufát, de a dánoké a kipattanó.

22. perc: Brattset szerez gólt emberelőnyben (9–14), majd Bakkerud pókhálózza ki a bal felső sarkot. 10–14

21. perc: Haldot küldik ki, emberelőnyben az ETO, ráadásul Oftedal hetest is lőhet – a norvég irányító nem is hibázik (8–13). Grimsbö érkezik a győri kapuba, de Madsent nem tudja meg megakadályozni a gólszerzésben. 9–13

20. perc: Bakkerud lő elementáris erővel a kapuba (8–12), majd mind a két csapat elszórja a labdát.

19. perc: Oftedal góljára (6–11) Bakkerud válaszul (7–11), majd Oftedal egy remek akció végén újabb gólt szerez. 7–12

18. perc: Hansen is megszerzi az első góljár, öt van közte (5–10). Jensen kap labdát a szélen, és be is veszi az ETO kapuját. 6–10

17. perc: Höjlund lövésébe belekap Leynaud, de hárítani nem tud. 5–9

16. perc: Höjlund közel nyolcperces gólcsende tör meg (4–8), de Amorim remek passza után Brattset azonnal góllal válaszol. 4–9

15. perc: Több mint öt perce nincs dán gól, időt is kérnek a hazaiak. Offendal passzát Bódi üti haza, visszakapjákk a labdát a dánok. Jörgensen bejátszása nem jó, Kristiansen lódul meg, majd góllal fejezi be a lerohanást. 3–8

14. perc: Höjlund átlövése után Leynaud véd, támadásban Amorimot Hansen váltja. Groot ráugrik a falra, majd Görbiczhez passzol, ő pedig nem is hibázza el a ziccert. 3–7

13. perc: A dánoké a kipattanó, de a bejátszás rossz. Kapufa a másik oldalon is, Amorim lövése után hiányoztak csak centik a gólhoz.

12. perc: Amorim lövése pontatlan, akárcsak Höjlundé, aki alaposan a kapu mellé durrant. Ez már bent van, Groot kilövi a jobb alsó sarkot (3–6). Höjlund előtt nyílik meg a fal, de ziccerben a kapufára vágja a labdát.

11. perc: Újabb heteshez jut a Győr, Görbicz azonban lövőcsel nélkül tüzel, Westerben pedig elakad a labda. Lépéshiba a hazaiaknál, újra jöhet az ETO.

10. perc: Emberhátrányban Amorim szerez gólt (3–5), majd a másik oldalon Heindahl lövése után a kapufa hárít.

9. perc: Groot szerez remek gólt (2–4), majd védekezésben két percre kiállítják, ráadásul a hazaiak hetest kapnak. Jörgensen érkezik, és Kiss Évának is bevágja a büntetőt. 3–4

8. perc: Egy labdaszerzés után nem sikerült lerohanni a dánokat, majd lépéshiba miatt elvették a győriektől a labdát. A dánok támadása sem jó, Wester indítása után Oftedal üti el a labdát az ellenfél elől, a levegőben úszva.

7. perc: Jörgensen passzívnál lő, de Leynaud véd. A rendezetlen védelemre Oftedal fut rá, elhúz a védője mellett, majd estében a kapuba vágja a labdát. 2–3

6. perc: A másik oldalon Kyndboel ront a bal szélről.

5. perc: Jörgensen lövőcsel nélkül, azonnal a jobb felsőbe vágja a labdát (2–2). Oftedal lövése után a labda lejön a kapufáról, de Görbiczé a kipattanó. Görbiczre jön ki a figura, de a lövését Wester védi.

4. perc: Amorim kap sárga lapot, majd Leynaud mutat be egy védést – hiába, hetest kap az Odense.

3. perc: Jensen lehetetlen szögből hibázik, majd a gyors győri támadás végén Bódi szerez gólt. 1–2

2. perc: Hetest kap az ETO, Görbicz pedig magabiztosan gólra is váltja. 1–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a dánok vezethetik az első támadást. Jensené az első gól, vezetnek a hazaiak. 1–0

A hazaiak narancs-feketében, a vemdégek tiszta fehér szerelésben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Odense–Győri Audi ETO KC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az Odense BL-újoncként jutott el a Győri ETO elleni negyeddöntőig. Danyi Gábor együttese egyedüliként veretlen a mezőnyben, és Dániába is úgy utazott el, hogy ezt megőrizze.

Szeretjük, amikor egy hét áll a rendelkezésünkre a felkészülésre, mert akkor megvan mindenre az idő a konditól kezdve az egyéni képzésig”– mondta az indulás előtt a Győr csapatkapitánya,Görbicz Anita.

A két együttes az első nemzetközi tétmeccsét játssza egymás ellen. Az Odenséből hiányozni fog a sérült Mette Tranborg, valamint az egyaránt szülési szabadságon levő Maja Jakobsen és Jessica Quintino.

Most dől el a sorsunk, kiderül, hogy beérik-e a munka, amit eddig elvégeztünk. Bízom a csapatban, keményen dolgoztunk az egész szezonban. Nem lesz könnyű dolgunk, mert nagyon harcos gárdával találjuk magunkat szemben. De azért megyünk Dániába, hogy nyerjünk”– jelentette kiCrina Pintea,míg Danyi annyit tett hozzá, hogy két találkozóban gondolkodnak, az elsőn még semmi sem fog eldőlni.

A győri klubrekord sorozatban 22 vereség nélküli BL-mérkőzés – ezt az Odense ellen beállíthatja Danyi Gábor alakulata, hiszen jelenleg 21 veretlen meccsnél járnak Görbicz Anitáék (2018. január 26. óta nem találtak legyőzőre a legrangosabb európai kupasorozatban).

Rendhagyó sorsolása lesz a budapesti final fournak. Részletek itt!