Egy lépésre a címvédéstől: BL-döntőben a Győri ETO!

2014.05.03. 14:55
A szurkolók is kitettek magukért (Fotók: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének elődöntőjében a címvédő Győri Audi ETO KC 29–26-ra legyőzte a dán Midtjyllandot, így bejutott a fináléba, amelyben a montenegrói Buducsnoszt Podgorica lesz az ellenfele.

NŐI KÉZI BL FINAL FOUR (PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA)
ELŐDÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–FC MIDTJYLLAND (dán) 29–26 (16–11)
Budapest,
Papp László Sportaréna, 9000 néző. Vezette: Florescu, Stoia (románok)
GYŐRI ETO:
LUNDE – Bognár-Bódi 2, K. Bulatovics 4, GÖRBICZ 7 (4), H. Löke 3, E. AMORIM 5, KOVACSICS 5. Csere: TERVEL, Hornyák Á., Korsós 1, Orbán Adrienn 2. Edző: Ambros Martín
MIDTJYLLAND:
Englert – T. Jensen 3, L. Jörgensen 1, GROOT 9, L. Spellerberg, S. JÖRGENSEN 8, Woller. Csere: Thorsgaard 1, Troelsen 1, L. Möller 3. Edző: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–2. 10. p.: 6–3. 17. p.: 10–5. 20. p.: 13–7. 26. p.: 15–8. 35. p.: 16–14. 40. p.: 20–15. 46. p.: 23–18. 50. p.: 23–20. 54. p.: 26–21. 58. p.: 28–25
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 4/4

A másik mérkőzésen: Vardar Szkopje (macedón)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 20–22
(6–11, 16–16, 17–20) – hosszabbítás után

1. FÉLIDŐ

Lassan telt meg a Sportaréna, így amikor ötven perccel a kezdés előtt kijöttek melegíteni a győri lányok, még csak szolid taps kísérte őket. Aztán megérkezett a győri B-közép, és egy hatalmas ETO-mezt feszített ki a szektorában. A csapatok bemutatása előtt következett a látványos megnyitó. Volt itt minden: 3D-s vetítés, táncos bemutató, az Eurovízióból megismert Bogi révén ének. A dánok azzal keltettek kisebb feltűnést, hogy először nem tudták, hova álljanak a bevonulásnál, pedig a román játékvezetők többször is elmutatták nekik. Az EHF-himnuszt a győri szurkolók egy része fütyülve és hátat fordítva hallgatta. Az európai szövetség a meccs előtt köszöntötte a 2013–14-es sorozat legjobb fiatal játékosának választott Fie Wöllert,

A Győr a Lunde – Bognár-Bódi, Bulatovics (védekezésben Tervel), Görbicz, Löke, Amorim, Kovacsics sorral kezdett, és a montenegrói jobbátlövő egyből bekezdett. A Midtjylland az elején megmutatta, amire előzetesen lehetett tőle számítani, gyors középkezdés után egalizált. Az első percekben aztán felállt fal ellen is megtalálta az utat Lunde kapujába, így fej-fej mellett haladtak a csapatok. A támadásokkal nem akadt gond győri oldalon, Bulatovicson kívül Görbicznek és Amorimnak is elsült a keze, míg ha Löke megkapta a labdát, abból vagy gól, vagy büntető lett. Így miután összeállt hátul a győri fal, három góllal ellépett az ETO.

STATISZTIKA
Győr
FCM
29/47 (61.7 %) Gól/lövés 26/46 (56.5 %)
20/46 (43.5 %) Védés/lövés 18/47 (38.3 %)
Gól/indítás 6/6 (100 %)
5/9 (55.6 %) Gól/szél 0/2 (0 %)
9/17 (52.9 %) Gól/átlövés 12/27 (44.4 %)
3/7 (42.9 %) Gól/beálló 1/2 (50 %)
8/8 (100 %) Gól/betörés 3/5 (60 %)
12 Technikai hiba 13
4/6 (66.7 %) Gól/hétméteres 4/4 (100 %)
6 Kiállítás (perc) 6
29/59 (49.1 %) Gól/össz.támadás 26/59 (44.1 %)

Helle Thomsen a 12. percben (7–4) kérte ki az első idejét, de nem tört meg a győriek lendülete: míg a dán csapat nem tudta játszani a rohanós játékát, a kisalföldiek fegyelmezetten visszazártak. Az ETO előnye öt-hat gólra kúszott fel, riválisának a nyitott védekezés sem jött be. A Midtjyllandból a holland irányító, Nycke Groot volt az első, aki a 19. percben duplázni tudott. A hazaiaktól a cserék is hozzátettek a terméshez, az FCM a 25. percben kénytelen volt a második idejét is kikérni. 16–11-es állásnál úgy mehettek szünetre a csapatok, hogy Ambros Martín együttese uralja a meccset.

2. FÉLIDŐ

Ezzel szemben a második játékrész elején több pontatlanság is becsúszott Görbiczék játékába, az FCM tudott rohanni, ez pedig könnyű gólokat eredményezett a túloldalon. 16–14-nél Martín lerakta a T-betűt. Görbicz gyors egymásutánban duplázott, majd szívós munkával a 40. percre visszaállt a szünetbeli különbség. A dánoknál Stine Jörgensen volt az egyetlen, aki felállt fal ellen komoly veszélyt jelentett, ennek ellenére a második harminc perc kimondottan kiegyenlített játékot hozott.

Löke három góllal járult hozzá az ETO sikeréhez

A Midtjylland tartósan is három gól körül tudta tartani az eredményt, amikor az utolsó tíz perchez érve a montenegrói kemény mag egy része is megérkezett, éppen 23–20 volt a Győr előnye. Orbán Adrienn, Bulatovics és a második félidőben belelendülő Kovacsics is fontos gólt szerzett, ezzel elejét véve, hogy az ellenfél közelebb zárkózzon.

Amorim a testi épségét nem kímélve is betalált (egy rövid ideig ápolni kellett a kispadon), a dánok hiába nyitották meg a falukat, már késő volt. Hornyák Ágnes kiállítása miatt emberhátrányba kényszerült a Győr a végén, de Amorim bombagólt lőtt. Az utolsó percben már felállva tapsolt a győri közönség, az ETO 29–26-os sikerrel jutott be a döntőbe. Az ellenfél kiléte a 17.30-kor kezdődő Vardar–Buducsnoszt meccsen derül ki.