Knezsevicsék ellen játszik az ETO, döntős a Buducsnoszt!

2014.05.03. 17:24
Ismét Neagu és társai várnak a Győri ETO-ra (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája final fourjának elődöntőjében a Buducsnoszt Podgorica hosszabbítás után 22–20-ra legyőzte a Vardar Szkopjét, így a montenegrói együttes csap össze a címvédő Győri ETO-val a vasárnapi fináléban.

NŐI KÉZI BL FINAL FOUR (PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA)
ELŐDÖNTŐ
VARDAR SZKOPJE (macedón)–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 20–22 (6–11, 16–16, 17–20) – hosszabbítás után
Budapest,
Papp László Sportaréna, 9000 néző. V: Arntsen, Röen (norvégok)
VARDAR:
Szuszlina – Radicsevics 1, Djokics 2, LEKICS 6 (2), Pineau 5, Dembélé 2, Hmirova 1. Csere: LEYNAUD (kapus), J. Nikolics 3 (3), Begona Fernández, Dmitrovics, Klikovac. Edző: Indira Kasztratovics
BUDUCSNOSZT:
WOLTERING – R. Petrovics 2 (2), Dalby 3, CVIJICS 5, Byzdra 1, NEAGU 6 (2), M. MEHMEDOVICS 5. Csere: Zderic (kapus), Sz. Lazovics, Gjeorgjievszka, Pavicsevics. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 6. p.:
2–3. 10. p.: 4–6. 13. p.: 4–8. 18. p.: 5–11. 31. p.: 7–11. 39. p.: 9–13. 42. p.: 10–13. 45. p.: 11–15. 48. p.: 13–15. 51. p.: 14–16. 57. p.: 16–16. 62. p.: 16–18. 65. p.: 17–20. 68. p.: 20–20. 69. p.: 20–21
Kiállítások:
6, ill. 16 perc
Hétméteresek:
6/5, ill. 5/4
Dragan Adzsics:
– A BL végjátékához méltó csatát vívott a két kitűnő együttes. Nekünk a második félidő rossz emlék marad, mert éppen ellenkezője volt a nagyszerű elsőnek. A Győr ellen két első félidőt kell játszanunk.
Indira Kasztratovics:
– A mesébe illő második félidő után a hosszabbítást már nem bírtuk erővel és idegekkel. Volt esélyünk a csodával felérő meglepetésre, ezért nem haragudhatok a csapatomra.

Korábban: GYŐRI AUDI ETO KC–FC Midtjylland (dán) 29–26

A 3. HELYÉRT – MÁJUS 4.
Vardar Szkopje (macedón)–FC Midtjylland (dán) 14.30 (Tv: Digi Sport 1)

DÖNTŐ – MÁJUS 4.
GYŐRI AUDI ETO KC–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 17.00 (Tv: Digi Sport 1, M1)

Hiába állt a közönség egyértelműen a Vardar Szkopje mellé, a Buducsnoszt Podgorica összeszedettebben kezdte a mérkőzést. A beállós Dragana Cvijics két, rendezetlen védelem elleni helyzetet is gólra váltott, de Cristina Neagu és Camilla Dalby is gólokkal jelentkezett az elején, miközben a túloldalon az első negyedórában csak Allison Pineau tudta meglepni az ellenfelet – meg is lépett a Buducsnoszt.

Jovanka Radicsevics kiállítást kapott, amikor Cvijics ráesett, ráadásul reklamált utána, amiért négy percet pihenhetett a padon. Az emberhátrányban elbizonytalanodott a Vardar, Clara Woltering pedig jól védett. A rendkívül pontatlanul kezdő Andrea Lekics fölé szálló ejtése után a Buducsnoszt már-már tetemes, 10–5-ös előnyre tett szert.

A kétkezes lökések teljesen elbizonytalanították a szkopjeieket, akik nem mertek a hatosfal közelébe menni, a kilencesről meg általában a kaput sem találták, miközben a túloldalon Inna Szuszlina után Amandine Leynaud sem volt képes igazi kapusteljesítménnyel megtámogatni a csapatot. Pineau a félidő utolsó Vardar-támadásánál 16 perces gólcsendet tört meg, de csapata hat gólja nem tölthette el a szünetben önbizalommal a folytatásra. 6–11

A második játékrész elején magára talált Lekics, 12 perc alatt szerzett négy góljával mínusz háromra felzárkózott Indira Kasztratovics csapata. Majda Mehmedovics két fontos gólt is szerzett, nehéz helyzetből, így újabb lélektani előnyhöz juttatta övéit, ám két, előnyből szerzett Vardar-találat ismét feltüzelte a BS közönségét. 13–15

Leynaud ekkor már kiemelkedőt nyújtott, meg is volt az a stabilitás, aminek következtében a hajrára maradt esélye a fordításra a szkopjei csapatnak. Marta Zderic csereként beállva előbb hárította Lekics hetesét, a következő büntetőnél azonban Julija Nikolics leültette a horvát kapust, azaz egy gólra felzárkózott a Vardar!

Dalby ugyan megtörte a Budu gólcsendjét, ennek ellenére a Vardar többször is támadhatott az egyenlítésért, hiába. Leynaud káprázatosan védett, ziccert is hárított, így 15–16-nál „beragadt” az eredmény. A 57. percben Pineau törte meg jeget és a falat, ezzel egyenlített. Sőt, Leynaud-nak köszönhetően ismét labdát szerzett a Vardar, és át is vehette volna a vezetést, ha Kasztratovics gólba tartó lövés közben nem kér időt... A Buducsnoszt kínaival próbálkozott, ám nem jött be, vagyis következett a hosszabbítás, aminek alighanem a győriek örültek a legjobban. 16–16

A ráadás szünetében három góllal vezetett a podgoricai csapat, miután Neagu megrázta magát és két akciógólja mellett egyszer hetesből is betalált. Neagu Dembélével szembeni csúnya szabálytalansága után kihasználta az emberelőnyt a Vardar, és Nikolics két hetesével egyenlített. 20–20

Radmila Petrovics ugyancsak büntetőből szerzett előnyt a Buducsnosztnak, majd Lekics belemenése után Kinga Byzdra eldöntötte a csatát! A 22–20-as sikerrel a Podgorica jutott a fináléba, tehát az elmúlt két év győztese megint összecsap, egyúttal megismétlődik a 2012-es döntő! És ne feledjük, a vasárnapi mérkőzésen már ott lesz Milena Knezsevics is, aki Görbicz Anita lefejeléséért kétmeccses eltiltást kapott, amely a Vardar elleni összecsapással le is járt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

Djokics: Megérdemeltük volna a döntőt a Győr ellen!