Egy percig sem hagytak kétséget az Iváncsik vezette dunaújvárosiak

2007.03.23. 22:00
A papírformának megfelelően a Dunaferr SE simán, tizenhárom gólos különbséggel legyőzte a PLER-Airport KC-t a férfi kézilabda-bajnokság 21. fordulójában. A Nyíregyháza hazai pályán nem bírt a Komlóval, míg a Győr nem hibázott hazai pályán.
Iváncsik nagyszerűen játszott, a Dunaferr pedig magabiztosan nyert

A vendégek csak az elején, egy-két percig tartották a lépést a hazaiakkal, akik gyorsan megszerezték a vezetést.

A folytatás sem hozott különösebb izgalmakata, igaz 9-3-ról 9-6-ra még felzárkóztak a pestszentlőrinciek, de innentől kezdve sima volt a mérkőzés.

A szünetig nyolc gólra módosult a két együttes közötti különbség, majd a 45. percben már 26-14-et mutatott az eredményjelző.

A hazaiaknál Iváncsik 11 góllal a csapat vezéregyénisége volt, de Stochl kapus mai játéka is elismerésre méltó volt.

Sokat elárul, hogy a vendégeknél a csereként beálló Novák kapus nyújtotta a legjobb teljesítményt, de ez sem akadályozta meg a sima hazai győzelmet.

Meglepetésre döntetlennel zárult a Nyíregyháza – Komló derbi, a vendégek akár még nyerhettek is volna.

Az első negyedóra után szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, és a hazaiak a végén örülhettek a döntetlennek, hiszen nekik kellett kapaszkodni az eredményért.

Győrött nehezen melegedtek bele a játékba a játékosok, és ennek tudható be, hogy az első gól csak az ötödik perc közepén esett.

Aztán persze belelendültek a csapatok, és a hazaiak jól alkalmazott, nyitott védekezésükkel szemben nem találták meg az ellenszert a vendégek.

Gondjaikat csak növelte, hogy a győri kapuban Hoffmann remekül védett.

Ugyanakkor a lepattanó labdákból gyors indításokat vezettek és így érték el góljaikat.

Sajnálatos jelensége volt a találkozónak, hogy játékvezetői szempontból nehéznek nem minősíthető találkozón a sípmesterek ritkán tapasztalható gyenge teljesítményt nyújtottak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I., 21. FORDULÓ

DUNAFERR SE - PLER-AIRPORT KC 36–23 (19–11)
Dunaújváros, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAFERR: STOCHL – IVÁNCSIK 11 (3), Zubai Sz. 3, KUKUCKA 4, Nagy K. 2, Császár 3, Törő 4 (1). Cs: Kovács R., MIKLER (kapusok), GREBENÁR 5, Rosta 2, Kemény, Djukic 2, Zubai G. Edző. Imre Vilmos
PLER-A: Szathmári – Harsányi 4 (2), BALOGH 4, Józsa 3, Lendvay 2, Dobó 2, Forgács 4 (1). Cs: NOVÁK (kapus), Bakos, Rév 1 (1), Pál, Korsós 1, Kocsi 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 6. p.: 6–2. 10. p.: 9–3. 14. p.: 9–6. 25. p.: 16–9. 39. p.: 20–14. 45. p.: 26–14. 56. p.: 35–21
Kiállítások: 18, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/4
NYÍREGYHÁZI KSE - KOMLÓI BSK-FŰTŐERŐMŰ 28–28 (15–14)
Nyíregyháza, 300 néző. V: Horváth P., Marton
NYÍREGYHÁZA: Lencsés – Nagy Cs. 4, Kopco, Kalous 3, Szabó Cs. 1, KLEIS 9 (3), Varga Zs. Cs: Nagy L. (kapus), Ulics 1, Varga L. 2, Gamrat 1, OLÁH B. 6, Medve 1. Edző: Jano Pál
KOMLÓ: Pókos – CSORBA 5, Kékesi 2, Horváth R. 1, CIFRA 9 (4), KAPLONYI 6, Péter-Szabó 2, Cs. Mészáros (kapus), Szabó B., Nagy Z., Szappanos 1 (1), Kilvinger 1, Egri 1. Edző: Varga István
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
SEAT-ETO (Győr) – ERSTE BÉKÉSI FKC 31–23 (16–9)
Győr, 800 néző. V: Dudás, Serfőző
GYŐR: HOFFMANN – SZALAFAI 4, Szabó A. 5, NAGY T. 4, Schuch 2, Bognár 3 (1), PÁLOS 5. Cs: Majeri (kapus), Széles 2, Dénes, MISS 4, Horváth A. 1, Szabó B., Sárközi 1. Edző: Tóth László
BÉKÉS: Ardelán – Djuricán 2, Szatmáry, Czina 2, TRUKOVIC 7, Kopcsák, Jurkó 1. Cs: Szikora, Domokos (kapusok), OLÁH G. 8 (2), Himer, Kocsis 2, Gilan 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 9. p.: 2–2. 11. p.: 4–2. 19. p.: 11–6. 24. p.: 15–8. 38. p.: 21–12. 42. p.: 24–14. 56. p.: 30–20.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2