Mol Liga: hiába a jó kezdés, a Debrecen kikapott Brassóban

2017.02.19. 20:05
A brassói nézők tizenegy gólt és hazai sikert láthattak (Fotó: MTI/Veres Nándor)
A jégkorong Mol Liga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén a Corona Brasov hét gólt szerezve hárommal nyert az első harmadban kettővel meglépő Debrecen ellen. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcában a brassóiak 2–1-re vezetnek.

A vendégek az első percben előbb ember-, majd kisvártatva gólhátrányba kerültek, de a rossz nyitány nem szegte kedvüket, és a kétgólos Berta Ákos vezérletével kettővel megléptek (1–3). A házigazda azonban a második harmadban fordított, majd a záró felvonás elején szűk két és fél perc alatt lőtt triplával már néggyel meglépett. Innen pedig nem volt visszaút a kettős fórból még kozmetikázó debreceniek számára.

JÉGKORONG MOL LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

CORONA BRASOV (romániai)–DEBRECENI HK 7–4 (1–3, 3–0, 3–1)
Brassó. V:
Kamsek, Bajt (szlovénok), Rédai, André (romániaiak)
BRASOV: Tőke; Nagy I., Filip – Bors, Clarke 1 (1) – Imecs, Nagy Cs. – Bíró O., Balázs; McGregor 2 (2), Klempa 1 (2), McDonald 1 (1) – Mihály Á. (3), Molnár Zsolt (1), Gliga 1 – Zabludovszkij (1), Tranca, Zsók 1 – Fodor, Péter Zs., Bíró M. Edző: Martin Lacroix
DHK: Gyenes; Dudás 1 (1), Smith – Varga A., Szagyikov – Hetényi P., Győrfy – Wéber; Brown, Schultz (1), Molnár D. – Berta 2, Piszkunov 1 (1), Vaszjunyin (1) – Hári N. (1), Godó, Saluga – Vincze P. T. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 16 perc, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Schultz)+végleges fegyelmi (Hári N.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Corona Brasov javára