MTI 2016.05.16 22:51 Frissítve: 2016.05.16 22:51

Jégkorong-vb: Nem tudtunk zártak maradni – Chernomaz

Utolsó csoportmérkőzésén kétgólos (4–2) vereséget szenvedett a magyar jégkorong-válogatott az oroszországi elit-vb-n. Szövetségi kapitányunk, Rich Chernomaz mérkőzés utáni nyilatkozatában a jó kezdés utáni hibákat emelte ki.

Május 16.: Németország–Magyarország 4–2
Helyzetünk a bennmaradást illetően nem reménytelen. Csak mostantól már a franciák kezében van, akiknek a rendes játékidőben le kell győzniük a fehéroroszokat ahhoz, hogy jövőre is az elit tagjai legyünk.

„Úgy kezdtünk, ahogy akartunk, megszereztük a vezetést. Ám a szoros mérkőzéseken nagyon fontos a lendület, amit vagy emberelőnnyel vagy az ellenfél hibáinak kihasználásával lehet megszerezni" – mondta Chernomaz. A kanadai szakember kihangsúlyozta: kétszer is úgy kapott gólt csapata, hogy kritikus helyen eladta a korongot. Egyszer emberhátrányban, a saját kékvonalánál, a másik alkalommal pedig a harmadik német gól előtt, harmadon belül.

„Nem tudtunk zártak maradni, ezért kaptunk ki a végén. Ha Németország ilyen szellemben játszik tovább, a negyeddöntős ellenfelét is megszorongathatja” – tette hozzá Chernomaz.

Marco Sturm, a németek szövetségi kapitánya dicsérte a magyar csapatot, amely az utolsó pillanatig keményen harcolt.

„A nagy nyomásunk végül győzelmet ért. Előző nap az amerikaiak ellen nyertünk a hajrában, és most is. Ez a csapat erejét bizonyítja” – mondta Sturm.
2019.09.12 09:53:24

Jégkorong nemzetisport.hu

A magyar élvonalbeli jégkorong-bajnokság 2019–2020-as kiírásának adatbankja.

2019.09.03 15:45:37

Az EBEL-ben érintett Fehérvár AV19 és a Tipsport Ligában szereplő MAC és DVTK bajnoki menetrendje.

2019.08.22 23:51:43

Jégkorong S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. A nagy rácsodálkozók aligha voltak tisztában azzal, hogy a hölgyek éppúgy a sportág születése óta hokiznak, mint a férfiak. Igaz, eleinte nem keltették marcona harcosok benyomását.

2019.07.19 18:19:16

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Kangyal Balázs végigélte a sportág hazai felemelkedését, 50. születésnapján vissza is, előre is tekint.

2019.06.17 21:30:03

A 34 éves kanadai center pályafutása első bajnoki címe után akasztja szögre a korcsolyát.