Jégkorong-vb: a finnek egy harmad alatt lerendezték a franciákat

2016.05.14. 13:36
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban a finneknek egy harmadnyi átlagon felüli játék is elég volt a franciák elleni biztos sikerhez. Moszkvában későn, 0–2 után már későn éledtek a norvégok a svédek ellen, ki is kaptak eggyel. A mieink ma Fehéroroszországot győzték le 5–2-re, így életben maradtak a reményeink.

Kövesse figyelemmel a jégkorong-vb-ről szóló élő hírfolyamunkat ide kattintva! Kövesse figyelemmel a jégkorong-vb-ről szóló élő hírfolyamunkat ide kattintva!

Május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A finnek sokat korizva, remek összjátékot bemutatva, de nem túl nagy sebességen is mezőnyfölényben játszottak. Viszont az első harmadban gólt nem sikerült lőniük, hiába voltak kétszer is emberelőnyben. A franciák jól védekeztek, különösen emberhátrányban kellett tőlük plusz, ennél több számukra nem volt az első felvonásban. Ha csak a kapura tartó két lövésüket nem számítjuk. A 25. perc végén emberelőnyből megszületett a finnek vezető gólja, majd miután letudtak egy emberhátrányt, ismét támadásba lendültek. A franciák egyre nehezebben tartották őket, a 31. percben törvényszerű volt, hogy a favorit elmegy kettővel. Bár utóbbi találat érvényesítését háromperces videózás előzte meg. A franciák sok választásuk nem lévén kitámadtak, és hiába volt helyzetük is, közben hátul kinyíltak, a 35. percben kettő a kettő elleni kontrából nőtt a finn előny háromra. A gólt szerző Patrik Laine zavartalanul üthette be a jobb szélről érkező korongot Cristobal Huet kapujába. Az 53. percben kettős emberelőnyből született meg a francia szépítés. Ez egy kis kedvet azért csinált az addig kevésbé motiváltnak tűnő franciáknak, de a finnek ennél többet nem engedélyeztek számukra (1–3).

Norvégia–Svédország

Hiába a svéd mezőnyfölény a kezdés után, még emberelőnyből sem tudott betalálni a favorit. Pedig négy norvégnak kellett kiülnie az első húsz percben. A szünetben alighanem megkapta a fejmosást a svéd együttes, mert a második harmad első percében megszületett a vezető találata. Ezzel aztán megint meddővé váltak a támadásai, bár két emberhátrányt is megoldott közben. Utóbbi azért a svédek esetében nem nagy kunszt: a 43. percben négy az öt ellen lett meg a második találatuk. Egy perccel később azonban szépítettek a norvégok, így valami kis izgalmat visszacsempésztek a mérkőzésbe. Főként a végjátékba, amikor a kapusukat mezőnyjátékosra cserélve felzárkóztak egy gólra. A hátralévő csaknem két percben azonban már nem változott az eredmény (2–3).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Franciaország–Finnország 1–3
(0–0, 0–3, 1–0)
G: 25:00 Lindell (Granlund, Koivu – emberelőny, 0–1), 30:40 Barkov (Laine, Jokinen – 0–2), 34:50 Laine (Jokinen, Barkov – 0–3), 52:31 Bellemare (S. Treille, Auvitu – kettős ee., 1–3)
Kiállítás: 8, ill. 8 perc
Magyarország–Fehéroroszország 5–2
Kanada–Szlovákia 5–0

A-CSOPORT (Moszkva)
Norvégia–Svédország 2–3
(0–0, 0–1, 2–2)
G: 20:56 Nyquist (0–1), 42:43 Lundberg (Fransson, Sjörgen – emberhátrány, 0–2), 43:41 Roselli Olsen (M. Olimb, Johannesen – 1–2), 51:47 Rosen (Gustafsson, Wennberg – emberelőny, 1–3), 58:02 Martinsen (Holos, M. Olimb – 2–3)
Kiállítás: 12, ill. 10 perc
Oroszország–Svájc 5–1
Kazahsztán–Lettország 1–2