Jégkorong: kikapott a Dunaújváros és a Ferencváros

2008.09.14. 23:10
A Dunaújváros a Gyergyószentmiklós vendégeként, a Ferencváros pedig hazai környezetben, a HC Csíkszeredával szemben maradt alul a jégkorong MOL Liga második fordulójában.

JÉGKORONG

MOL LIGA
Budapest NZ-Stars–Steaua Bucuresti 2–3 (0–0, 0–2, 2–0 – 0–0) – hosszabbítás után büntetőkkel
Budapesti Jégcentrum, 500 néző
Vezette: Babic, Abonyi, Wolf
STARS: Wällberg – Svasznek, Szajbert K., Maszlov, GRÖSCHL, Majoross, Szirányi, Rausch, Szappanos, Holéczy, Kaspárek, Nagy R., Kangyal, Fodor Cs., Gergely, Németh P., Bereczki, Becze T., Rosztocsil, Szajbert P.
Edző: Robert Spisák
STEAUA: BRUL – Akimov, Krechac, Nicolescu, Lupascu, Timaru, Lusneac, Emeljanenko, Geru, SEVERSON, Selea, Kostandi, Mihailescu, Ghenea, Tapu, Pascaru
Edző: Alekszandr Kulikov
Kiállítások: 17+10 perc fegyelmi (Kangyal)+végleges fegyelmi (Kangyal), ill. 26+10 perc fegyelmi (Severson)
Gólszerzők: 31:38: Selea (emberhátrány, 0–1). 32:43: Severson (Geru, Kostandi – emberelőny, 0–2). 58:19: Gröschl (Holéczy, 1–2). 59:26: Svasznek (Kaspárek, 2–2).
Győztes büntető: Severson

Talán a túlzott akarás miatt, de ismét fegyelmezetlenek voltunk, sok volt a felesleges kiállítás. Az utolsó tíz percben felpörögtünk, az akkor mutatott játékkal elégedett vagyok, akárcsak az egy megszerzett ponttal, ami a meccs egészéhez mérten nem rossz. A büntetőknél ezúttal nem volt szerencsénk.
ROBERT SPISÁK, a Budapest NZ Stars edzője

Jó kondiban vagyunk, de annyira azért nem, hogy végig három sorral játsszunk, ez minket is kifárasztott. De így is nyertünk, s lesz ez még jobb is.
ALEKSZANDR KULIKOV, a Steaua Bucuresti edzője

JÉGKORONG

MOL LIGA

JÉGKORONG

MOL LIGA
Ferencváros–HC Csíkszereda 2–5 (1–0, 0–3, 1–2)
Pesterzsébet, 200 néző. V: Sós, Nagy A., Németh M.
FERENCVÁROS: SZŐKE – Nagy L., Parfirjev, Kiss G., Szafonov 1, Cs:Székely-Mádai (1), Bontovics (1), Jánosi 1, Hoffmann, Nyerges, Pál, Vígh, Major, Simon, Molnár Á., Kling, Fekecs, Szilágyi, Marosi.
Edző: Pindák László
HC CSÍKSZEREDA: POLC – Foltín (1), SUUR 1, Zabludovszkij 1, Petres. Cs: Mihály Á., Harabin, GOGA, Szabó I., MIHÁLY E. 1 (2), ANTAL 2, Szőgyőr, Flinta, Fegyasov, Péter, Bálint, Bíró, Solti, Virág, Lőrincz, Molnár Zs.
Edző: Joakim Nilsson és Marcel Ozimák
Kiállítások: 16 perc, ill. 16+10 perc fegyelmi (Suur)

Pindák László: – Gratulálok csapatomnak, a helyzeteink már megvannak, értékesíteni kell azokat, úgy gondolom jó úton haladunk.
Joakim Nilsson: – Kicsit nehezen kezdett a csapatom, de a végén már belelendült a játékba, remélem megmarad ez a formánk.

JÉGKORONG

MOL LIGA
PROGYM-HARGITA GYÖNGYE (romániai)–DAB.DOCLER 6–1 (1–0, 3–1, 2–0)
Csíkszereda, 500 néző. Vezette: Popescu, Galusnyák, Péter, Máthé
Progym: Hricina – Hopkovic, Nagy Cs., Sára (1), Franc (2), KONIAR 3, Katrics, Nagy L. 1, Csiki (2), Basilidesz T. 1, KIRICSENKO 1 (2), Farkas, Mastaleriu, Balla, Daradics, Bálint, Kozma, Székely, Bilibók. Edző: Dusan Kapusta
DAB: Hippik – Hegyi Á., Holló, Peterdi 1, Magosi (1), Misal (1), Pozsgay, Erdélyi P., Azari, Galanisz, Kiss Á., Orbán, Tőkési, Papp, Jonkl, Mestyán, Erdélyi T., Kiss T., Horváth, Győri. Edző: Vladimír Matejov
Kiállítások: 22+10 perc fegyelmi (Katrics), illetve 44+4x10 perc fegyelmi (Tőkési, Misal, Peterdi, Magosi)

Dusan Kapusta: Jól játszott a csapat. A második harmadban a kettős kiállítások alatt három gólt lőttünk, az utolsó harmadban már lazábban hokiztunk, de így is nagy sikert arattunk
Vladimír Matejov: No comment! A két játékvezető volt a gyergyóiak 6. és a 7. játékosa!

JÉGKORONG

MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ALBA VOLÁN II 3–5 (0–2, 2–2, 1–1)
Miskolc, 300 néző. Vezette: Kincses, Mayer G., Juhász
MISKOLC: Duschek – Budai, COP 2, Popovics (2), Egri, Radványi, Rusznyák, Gőz, Kis A., Strengell, Nagy G., Korpos 1, Urbán, SLONRANTA (2), Kállai, Nyberg, Sike (1), Dányi, Pál Sz. (kapus). Edző: Mayer Péter
ALBA VOLÁN II: Bece – Dósa, Reiter, Németh N. (1), Somos (1), Kovács V. 1, RAJZ 1 (2), Maklári, Meretei, Horváth, HAJÓS 2 (2), Barabás, Balogh B., Bedő, Fekti, Szűcs, Ozsváth, Farkas T., TÓTH A. 1 (1), Feil A., Bálizs (kapus). Edző: Kóger István
Kiállítások: 16 perc + 10 perc fegyelmi (Nyberg), ill. 24 perc + 2x10 perc fegyelmi (Németh N., Barabás)

Mayer Péter: – Gyengék voltunk. Csapatomból hat-hét játékos mélyen tudása alatt teljesített. Nem vagyunk boldogok, de ilyen a sport...
Kóger István: – Korcsolyázásban többet produkáltunk, valamint jobb helyzetkihasználásunk hozta meg a győzelmet. Vannak biztató jelek!

JÉGKORONG

MOL LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 6–1 (3–0, 2–0, 1–1)
Csíkszereda, 1000 néző. Vezette: Gergely, Valentin, Csomortáni, Rédai
SC: Kozuch – Wikström (1), Sprencz (1), Szőcs Sz. 1 (1), RAMSTEDT 1 (2), WALLENBERG 3 (2), Ordzovensky, Antal I., Elekes (1), Hozó, Moldován 1, Papp, Kósa, Zsók, Filip, Péter, Szőcs E., Bíró, Zerkula Zsolt. Edző: Stefan Lundh
Újpest: Nemcak – Hetler, Hüffner, Virág, Borbás, Berta, Rufus, Kadlubiak, Zlocha 1, Sikorcin, Dubek, Harmati, Horváth, Roczanov, Markó, Rafaj, Strausz, Szepessy, Németh, Jankovics. Edző: Pék György
Kiállítások: 14, ill. 18 perc

Stefan Lundh: – Megérdemeltük a győzelmet, bár még mindig nem úgy játszik a csapat, ahogyan szeretném. Sok gólt lőttünk, a védekezés pedig kiváló volt. Pénteken és vasárnap is az első sorunk teljesített kimagaslóan, nagyrészt neki köszönhető a hat szerzett pont.
Pék György: – Tudtuk, hogy a Sportklub jó csapat, és megpróbáltuk taktikailag felkészíteni együttesünket. Ám nem játszottunk lendületesen, többet kiállítást kaptunk, emberhátrányban pedig gyengén védekeztünk. Zlochán és Sikorcinon kívül a többiek nem sokat mutattak.