Jégkorong, Mol Liga: dunaújvárosi siker a Stars ellen

2009.01.20. 21:47
A negyedik helyért csatázó két csapat mérkőzésén a Dunaújváros 3–2-re legyőzte az NZ Stars csapatát a jégkorong Mol Liga alapszakaszában.
A másik keddi találkozón a Miskolc hazai pályán kapott ki az SC Csíkszeredától.

JÉGKORONG, MOL LIGA

ALAPSZAKASZ
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–5 (0–0, 2–2, 0–3)
Miskolc, 200 néző. V: Halassy, Mayer G., Juhász G.
MISKOLC: Duschek – Láda B., Láda P., STRENGEL (1), Nyberg (1), SIKE 1 – Cop, Nagy G., Kis A. (1), Popovics, KÁLLAI 1 – Budai, Radványi, Rusznyák, Urbán, Dányi – Túróczy, Gőz, Korpos, Pál Sz. (kapus). Edző: Mayer Péter
SC CSÍKSZEREDA: ANTAL L. – Ordzovensky (1), Sprencz, SZŐCS 1, BÁLINT A. (2), Filip 1 – Péter R. (1), Papp Sz., Antal I., Zsók, Sándor Sz. 1 – POZNIK 1 (1), Kósa, Stefan 1, Kánya (1), Zerkula, Kozuch (kapus). Edző: Staffan Lundh
Kiállítások: 12, ill. 18 perc

Mayer Péter: – Jó meccset játszottunk, nagy akarással tettük a dolgunkat, nincs okunk a szégyenkezésre. Egyéni hibáknak "köszönhetjük" a vereséget, egyébként pedig megizzasztottuk a Csíkszeredát.
Staffan Lundh: –Tartalékos csapattal jöttünk és egyesek úgy gondolták, hogy nem harcolnak. 0–2 után felébredtünk, elkezdtünk játszani és végül biztosan nyertünk.

DAB.DOCLER–BUDAPEST STARS 3–2 (1–1, 0–0, 2–1)
Dunaújváros, 1000 néző. V: Kincses, Németh M., Soós
DUNAÚJVÁROS: RACKO – Tőkési, Erdélyi, Azari (1), GALANISZ 1, KISS Á. (1) – Hegyi, Pozsgai, PETERDI 1, Hinks, Papp V. (1) – Vychodil, Orbán, Jonkl 1, Misal, Mestyán (1) – Horváth G., Holló, Magosi. Edző: G. P. McCallum
BP. STARS: Wallberg – Svasznek, Kangyal, Kaspárek 1 (1), Gröschl 1, Hertl (1) – Surányi, Molnár M., SZAPPANOS, HOLÉCZY, Fodor Cs. – Szajbert K., NAGY R., Szajbert P., Majoross, Gergely – Becze, Wéber. Edző: Robert Spisák
Kiállítások: 14 perc, ill. 18 perc

G. P. McCallum: –- Nagyszerűen hajráztunk, ráadásul mind a három harmadban olyan színvonalon játszott a csapat, ahogy ezt elvárjuk.
Robert Spisák: – Nem voltunk szerencsések. Az első és a harmadik harmadban jól játszottunk, ám a másodikban fegyelmezetlenebbek voltunk.