Jégkorong MOL Liga: nyert és bajnok a HC Csíkszereda

2009.02.15. 01:02
A HC Csíkszereda jégkorongcsapata nyerte meg az első ízben kiírt magyar-román közös rendezésű jégkorong-bajnokságot, miután 5–3-ra győzte le a döntő harmadik mérkőzésén helyi riválisát, az SC Csíkszereda együttesét.
A HC gyakorlatilag fél óra alatt eldöntötte a harmadik mérkőzés és a döntő sorsát. Saluga Martin góljával előnnyel vonulhattak az öltözőbe egy harmad után, majd Mihály Árpád egy és Denys Zabludovskyi két góljával 4–0-ra is elhúztak.A házigazda SC innen még riadót fújt, de hiába ütött három gólt is egyenlő létszámból három perc alatt, Mihály Árpád az 50. percben emberelőnyből betalált, ezzel pedig a HC 5–3-ra győzött, és 3–0-s „söprést” mutatott be a döntőben.

DÖNTŐ

3. MÉRKŐZÉS
SC Csíkszereda–HC Csíkszereda 3–5 (0–1, 2–3, 1–1)
G.: Sándor Sz. (Papp, 37:57), Ramstedt (39:55), Szőcs (Bálint A., 40:40), ill. Saluga (Mihály Á., 16:41., ee.), Zabludovskyi (20:59, eh.), Mihály Á. (Harabin, 27:26, ee.), Zabludovskyi (Adorján, 31:32)
Kiállítások: 18, ill. 18 perc