Főcsoport-rangadót nyert a Montreal a New Jersey ellen

2008.03.02. 11:24
Folytatta kiváló szereplését a Montreal, miután a Buffalo 6–2-es legyőzése után a főcsoport-rivális New Jerseyt is két vállra fektette. A keleti listavezetőn kívül hazai jégen tudott győzni a Boston, az Ottawa, a Carolina és a Colorado is. A legnagyobb arányú vendégsikert a Philadelphia aratta New Yorkban.
A Devils csatára, Jay Pandolfo (20) nem kímélte a Canadiens védőjét, Mike Komisareket
Reuters
Reuters

A játéknap előtt a Montreal 35 győzelme mellett 21 vereséggel állt a tabellán, míg a New Jersey 37 sikere mellett 22-szer szenvedett vereséget, tehát a Keleti főcsoport első helye volt a tétje a Canadiens–Devils rangadónak.

A gól nélküli első harmad után Mark Streit juttatta vezetéshez a házigazdákat, a második játékrész 7. percében. A hátvédnek ez volt a 12. találata a szezonban.

A Devils erre 8 perccel később még válaszolni tudott Brian Gionta góljával .

A rangadót végül Andrej Koszticin döntötte el, 6 perccel a végső dudaszó előtt talált be a Devils kapujába.

A játéknap talán legnagyobb meglepetését a Dallas hazai veresége jelentette, az eddig 41 győzelmet számláló, Nyugaton második helyezett Stars az ugyanitt kilencedik Predatorst látta vendégül.

A meccsen azonban borult a papírforma, a rájátszásért hajó Nashville 3–1-re győzött úgy, hogy az utolsó harmad elején még 0–0 állt az eredményjelzőn.

A játéknap leggólgazdagabb összecsapásának Ottawában örülhettek a szurkolók, ahol a Senators 5–4-re verte meg a Penguinst. A hazaiak – győzelmüknek köszönhetően – megelőzték a Keleti főcsoportban a pittsburghieket.