Ligue 1: rangadót nyert otthon a Lille a Marseille ellen

T. Z.T. Z.
2024.04.05. 22:58
Lille OSC v FC Nantes - Ligue 1 Uber Eats
Rémy Cabella szerezte a Lille második gólját a Marseille ellen (Fotó: Getty Images)
A Lille 3–1-re legyőzte az Olympique Marseille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának pénteki játéknapján.

Fontos találkozó várt a két csapatra, hiszen a forduló előtt a Lille a negyedik, a Marseille pedig a hetedik helyen állt a tabellán, vagyis mindkét fél nemzetközi kupaindulást érő helyekért hajt(ott).

A gól nélküli első félidő után a Lille az 54. percben szerezte meg a vezetést, Jonathan David tizenegyesből volt eredményes. A Marseille megpróbált egyenlíteni, de nem járt sikerrel, a hazaiak viszont a 71. percben újra betaláltak Rémy Cabella révén.

A 81. percben a Lille védője, Ismaily öngólt vétett, ezzel a Marseille visszajött a meccsbe, de csak nagyon rövid ideig, mert három perccel később a Cabellát váltó Gabriel Gudmundsson beállította a 3–1-es végeredményt.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ
Lille–Olympique Marseille 3–1 (J. David 54. – 11-esből, Cabella 71., G. Gudmundsson 84., ill. Ismaily 81. – öngól)